Zpět Patria Úterý, 7. července 2020
Hledat Rubriky 7. 7.

Patria

Úterý, 7. července 2020
Close
Inzerce
7. 7. 22:07 Akcie v USA v úterý propadly
Patria
Úterní obchodní den v USA byl od samého začátku negativní, ovšem výrazný propad se dostavil až v samém závěru seance. Zřejmých důvodů nebylo mnoho - žádná výrazná prohlášení ani nová makrodata.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 26,16 -0,107%
USD 22,20 -0,279%
CHF 24,35 +0,329%
7. 7. 17:37 Když má blog větší hodnotu, než celé The New York Times
Patria
Slate Star Codex má větší hodnotu než celé The New York Times. V tomto smyslu se nedávno vyjádřil ekonom Scott Sumner v souvislosti s tím, že na NYT chtěli zveřejnit jméno autora populárního blogu SSC a ten tak blog radši smazal.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 7. 17:26 Lehká korekce nepřerůstá v nic většího. Odpoledne přináší zlepšení
Patria
Propad evropských akcií dnes dopoledne začínal nabírat už slušné rozměry, ale později se nálada začala obracet přece jen k lepšímu. K poklesu asi nejvíce vybídl předchozí strmý růst, tedy spíše technické důvody.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 7. 16:04 Nejbohatší muž Španělska loni investoval 2,1 mld. eur do nemovitostí
Patria
Poté, co Amancio Ortega vydělal jmění v oděvním průmyslu, obrátil svou pozornost k nemovitostem. Majetek v nemovitostech tohoto španělského miliardáře vzrostl na 15,2 miliardy EUR, odhalila poprvé jeho firma a poskytla mu tak největší portfolio nemovitostí mezi superbohatými v Evropě.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 7. 14:54 Německý vývoz drhne při zpomalení globální ekonomiky
Patria
Německá ekonomika závislá na exportu vykazuje rány zasazené slabou světovou poptávkou. Průmyslové objednávky a průmyslová produkce rostly méně, než očekávali ekonomové v květnu.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 7. 12:33 Investiční výhled Patrie 1/4: Turbulentní pololetí je za námi. Jak rychlý bude návrat zpět?
Patria
Do druhého pololetí vstupujeme po rychlém propadu a mohutném návratu akciových trhů. Ačkoli pandemie koronaviru s finančními trhy zamávala, po pár měsících úrovně cen akcií naznačují, že se vlastně nic moc nestalo.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 7. 11:07 Korekce včerejška posílá dolů akcie i korunu
Patria
Světové finanční trhy si včera připomněly upálení mistra Jana Husa nikoli pietou, ale naopak poměrně euforickým obchodováním. Optimismu určitě napomohlo, že v posledních pár dnech se akcelerace nákazy v zámoří přerušila a že přicházejí stále velmi dobrá data z ekonomiky.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 7. 11:01 Evropská komise: Česká ekonomika letos propadne o 7,8 procenta, celá EU o 8,3 %
Patria
České hospodářství čeká letos kvůli omezením spojeným s šířením koronaviru propad o 7,8 procenta, což je výrazně více, než se původně předpokládalo. Evropská komise v dnešním makroekonomickém odhadu zhoršila letošní vyhlídky české ekonomiky o 1,6 procentního bodu proti květnové prognóze.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 7. 10:54 Buiter: Banky by neměly vyplácet dividendu, ale vydávat nové akcie
Patria
Známý ekonom Willem Buiter na stránkách VoxEU vypočítává tři chyby, které nyní činí nejvýznamnější centrální banka na světě – americký Fed. Za prvé odmítá negativní sazby, za druhé zvyšuje rizikovost své rozvahy „netransparentními kvazifiskálními operacemi“ a za třetí zátěžovými testy, které neodrážejí sílu krize vyvolané koronavirem.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 7. 9:45 Stavebnictví ve vleku korony
Patria
Zatímco průmyslu se podařilo odrazit se v květnu od (hlubokého) dna, stavebnictví dál padalo. Ve srovnání s dubnem byla jeho produkce o tři procenta níže, meziročně o 7,6 %.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 7. 9:43 Průmysl v ČR v květnu zpomalil meziroční pokles na 25,7 procenta, propad pokračuje v autoprůmyslu
Patria
Průmyslová výroba v Česku v květnu zpomalila meziroční pokles na 25,7 procenta z rekordní úrovně 33,7 procenta v dubnu. O víc než 45 procent se snížila výroba motorových vozidel.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 7. 9:21 Zisk Samsungu díky čipům a jednorázovým položkám stoupl o 23 %
Patria
Provozní zisk jihokorejské společnosti Samsung Electronics Co. Ltd. ve druhém čtvrtletí podle předběžných údajů stoupl o 23 procent na 8,1 bilionu wonů (160 miliard Kč).
 To se mi líbí Odpovědět
7. 7. 9:15 Rozbřesk: Jak se ekonomika vzpamatovává z karantény
Patria
Tento týden bude ve znamení nových reálných dat z ekonomiky, která ukážou, v jakém stavu se nacházely největší odvětví po začátku uvolňování restriktivních opatření zaměřených na boj s koronavirem, a to nejenom u nás, ale i v blízkém okolí.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 7. 9:11 Nezaměstnanost v červnu činila 3,7 %, vzrostla o 0,1 p.b.
Patria
Nezaměstnanost v červnu dosáhla 3,7 procenta. Za poslední měsíc se zvedla o 0,1 procentního bodu. Úřady práce evidovaly 269.637 nezaměstnaných. Na tiskové konferenci to dnes oznámila ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD).
 To se mi líbí Odpovědět
7. 7. 8:55 Ceny emisních povolenek na rekordu, futures v červeném
Patria
Dva pracovníci ČEZ v Dukovanech měli pozitivní testy na covid-19. Výroba pokračuje. Evropští zákonodárci vylučují jadernou energii z nově vytvořeného zeleného fondu za 40 miliard EUR.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Středa, 12. srpna 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat