Zpět Lidové noviny Neděle, 5. července 2020
Hledat Rubriky 5. 7.

Lidové noviny

Neděle, 5. července 2020
Close
Inzerce
5. 7. 16:53 Ministr zahraničí Petříček chce jednat o kompenzacích za komplikace na dovolené
Lidové noviny
Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) chce jednat s ministryní pro místní rozvoj Klárou Dostálovou (za ANO) o možnosti kompenzací pro turisty, kterým se zkomplikovala cesta na dovolenou kvůli tomu, že několik evropských států vyřadilo Česko ze svých seznamů bezpečných zemí. Řekl to v pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Bude také dál s těmito státy jednat a snažit se jim vysvětlit, že problém s koronavirem je v Česku lokální a že není nutné kvůli tomu přijímat omezení pro všechny české občany.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 26,16 -0,107%
USD 22,20 -0,279%
CHF 24,35 +0,329%
5. 7. 14:35 Na Hodonínsku vznikla největší borůvková farma v Česku, denně tam sklidí 2,5 tuny plodů
Lidové noviny
Kdo si koupí v českých obchodech kanadské borůvky vypěstované v Česku, bude je mít s velkou pravděpodobností z největší české farmy, která loni vznikla mezi Mutěnicemi a Hovorany na Hodonínsku. Firma Farmarket zde obhospodařuje keříčky na 25 hektarech. Prodává nejen ze dvora, ale také v řetězcích či přes stále oblíbenější internetové obchody.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 7. 11:33 Klaus kritizoval navržený deficit rozpočtu v důsledku koronaviru, doporučil škrty ve vládních výdajích
Lidové noviny
Bývalý prezident Václav Klaus kritizuje navržený deficit státního rozpočtu na letošní rok 500 miliard korun. Rozhazování peněz nevyřeší ekonomické dopady epidemie koronaviru, řekl v neděli v pořadu Partie na televizi Prima. Pro oživení ekonomiky by vláda podle něj měla spíš odstranit regulace, doporučil také škrty ve státních výdajích. Vyjádřil rovněž obavy, že hospodářský propad kvůli epidemii může být větší, než se očekává, mluvil o možném poklesu o 15 až 20 procent HDP.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 7. 8:54 Každému pátému Čechovi hrozí napadení počítačovým virem, varuje společnost Avast
Lidové noviny
Pravděpodobnost, že se domácí uživatel setká s nějakou počítačovou hrozbou se letos meziročně zvýšila o 29 procent na 22 procent. Každý dvacátý Čech bude čelit pokročilému útoku, loni tato hrozba připadala na jednoho z 25 lidí. Vyplývá to z údajů antivirové firmy Avast.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 7. 8:31 Penziony a hostely v Praze jsou obsazeny minimálně, o jižní Moravu je zájem stejný jako vloni
Lidové noviny
Penziony a hostely v Praze jsou nyní obsazeny asi z 20 procent své kapacity. Cizinci jsou mezi hosty zřídka. Přes léto je však poptávka po ubytování vyšší. ČTK to zjistila v anketě mezi provozovateli těchto ubytovacích zařízení.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 7. 5:00 Méně destinací i hotelů. Některé cestovky mají letos v nabídce až o třetinu méně ubytovacích kapacit
Lidové noviny
Na letní dovolenou k moři odcestuje letos podstatně méně Čechů než loni. „Počítáme s poklesem zájmu asi o 70 procent ve srovnání s minulým rokem, který byl velmi úspěšný,“ řekl Jan Bezděk z CK Fisher.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 7. 5:00 Soudce musí být jako farář, říká nová předsedkyně ústeckého krajského soudu Ceplová
Lidové noviny
Za poslední roky prokřižovala severočeskou justici. Od poloviny června je Lenka Ceplová její šéfkou. Nová předsedkyně Krajského soudu v Ústí nad Labem v rozhovoru pro LN popsala, jak chce zrychlit výkon spravedlnosti v jednom z „nejpomalejších“ soudních krajů. A také to, co vidí jako cestu k posílení důvěryhodnosti soudců.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Středa, 12. srpna 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat