Zpět Lidové noviny Středa, 8. července 2020
Hledat Rubriky 8. 7.

Lidové noviny

Středa, 8. července 2020
Close
Inzerce
8. 7. 12:43 Růst cen domů a bytů v Česku byl v prvním čtvrtletí šestý nejvyšší v Evropské unii
Lidové noviny
Meziroční růst cen domů a bytů v Česku v prvním čtvrtletí zrychlil na 9,5 procenta, o čtvrtletí dřív se ceny zvýšily o 8,9 procenta. Mezi zeměmi Evropské unie byl růst šestý nejvyšší, stejně jako na konci loňského roku. V porovnání s posledním čtvrtletím loňského roku se ceny zvýšily o 2,6 procenta. Vyplývá to z údajů, které ve středu zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat. V EU ceny meziročně vzrostly v průměru o 5,5 procenta.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 26,16 -0,107%
USD 22,20 -0,279%
CHF 24,35 +0,329%
8. 7. 12:40 Aktualizováno Sněmovna jednomyslně schválila zrušení daně z nabytí nemovitostí, zachovala odpočty úroků
Lidové noviny
Sněmovna schválila zrušení daně z nabytí nemovitostí. Proti původnímu vládnímu návrhu a přes nesouhlas ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) však zachovala možnost odpočtů zaplacených úroků z úvěrů na bydlení od základu daně z příjmů. Vláda chtěla tuto možnost od roku 2022 zrušit. Pro návrh občanského demokrata Vojtěcha Munzara hlasovali i dva sociální demokraté Václav Votava a Roman Sklenák a také část poslanců KSČM.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 7. 11:56 Některé čeká změna mobilu. Vodafone v příštím roce plánuje vypnout mobilní sítě 3G
Lidové noviny
Mobilní operátor Vodafone plánuje vypnout 3G sítě v Česku k 31. březnu 2021. Kmitočty, na kterých tato starší síť funguje, operátor uvolní pro modernější 4G LTE a 5G. Vodafone o tom ve středu informoval v tiskové zprávě. Jedno procento klientů Vodafonu, kteří aktuálně v síti 3G využívají mobilní internet, si budou muset vyměnit mobil.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 7. 11:17 Aktualizováno Tržby obchodníků po předchozích propadech v květnu vzrostly meziročně o dvě procenta
Lidové noviny
Tržby obchodníků v Česku v květnu po očištění stouply meziročně o dvě procenta, meziměsíčně byly vyšší o 11,6 procenta. Dařilo se hlavně prodejcům nepotravinářského zboží. Naopak méně lidé utráceli za pohonné hmoty. Informoval o tom ve středu Český statistický úřad. V dubnu klesly tržby v maloobchodě kromě prodeje motorových vozidel o 10,7 procenta, v březnu byly meziročně nižší o šest procent.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 7. 7:00 legalTV.cz: Obce nejčastěji chybují v tom, že nezveřejňují záměr o prodeji majetku
Lidové noviny
„Za rok 2019, kdy bylo provedeno 118 kontrol, bylo v rámci jedné čtvrtiny z těchto kontrol identifikováno jako nejčastější pochybení nezveřejnění záměru o majetkové dispozici," říká Petr Mlsna, náměstek ministra vnitra.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 7. 5:00 Virus urychlil zavírání bankovních poboček. Účty začali na dálku spravovat i Češi, kteří to dosud odmítali
Lidové noviny
Koronavirus přiměl další část klientů bank k používání mobilního a internetového bankovnictví. Některé banky proto zahájily plánovanou redukci poboček rychleji, než v souvislosti s probíhající digitalizací plánovaly.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Středa, 12. srpna 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat