Zpět MF Dnes Úterý, 7. července 2020
Hledat Rubriky 7. 7.

MF Dnes

Úterý, 7. července 2020
Close
Inzerce
7. 7. 21:12 Musk si utahuje ze spekulantů. Na trh uvedl rudé šortky
MF Dnes
Generální ředitel automobilky Tesla Elon Musk si vystřelil z takzvaných shorterů, kteří spekulují na pokles akcií firmy. Ta na svém oficiálním webu nabídla limitovanou edici šortek z rudého saténu s názvem „Tesla Short Shorts“. Shorterům, kteří kvůli rostoucí ceně akcí přišli na burze o miliardy dolarů, se tím nepřímo vysmívá. E-shop Tesly pod náporem uživatelů spadl.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 26,16 -0,107%
USD 22,20 -0,279%
CHF 24,35 +0,329%
7. 7. 16:53 Letos zatím nejvíc zdražilo zlato a bitcoin, propad ropy vejde do učebnic
MF Dnes
Cena zlata v prvním pololetí stoupla o více než 15 procent, cena bitcoinu téměř o čtvrtinu. Propadly se hlavně ceny ropy. Během pandemie také kvůli omezení výroby v autoprůmyslu a elektrotechnice ztrácely technické kovy jako platina či palladium.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 7. 15:54 Ztráty, dluhy a propouštění. Aerolinky El Al míří opět do státních rukou
MF Dnes
Správní rada izraelské letecké společnosti El Al souhlasí s poskytnutím státní pomoci, což by v důsledku mohlo znamenat, že firma se šestnáct let po privatizaci znovu ocitne ve vlastnictví státu. Stát se nabídl, že poskytne garanci za úvěr 250 milionů USD (5,9 miliardy Kč), výměnou ale musí firma vydat nové akcie za 150 milionů USD, které koupí stát, pokud se nenajde jiný zájemce.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 7. 15:11 Vesmírné zemědělství. Aplikace díky datům z družic ulehčuje agronomům práci
MF Dnes
Vyvíjí chytrou aplikaci pro postřikovače pesticidů a automatizaci v zemědělství. Firma Varistar zdánlivě na vesmír nijak napojená není. Používá však kosmické technologie a je jedním z nejnovějších objevů kosmického inkubátoru ESA BIC a dalším ze startupů, které představujeme v seriálu iDNES.cz Kosmické Česko.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 7. 14:21 Exodus firem z Hongkongu pokračuje, kufry balí i technologičtí giganti
MF Dnes
Obavy z nového bezpečnostního zákona v Hongkongu si dál vybírají svou daň. Kromě zatýkání místních aktivistů totiž přinutil zahraniční firmy přehodnotit svou přítomnost ve městě. O odchodu začali mluvit i technologičtí giganti jako Google, Twitter nebo TikTok.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 7. 12:36 Amazon zažívá za pandemie zlaté časy. Akcie už stojí 3 000 dolarů za kus
MF Dnes
Americkému technologickému gigantu Amazon se daří. V průběhu pandemie se hodnota jeho akcií rapidně zvedla a v pondělí dosáhla nového historického maxima. Akcie se prodávaly za tři tisíce dolarů, téměř dvojnásobek toho, kolik stály před pandemií. Šéf firmy, Jeff Bezos, tak zbohatl o 57 miliard dolarů.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 7. 12:00 Není nanuk jako nanuk. Děti v testu rozhodly, který jim chutná nejvíc
MF Dnes
Tvarohové zmrzliny na dřívku obalené v čokoládě – to je klasika. Pojí se s nimi letní vzpomínky na koupaliště, horské výšlapy, zapadlé sámošky i benzinové pumpy. Ale chutnají všechny stejně?
 To se mi líbí Odpovědět
7. 7. 11:05 Brusel zhoršil odhad vývoje ekonomik. U Česka čeká propad o 7,8 procenta
MF Dnes
Ekonomiku Evropské unie letos čeká propad o rekordních 8,3 procenta. Ve své letní makroekonomické předpovědi to uvedla Evropská komise. Pokoronavirová doba s sebou kromě ekonomické krize přinese i výraznější rozdíly mezi jednotlivými členskými státy. České hospodářství se podle odhadu propadne o 7,8 procenta.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 7. 10:44 Na Korfu letos otevře půlka hotelů, cena půjde nejspíš výrazně dolů
MF Dnes
Na řeckém ostrově Korfu se letos kvůli koronavirové krizi otevře zhruba polovina hotelů. Aktuální obsazenost je do dvacet procent, lidé si ale rezervují pobyty na poslední chvíli a situace se mění každý den. Pro Korfu je klíčová britská klientela, která tvoří téměř polovinu turistů. Ceny ubytování v hotelech mohou být letos i příští rok nižší a rozhodně by neměly růst.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 7. 10:27 Český průmysl se odrazil ode dna, stavebnictví se propadá rychleji
MF Dnes
Koronavirová krize se dál podepisuje na statistikách průmyslu, stavebnictví a zahraničního obchodu. Průmyslová výroba v Česku v květnu meziročně poklesla o 25,7 procenta, což je mírně lepší výsledek než rekordní dubnový propad o 33,7 procenta. Pokles stavební výroby naopak zrychlil, v květnu se meziročně snížila o 7,6 procenta.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 7. 8:34 Nezaměstnanost stoupla na 3,7 procenta. Skokový nárůst se zatím nekoná
MF Dnes
V Česku bylo v červnu 3,7 procenta nezaměstnaných, oznámila ministryně práce Jana Maláčová. Oproti květnu se míra nezaměstnanosti zvedla o 0,1 procentního bodu a nyní je nejvyšší od ledna 2018. Úřady práce evidují téměř 270 tisíc nezaměstnaných. Podle analytiků by se počet lidí bez práce mohl výrazněji zvednout na podzim.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 7. 0:00 Spravedlivější dovolená. Novela zákoníku práce pomůže i zaměstnancům
MF Dnes
Poslední velká novela zákoníku práce za uplynulých devět let začne z podstatné části platit od začátku příštího roku, v červnu definitivně prošla legislativním procesem. Změny se přímo či nepřímo dotknout většiny zaměstnanců a ­ještě více zaměstnavatelů.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 7. 0:00 Velká část českých potravin není ve skutečnosti česká, říká šéf Globusu
MF Dnes
Návrh na povinný podíl českých potravin by z regálů vymetl i některé české výrobky, říká v rozhovoru pro MF DNES jednatel sítě hypermarketů Globus Hans Jörg Bauer. Mnoho lokálních producentů si totiž část surovin importuje a jejich potraviny tak podle definice překvapivě nejsou české.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Středa, 12. srpna 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat