Zpět Lidové noviny Středa, 12. srpna 2020
Hledat Rubriky 12. 8.

Lidové noviny

Středa, 12. srpna 2020
Close
Inzerce
12. 8. 16:26 Slavná značka 20th Century Fox končí. Walt Disney nechce mást spotřebitele
Lidové noviny
Americká zábavní společnost Walt Disney končí se značkou 20th Century Fox, která je jedním z nejznámějších jmen v zábavním průmyslu. Filmovou společnost Disney v lednu přejmenoval na 20th Century Studios, a nyní přejmenoval televizní studio 20th Century Fox Television na 20th Television, uvedl server BBC.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 27,13 +0,096%
USD 23,25 -0,215%
CHF 25,09 -0,072%
12. 8. 14:59 Aktualizováno Správní soud se zastal spolku, který inzeroval proti Babišovi. Nemusel být předem zaregistrovaný, rozhodl
Lidové noviny
Nejvyšší správní soud (NSS) se zastal Spolku pro zachování demokracie v ČR, který v roce 2017 zadával inzerci kritizující Andreje Babiše (ANO) a podnikání holdingu Agrofert. Podle Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí (ÚDHPSH) šlo o kampaň namířenou proti Babišovi, předpokládanému volebním lídrovi hnutí ANO. Spolek se proto měl podle úřadu předem zaregistrovat.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 8. 14:03 Na zjednodušeně řízených tratích začnou brzy platit nová opatření. Mohou prodloužit jízdu některých spojů
Lidové noviny
Na regionálních tratích se zjednodušeným řízením provozu začnou od 15. srpna platit nová opatření ke zvýšení bezpečnosti provozu. Vedle už dříve avizované ohlašovací povinnosti pro všechny vlaky jde například o zákaz vyjet ze stanice dříve, než stanovuje jízdní řád, nebo nové úpravy při tvorbě jízdních řádů. Opatření mohou mírně prodloužit jízdu některých spojů. V úterý o tom informovala Správa železnic.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 8. 13:08 Aktualizováno Senát zamítnul návrh na zrušení daně z nabytí nemovitosti. Chce po Sněmovně opravit části o odpočtu úroků
Lidové noviny
Vládní návrh na zrušení daně z nabytí nemovitosti se vrací ze Senátu do Sněmovny. Senát v něm chce pozměňovacím návrhem opravit legislativní chyby v té části předlohy, která zachovává možnost odpočtu úroků z hypotéky od základu daně z příjmů. Cíl návrhu, zrušení daně z nabytí, však zachovává, stejně jako možnost odpočtu úroků. Předlohu tak dostane opět Sněmovna, která o ní rozhodne pravděpodobně až v září.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 8. 10:58 Propad české ekonomiky bude nejhlubší od transformace. Neměl by ale překročit šest procent
Lidové noviny
Propad českého HDP bude letos sice nejhlubší od ekonomické transformace, ale nebude dvouciferný. Neměl by překročit šest procent. Přesto se ČR úrovní produkce vrátí do roku 2016. Na předcovidové úrovni bude až počátkem roku 2022. Novinářům to ve středu řekla hlavní ekonomka Raiffeisenbank Helena Horská.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 8. 10:08 Tvůrcům úspěšné české hry Kingdom Come: Deliverance klesly tržby. Jde prý jen o cyklus hry
Lidové noviny
Vývojářská společnost Warhorse Studios, která se proslavila zejména vytvořením hry Kingdom Come:Deliverance, byla za 15 měsíců končících letošním březnem v 210milionovém zisku. V předloňském roce měla zisk zhruba 522 milionů korun, uvádí to výroční zpráva firmy umístěná ve Sbírce listin. Tržby z prodeje výrobků a služeb činily 462,5 milionu Kč, proti více než miliardě v roce 2018. Podle ředitele společnosti Martina Frývaldského odpovídají hospodářské výsledky standardnímu cyklu vývoje a prodeje hry.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 8. 10:07 Aktualizováno Britská ekonomika je poprvé po 11 letech v recesi. Propad činí téměř 22 procent
Lidové noviny
Britská ekonomika klesla ve druhém čtvrtletí ve srovnání s předchozími třemi měsíci o rekordních 20,4 %. V meziročním srovnání se hospodářství propadlo o 21,7 %. Uvedl to ve středu tamní statistický úřad (ONS) na základě předběžných údajů. Od ledna do března, tedy v období, než se plně projevil vliv pandemie nemoci covid-19, se hrubý domácí produkt (HDP) snížil v porovnání s předchozím čtvrtletím o 2,2 %.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 8. 9:29 Avast zvýšil zisk na téměř 3,8 miliardy. Pololetnímu růstu napomohl hlavně home office
Lidové noviny
Antivirová firma Avast v pololetí zvýšila čistý zisk o 14,5 % na 169,8 milionu dolarů, tedy v přepočtu zhruba 3,77 miliardy korun. Firma navrhuje prozatímní dividendu splatnou v říjnu 2020 ve výši 4,8 centu na akcii (1,07 Kč), což představuje meziroční nárůst o 9,1 %. Uvedla to dnes v tiskové zprávě.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 8. 7:31 Google spouští novou funkci pro Android. Telefony by mohly přes SMS varovat před zemětřesením
Lidové noviny
Americká společnost Google spouští novou funkci pro přístroje s operačním systémem Android. Ty by měly být schopny detekovat zemětřesení a poskytnout uživatelům včasné varování před jeho příchodem. Jako první budou mít výstražnou funkci k dispozici uživatelé v Kalifornii.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 8. 7:00 legalTV.cz: Oddlužení je zbraň dlužníka na věřitele, říká advokátka Dvořáková
Lidové noviny
„Velká oddlužovací novela z roku 2019 přinesla pro dlužníky spoustu novinek, které jsou pro ně prospěšné. Mám-li to, ale brát z hlediska věřitele a i z hlediska své práce, kterou jsem napsala, tak jí tak kladně úplně hodnotit nemohu. Věřitelé jsou biti, byť jsou to osoby, které mají právo vůči dlužníkovi,” říká advokátka Veronika Dvořáková.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 8. 5:00 Hříšné výdaje národa českého. Za neřesti utrácíme stále víc, padly další rekordy
Lidové noviny
Česko překonává své další rekordy. Tentokrát, jak vyplývá z údajů evropského Eurostatu, v útratách za neřesti. Konkrétně za tabák, alkohol, prostituci a drogy. V součtu u nás lidé v této neoficiální kategorii loni utratili 220,14 miliardy korun, což je zřejmě nejvíc v historii – o 5,7 miliardy korun a 2,6 procenta víc než v předchozím roce a téměř přesně dvojnásobek oproti začátku století před 20 lety.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Úterý, 29. září 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat