Zpět MF Dnes Úterý, 30. června 2020
Hledat Rubriky 30. 6.

MF Dnes

Úterý, 30. června 2020
Close
Inzerce
30. 6. 20:58 Airbus potvrdil chmurné předpovědi. V Německu a Francii zruší 11 000 míst
MF Dnes
Evropský výrobce letadel Airbus během jednoho roku zruší zhruba patnáct tisíc pracovních míst. To odpovídá více než deseti procentům jeho celkové pracovní síly. Oznámila to v úterý firma, která tak reaguje na negativní dopady koronavirové krize na letecký průmysl. Opatření se budou týkat zejména Německa a Francie.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 26,69 +0,259%
USD 23,67 +0,841%
CHF 25,12 +0,342%
30. 6. 20:07 Řekněte si o stejně, vyzývá MPSV v kampani proti platové nerovnosti
MF Dnes
Ministerstvo práce se pustilo do boje s platovou nerovností. Agentura Haze pro resort natočila krátký televizní spot, který vyzývá ženy, ať si řeknou o stejný plat jako muži. Podle dat Českého statistického úřadu ženy berou v průměru zhruba o pět tisíc korun méně než muži.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 18:58 Francie odpojila svou nejstarší jadernou elektrárnu, navzdory vlně odporu
MF Dnes
Francie ukončila provoz své nejstarší jaderné elektrárny Fessenheim, jež byla po čtyři dekády pilířem lokální ekonomiky. Její fungování představovalo trn v oku environmentálních aktivistů nejen z řad Francouzů. Ani odpojení však neuspokojilo všechny. Proti jsou zaměstnanci i skupina podporovatelů jaderné energie.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 18:00 Air France propustí přes 7 tisíc lidí. Zmenší se i dceřiná společnost HOP
MF Dnes
Letecká společnost Air France plánuje do dvou let propustit více než 7 500 lidí. Reaguje tím na nebývalý pokles poptávky po létání vyvolaný koronavirovou krizí. Propouštění se dotkne i dceřiné firmy HOP, která obsluhuje vnitrostátní lety.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 16:12 Končí český prodejce oblečení Columbia. Zadlužená firma je v konkurzu
MF Dnes
V konkurzu kvůli šestnáctimilionovým dluhům skončila společnost J.K.L. Trade, která téměř deset let provozovala obchody se sportovním oblečením Columbia. Problémy měla už před koronavirem.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 15:17 VIDEO: Dobrou zmrzlinu poznáte pohledem. Kvalitu prozradí barva pistáciové
MF Dnes
Teploty stoupají a venku se objevuje víc a víc stánků se zmrzlinou. Velmi oblíbené smetanové zmrzliny i ovocné sorbety vyrábí kupříkladu kavárna na Tylově náměstí v Praze 2. Majitelka Iveta Fabešová prozradila recept a dokonce dovolila našemu reportérovi Matěji Smlsalovi, aby malinový sorbet vyrobil.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 14:00 V kantýnách lidé jí i za 30 korun, často ale nezdravě. Větší nabídnou salát
MF Dnes
Více než třetina českých strávníků zaplatí za oběd v závodních jídelnách a kantýnách méně než 30 korun, dalších 58 % pak jídlo pořídí do padesátikoruny. Vyplývá to z průzkumu Sdružení pro zaměstnanecké stravování.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 12:10 O pětinu méně aut. Český autoprůmysl se z covidu zatím nevzpamatoval
MF Dnes
Český autoprůmysl připraví koronavirová krize během roku o 300 tisíc vozidel. Ve srovnání s loňskem tak produkce klesne o zhruba pětinu, zhoršilo odhad pro letošní rok Sdružení automobilového průmyslu Auto SAP. Tuzemské výrobce a jejich dodavatele tak výpadek výroby a obtížný návrat k plnému provozu připraví o 215 miliard korun tržeb.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 11:16 Kanadští cirkusáci Cirque du Soleil požádali o ochranu před věřiteli
MF Dnes
Kanadská zábavní společnost Cirque du Soleil požádala o soudní ochranu před věřiteli. Kvůli pandemii nemoci covid-19 musela totiž zrušit všechna svá vystoupení a propustit umělce. Společnost nyní bude pracovat na plánu obnovy svého podnikání, informovaly v pondělí zahraniční tiskové agentury. Slavný cirkus se několikrát představil také v Praze.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 10:20 Odškodné a storno zakázky za miliardy. Norové se rozkmotřili s Boeingem
MF Dnes
Norské nízkonákladové aerolinky Norwegian Air stornovaly u Boeingu zakázku zhruba za deset miliard dolarů (239 miliard Kč). Po americkém výrobci budou navíc požadovat odškodné za to, že letadla 737 MAX nemohla do vzduchu. Firma se sídlem v Oslu to uvedla ve svém úterním sdělení.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 10:15 Aktualizováno Nejhorší vývoj desetiletí. V prvním čtvrtletí klesla ekonomika o dvě procenta
MF Dnes
Česká ekonomika meziročně v prvním kvartále klesla o dvě procenta, potvrdil v úterý Český statistický úřad svůj předběžný odhad ze začátku června. Jde o největší pokles od začátku roku 2010. Proti předchozímu čtvrtletí byl hrubý domácí produkt nižší o 3,4 procenta.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 9:30 Boeing 737 MAX znovu létá, civilních pasažérů se ale dočká nejdřív v září
MF Dnes
Zkušební posádka amerického úřadu pro letectví usedla v pondělí do kabiny letounu Boeing 737 MAX a zahájila tak třídenní certifikační testování letounu. Jde o klíčovou událost společnosti Boeing, kterou srazilo do kolen právě uzemnění jejího nejvýdělečnějšího modelu vloni v březnu.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 0:00 Hotovost je opět na vzestupu. Pandemie přesto posílí platby kartou
MF Dnes
V obchodech opět stoupá počet plateb bankovkami a mincemi. Češi už je nepovažují za nebezpečné a potenciálně infekční jako v době, kdy pandemie nabírala na síle. V online světě ale obliba placení kartou stále roste, postupně vytlačuje dobírku.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 0:00 Velký průvodce po zoo: přehled cen, zvířat i atrakcí. Přijeďte, pomůžete!
MF Dnes
Mají otevřeno 365 dní v roce, ať praží slunce, nebo se žení čerti. Na několik týdnů je zavřel až koronavirus. Chcete českým zoo pomoct? Pak přijeďte, už se tu na vás těší.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Sobota, 11. července 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat