Zpět MF Dnes Středa, 8. července 2020
Hledat Rubriky 8. 7.

MF Dnes

Středa, 8. července 2020
Close
Inzerce
8. 7. 21:16 Mafiánské dluhopisy kupovali světoví investoři, mezi nimi i Banca Generali
MF Dnes
Soukromé dluhopisy v odhadované hodnotě jedné miliardy eur putovaly po čtyři roky z rukou společností navázaných na italskou mafii do portfolií světových investorů. Informoval o tom deník Financial Times. Cenné papíry kupovala i jedna z největších evropských bank Banca Generali. O temné minulosti dluhopisů prý nevěděla.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 26,16 -0,107%
USD 22,20 -0,279%
CHF 24,35 +0,329%
8. 7. 18:49 Schodek není obří jen kvůli koronaviru. Přidalo se na dálnice i na kůrovce
MF Dnes
Poslanci ve středu schválili zvýšení schodku státního rozpočtu na 500 miliard. Hlavním důvodem takto vysokého zadlužení je snaha o podporu ekonomiky po epidemii covid-19, za zvýšení schodku však nemůže jen ona. Peníze půjdou také třeba na boj s kůrovcem, ochranu před dopady sucha či na rozvoj infrastruktury.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 7. 16:05 FC Barcelona chce od Nike miliony eur kvůli dresům, pouštějí barvu
MF Dnes
Klub FC Barcelona bude po společnosti Nike požadovat minimálně 15 milionů eur. Musel totiž z prodeje stáhnout dresy této značky, které pouštějí barvu. Za ušlý zisk bude nyní žádat kompenzaci, informoval deník Financial Times. Loni se Barcelona díky prodeji reklamního zboží stala nejbohatším fotbalovým klubem na světě.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 7. 14:22 V Ekově se budou vyrábět tramvaje pro Ostravu, naplánoval nový majitel
MF Dnes
Novým majitelem ostravské společnosti Ekova Electric, bývalých dílen Dopravního podniku Ostrava, se stane společnost Škoda Transportation. Za začlenění společnosti do skupiny zodpovídá Martin Bednarz, předseda představenstva společnosti Škoda Vagonka.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 7. 14:13 Ceny domů a bytů v Česku dál rostou. Zdražování je šesté nejrychlejší v EU
MF Dnes
Meziroční růst cen domů a bytů v Česku v prvním čtvrtletí zrychlil na 9,5 procenta, o čtvrtletí dřív se ceny zvýšily o 8,9 procenta. Mezi zeměmi Evropské unie byl růst šestý nejvyšší, stejně jako na konci loňského roku. V porovnání s posledním čtvrtletím loňského roku se ceny zvýšily o 2,6 procenta.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 7. 12:43 Nejistota kvůli pandemii přetrvává, zlato je nejdražší od roku 2011
MF Dnes
Cena zlata k okamžitému dodání ve středu poprvé od listopadu 2011 překonala psychologicky důležitou hranici 1 800 dolarů (42 800 Kč) za troyskou unci. Zájem o zlato podporuje pokračující růst počtu případů nákazy covid-19 ve světě. Investoři považují zlato za bezpečné útočiště v období nejistoty.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 7. 11:37 Češi opět nakupují. Útraty stouply meziměsíčně skoro o 12 procent
MF Dnes
Tržby obchodníků v Česku v květnu po očištění stouply meziročně o dvě procenta, meziměsíčně byly vyšší o 11,6 procenta. Dařilo se hlavně prodejcům nepotravinářského zboží. Naopak méně lidé utráceli za pohonné hmoty, informoval ve středu Český statistický úřad.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 7. 10:48 Exprezident Klaus: Vraťme do hospodářské politiky systém, řád a záměr
MF Dnes
Epidemie nového koronaviru a následná, nesmírně extenzivní a hektická opatření státu znamenaly bezprecedentní zásah do fungování ekonomiky i celé společnosti, píše v komentáři pro MF DNES bývalý prezident Václav Klaus.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 7. 10:01 Letní sezona na Korfu: o polovinu méně turistů a omezené vstupy do obchodů
MF Dnes
Řecký ostrov Korfu letos kvůli koronavirové krizi očekává 40 procent loňského počtu turistů, sdělil místostarosta tamního hlavního města Panajotis Varuchas. Sezona, kterou podnikatelé obvykle zahajují od dubna, se v tomto roce spustila teprve minulý týden, s prvními obnovenými lety. Obchody v hlavním městě kvůli koronaviru omezily svou kapacitu.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 7. 9:02 Ubývá prasat, zemědělce na jihu Čech odrazuje nízká cena masa
MF Dnes
Chybí ošetřovatelé skotu a taky dojiči a dojičky. Výkrm prasat je pro mnohé hospodáře ztrátový. Ve srovnání se stavem před deseti lety se propadl počet chovaných vepřů v Jihočeském kraji o 62 procent.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 7. 7:07 Propustíme 200 zaměstnanců včetně manažerů, říká ředitel sklárny AGC
MF Dnes
Jedním z odvětví, kterých se pandemie koronaviru dotkla nejvíce, je automobilový průmysl. Řada automobilek přestala vyrábět nové vozy, což mělo vliv i na jejich dodavatele. Své o tom ví například chudeřická společnost AGC Automotive Czech, která je jedním z největších výrobců autoskel v Evropě.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 7. 0:00 Divoký nástup léta už stál tři čtvrtě miliardy. Mohou za to červnové bouřky
MF Dnes
Červnové bouřky a povodně způsobily škody nejméně za tři čtvrtě miliardy. Vyplývá to z údajů, které MF DNES získala od šesti největších pojišťoven, které dohromady pokrývají téměř 90 procent trhu. Majetek nejvíce ničily povodně a záplavy. Lidé pojišťovnám hlásili zatopené sklepy, garáže či přízemí rodinných domů.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 7. 0:00 U Jesenice vzniká dálniční rekordman, silničáři chtějí na okruhu osm pruhů
MF Dnes
Středočeská Jesenice spěje k nechtěnému rekordu. Kolem města má totiž vzniknout nejširší dálniční pás v Česku. Ten sice s osmi pruhy a více než 50 metry šířky, počítáno bez protihlukových zemních valů, ani zdaleka nedosahuje šíře nejkapacitnějších světových dálnic, i přesto se proti němu vzedmula vlna kritiky.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Středa, 12. srpna 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat