Zpět Patria Středa, 8. července 2020
Hledat Rubriky 8. 7.

Patria

Středa, 8. července 2020
Close
Inzerce
8. 7. 22:02 Wall Street zabrala v poslední hodině
Patria
Akciové trhy v USA předváděly nemastné výkony, když s úderem poslední obchodní hodiny zamířily vzhůru ve velkém stylu. Z jednotlivých sektorů trhu se nejvíce tradičně dařilo informačním technologiím (+1,4 %), dále utilitám (+1,2 %).
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 26,16 -0,107%
USD 22,20 -0,279%
CHF 24,35 +0,329%
8. 7. 18:23 Pár slov o akciovém dream teamu
Patria
Společnost Kantar sestavuje žebříček nejhodnotnějších značek na světě a podle toho aktuálního má největší hodnotu značka Amazon. Za ní se nachází Apple a Microsoft.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 7. 16:54 Marek Trúchly: Německý DAX ve strmě rostoucím kanálu, Deutsche Post na pevné noze
Patria
Tentokrát s makléřem Patria Finance Markem Trúchlym zamíříme do sousedního Německa. Blackrock snižuje doporučení na americké akcie a začíná preferovat evropské akciové příležitosti a rozvíjející se trhy.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 7. 16:38 Zaváhání překonáno, Amerika velí k novému růstu
Patria
Ačkoli akciové trhy občas zaváhají, následně bývají taženy znovu vzhůru. To je i případ včerejšího poklesu na Wall Street, na který dnes navazuje solidní růst a umazávání ztrát.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 7. 15:24 FT: Prodeje nakrátko a varovná znamení
Patria
Aktivistické prodeje nakrátko. Tento výraz je podle FTAlphaville vlastně trochu úsměvný. Pokud totiž hovoříme o aktivistech na straně investorů, myslí se tím většinou nákup akcií firmy a následné snahy o aktivní ovlivňování jejího chodu.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 7. 15:14 Británie představila nové kroky na podporu ekonomiky a trhu práce
Patria
Britský ministr financí Rishi Sunak dnes představil nová opatření na podporu ekonomiky a trhu práce v objemu až 30 miliard liber (téměř 900 miliard Kč).
 To se mi líbí Odpovědět
8. 7. 14:23 Finanční firma Ant plánuje vstup na burzu, chce ohodnocení 200 miliard dolarů
Patria
Společnost Ant Group, která je finančně technologickou dceřinou firmou čínského internetového prodejce Alibaba, plánuje ještě v letošním roce vstoupit na burzu v Hongkongu.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 7. 13:32 Dalio: Trhy pod kontrolou centrálních bank, USA testují odolnost dolaru
Patria
Zakladatel investiční společnosti Bridgewater Associates Ray Dalio v rozhovoru pro Bloomberg uvedl, že se nacházíme na konci jednoho dlouhého dluhového cyklu, který začal už v roce 1945.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 7. 13:24 Francouzská ekonomika ve třetím čtvrtletí silně oživí
Patria
Francouzská ekonomika se ve druhém čtvrtletí kvůli negativním dopadům šíření koronaviru proti předchozím třem měsícům pravděpodobně propadla o 17 procent, ve třetím čtvrtletí by se však měl hrubý domácí produkt (HDP) zvýšit o 19 procent.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 7. 13:02 Zlato je nejdražší od roku 2011, cena překonala 1800 USD
Patria
Cena zlata k okamžitému dodání dnes poprvé od listopadu 2011 překonala psychologicky důležitou hranici 1 800 USD (42.800 Kč) za troyskou unci (31,1 gramu).
 To se mi líbí Odpovědět
8. 7. 12:36 Růst cen domů a bytů v ČR byl v 1. čtvrtletí šestý nejvyšší v EU
Patria
Meziroční růst cen domů a bytů v Česku v prvním čtvrtletí zrychlil na 9,5 procenta, o čtvrtletí dřív se ceny zvýšily o 8,9 procenta. Mezi zeměmi Evropské unie byl růst šestý nejvyšší, stejně jako na konci loňského roku.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 7. 11:26 Služby nadále v útlumu (komentář analytika)
Patria
Ačkoliv se maloobchod vrací postupně do „normálu“ a jeho tržby začínají dokonce růst, situace v ostatních službách až tak růžově nevypadá. V dubnu, který byl doposud asi nejhorším měsícem, se tržby ve službách propadly meziročně o více než pětinu a v květnu nebyla situace o nic lepší (-21,6 %).
 To se mi líbí Odpovědět
8. 7. 11:14 Investiční výhled Patrie 2/4: Klíčová témata a hlavní rizika pro 2. pololetí
Patria
Do druhého pololetí vstupujeme po rychlém propadu a mohutném návratu akciových trhů. Ačkoli pandemie koronaviru s finančními trhy zamávala, po pár měsících úrovně cen akcií naznačují, že se vlastně nic moc nestalo.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 7. 9:30 Rozbřesk: Vlažný restart ekonomiky
Patria
Jako nepříliš svižný restart lze zhodnotit výsledky z české ekonomiky za květen, které byly zveřejněny včera. Průmysl si sice připsal oproti nejhoršímu měsíci roku – dubnu – necelých 14 %, avšak v meziročním vyjádření stále ztrácel téměř 26 %.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 7. 9:30 Maloobchod znovu na vzestupu (komentář analytika)
Patria
Obchod se po rozvolnění vrací do normálu. Tak se dají hodnotit květnové výsledky maloobchodu zveřejněné dnes ráno. Tržby obchodníků (bez motoristického segmentu) ve srovnání s dubnem vzrostly o 11,6 % a přispělo k tomu především otevírání provozoven včetně nákupních center, ke kterému právě v květnu došlo.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 7. 8:56 Tabák nejspíš bude mít vyšší daň, měď umazala ztráty od začátku roku
Patria
Poslanci podpořili v prvním čtení daňový balíček, zahrnující zvýšení spotřební daně z tabáku. To je v souladu s našimi očekáváními pro postupné zvyšování daní z let 2021–2022–2023 o cca 5 %, včetně zahřívaného tabáku.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 7. 8:28 Deutsche Bank zaplatí v USA pokutu kvůli vztahům s Epsteinem
Patria
Největší německá bankovní společnost Deutsche Bank zaplatí ve Spojených státech pokutu 150 milionů dolarů (3,5 miliardy Kč) kvůli pochybením v obchodních vztazích s finančníkem Jeffreym Epsteinem a dvěma bankami.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 7. 8:22 Zlato je nejdražší od roku 2011, cena je těsně pod 1800 USD
Patria
Cena zlata se během dnešního obchodování vyšplhala na nejvyšší úroveň od listopadu 2011. Od překonání psychologicky důležité hranice 1800 USD za troyskou unci ji dělí už jen několik dolarů.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 7. 5:44 Bloomberg: Microsoft, Shopify, Zoom. Které aplikace půjdou více na dračku?
Patria
Digitální tržiště a aplikace na produktivitu zaměstnanců si mohou udržet silnou poptávku po svých produktech, domnívají se analytici Bloomberg Intelligence.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Středa, 12. srpna 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat