Zpět Byznys Úterý, 30. června 2020
Hledat Rubriky 30. 6.
Close
Inzerce
30. 6. 22:45 Chtěl jsem 15 milionů a dostal jen pět. Podpora firem vázne, Schillerová slíbila mnohem víc
Hospodářské noviny
Vláda v posledních měsících naslibovala firmám postiženým koronavirem masivní finanční pobídky. Mělo se jednat jak o přímou pomoc, tak obří programy záruk za krizové úvěry. Vše ale zatím vázne a k firmám přitekl jen zlomek slibovaných peněz. "Chtěl...
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 26,67 +0,124%
USD 23,76 +0,673%
CHF 25,10 +0,359%
30. 6. 22:45 Záruky už jedou, připraveno máme přes 140 miliard. Jestli pomoc dostanou i cestovky a dopravci, je otázka, říká šéf EGAP
Hospodářské noviny
Většina firem pracuje na tom, aby se vyrovnaly s propadem byznysu, a státní exportní pojišťovnu EGAP čeká perné období. Zájem o její služby stoupl trojnásobně a vláda jí navíc dala novou roli: má při nápravách důsledků koronavirové krize exportérům...
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 22:16 Aktualizováno T-Mobile zaznamenal výpadek interních systémů. Nefungují webové stránky a aplikace
Lidové noviny
Operátor T-Mobile má v úterý od rána výpadek interních systémů. Nejsou dostupné například webové stránky se samoobsluhou Můj T-Mobile, mobilní aplikace Můj T-Mobile, zákaznické systémy v prodejnách. Hovory, SMS a data fungují bez omezení. ČTK to řekl Jiří Janeček z tiskového oddělení.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 22:14 Wall Street zaznamenala nejlepší čtvrtletí od roku 1998
Patria
Americké akciové trhy uzavřely dnešní obchodní seanci v zelených číslech, když posílily přibližně o procento a pomohly tak indexům k nejlepšímu čtvrtletnímu výkonu od roku 1998.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 21:03 Šlachta ťal do vlivného advokáta. Lidovky.cz přinášejí další ‚ochutnávku‘ z knihy Třicet let pod přísahou
Lidové noviny
Kniha Třicet let pod přísahou bývalého policejního důstojníka Roberta Šlachty se stala bestsellerem. Navzdory skutečnosti, že její vydání přišlo v době vrcholící koronavirové pandemie. Někdejší šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) v ní účtuje především s těmi, jež považuje za strůjce svého konce v uniformě. A to má zajímavé přesahy i do stále živých kauz.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 20:58 Airbus potvrdil chmurné předpovědi. V Německu a Francii zruší 11 000 míst
MF Dnes
Evropský výrobce letadel Airbus během jednoho roku zruší zhruba patnáct tisíc pracovních míst. To odpovídá více než deseti procentům jeho celkové pracovní síly. Oznámila to v úterý firma, která tak reaguje na negativní dopady koronavirové krize na letecký průmysl. Opatření se budou týkat zejména Německa a Francie.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 20:49 Airbus kvůli koronavirové krizi zruší 15 000 pracovních míst
Lidové noviny
Evropský výrobce letadel Airbus zruší zhruba 15 000 pracovních míst. To odpovídá více než deseti procentům jeho celkové pracovní síly. Oznámila to firma, která tak reaguje na negativní dopady koronavirové krize na letecký průmysl.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 20:07 Řekněte si o stejně, vyzývá MPSV v kampani proti platové nerovnosti
MF Dnes
Ministerstvo práce se pustilo do boje s platovou nerovností. Agentura Haze pro resort natočila krátký televizní spot, který vyzývá ženy, ať si řeknou o stejný plat jako muži. Podle dat Českého statistického úřadu ženy berou v průměru zhruba o pět tisíc korun méně než muži.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 19:56 Airbus zruší zhruba 15 tisíc pracovních míst. Propustí tak více než 10 procent svých zaměstnanců
Hospodářské noviny
Evropský výrobce letadel Airbus zruší zhruba 15 tisíc pracovních míst. To odpovídá více než deseti procentům jeho celkové pracovní síly. Oznámila to v úterý firma, která tak reaguje na negativní dopady koronavirové krize na letecký průmysl. "Airbus...
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 19:30 Kontroverzní německý rapper natočil videoklip Fabia. Škodovka se od něj distancovala
Lidové noviny
Automobilka Škoda Auto se v úterý distancovala od videoklipu Fabia kontroverzního německého rappera Chrise Arese, který použil automobil Škoda Fabia v textu i videu k nové písni. Arese, který má občanské jméno Christoph Aljoscha Zloch, německé úřady považují za pravicového extremistu.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 18:58 Francie odpojila svou nejstarší jadernou elektrárnu, navzdory vlně odporu
MF Dnes
Francie ukončila provoz své nejstarší jaderné elektrárny Fessenheim, jež byla po čtyři dekády pilířem lokální ekonomiky. Její fungování představovalo trn v oku environmentálních aktivistů nejen z řad Francouzů. Ani odpojení však neuspokojilo všechny. Proti jsou zaměstnanci i skupina podporovatelů jaderné energie.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 18:00 Air France propustí přes 7 tisíc lidí. Zmenší se i dceřiná společnost HOP
MF Dnes
Letecká společnost Air France plánuje do dvou let propustit více než 7 500 lidí. Reaguje tím na nebývalý pokles poptávky po létání vyvolaný koronavirovou krizí. Propouštění se dotkne i dceřiné firmy HOP, která obsluhuje vnitrostátní lety.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 17:48 Nikola nahoru, co dolů?
Patria
Hodně se nyní hovoří o společnosti Nikola, třeba CNBC včera zveřejnila článek o tom, jak do ní investoval Jeff Ubben a jeho ValueAct. Ten byl založen před dvěma lety s tím, že se bude orientovat na investice do firem zaměřených na zlepšení životního prostředí a na podobná „ESG“ témata.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 17:27 Dolar ranní zisky poztrácel, akcie po mírném váhání vykročily k růstu
Patria
Po nepříliš pozitivních dopoledních makrodatech zůstávaly společná evropská měna i britská libra pod tlakem, zatímco investoři nadále převažují dobrá americká data vůči riziku pokračující koronavirové nákazy.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 17:22 ČEZ, a. s. – Změny v obsazení dozorčí rady a výboru pro audit
Patria
ČEZ, a. s. (IČ 45274649) Společnost ČEZ, a.s. zveřejnila změny v obsazení dozorčí rady a výboru pro audit. Více informací zde. (komerční sdělení)
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 17:20 Málo sněhu, pak příchod koronaviru. Provozovateli lyžařských středisek TMR klesl čistý zisk i výnosy
Patria
Středoevropský provozovatel lyžařských středisek, slovenská společnost Tatry mountain resorts (TMR), za první pololetí svého finančního roku snížil čistý zisk o více než pětinu na 6,9 milionu eur (184 milionů korun).
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 16:56 Micron předvedl velmi dobrý výkon (komentář analytika)
Patria
Vzhledem k okolnostem předvedl Micron ve F3Q20 velmi dobrý výkon, který se mohl opřít především o bující poptávku ze strany datacenter. Byť jsme se v souladu s našimi předpoklady podívali na dno paměťového cyklu již v 1Q20, odraz bude nejspíš nakonec o něco pozvolnější.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 16:53 Těžba OPEC byla v červnu nejnižší za dvě desetiletí
Patria
Těžba ropy v rámci Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) v červnu meziměsíčně klesla o 1,92 milionu barelů denně na 22,62 milionu barelů denně. Nacházela se tak na nejnižší úrovni za dvě desetiletí.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 16:16 TMR Finance CR, a.s. - Pololetní zpráva TMR Finance CR, a.s
Patria
TMR Finance CR, a.s. IČO: 074 61 020 Společnost TMR Finance CR, a.s. zveřejňuje Pololetní zprávu za hospodářské pololetí končící 30. dubnem 2020. Více informací zde.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 16:12 Končí český prodejce oblečení Columbia. Zadlužená firma je v konkurzu
MF Dnes
V konkurzu kvůli šestnáctimilionovým dluhům skončila společnost J.K.L. Trade, která téměř deset let provozovala obchody se sportovním oblečením Columbia. Problémy měla už před koronavirem.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 16:11 Tatry mountain resorts, a.s. - Pololetní zpráva TMR, a.s. 2019-20
Patria
Tatry mountain resorts, a.s. IČO: 31 560 363 Společnost Tatry mountain resorts, a.s. zveřejňuje Pololetní zprávu 2019/2020 - ke stažení zde a v anglickém jazyce zde.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 16:09 Aerolinky SAS dostanou pomoc, portugalské TAP o ní jednají
Patria
Aerolinky Scandinavian Airlines (SAS) dostanou od svých většinových akcionářů na přežití koronavirové krize 14,25 miliardy švédských korun (přes 36 miliard Kč).
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 15:36 Aktualizováno Ve firmě Vodňanská drůbež se jedna pracovnice nakazila koronavirem. V karanténě je devět lidí
Lidové noviny
Jedna zahraniční pracovnice ve firmě Vodňanská drůbež z holdingu Agrofert má nemoc covid-19. Příznaky má lehké. V karanténě je nyní devět lidí. Hygienici ve vodňanské společnosti, kde pracuje 590 lidí, otestovali 113 zaměstnanců, 108 z nich má negativní výsledky na koronavirus. U zbylých pěti budou mít hygienici výsledky 1. července. Výroba omezená není. ČTK to dnes řekli mluvčí holdingu Agrofert Karel Hanzelka a zástupci krajské hygienické stanice.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 15:17 VIDEO: Dobrou zmrzlinu poznáte pohledem. Kvalitu prozradí barva pistáciové
MF Dnes
Teploty stoupají a venku se objevuje víc a víc stánků se zmrzlinou. Velmi oblíbené smetanové zmrzliny i ovocné sorbety vyrábí kupříkladu kavárna na Tylově náměstí v Praze 2. Majitelka Iveta Fabešová prozradila recept a dokonce dovolila našemu reportérovi Matěji Smlsalovi, aby malinový sorbet vyrobil.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 14:49 Nejstarší jaderná elektrárna ve Francii končí. Debata o energii ne
Patria
Francie uzavřela nejstarší jaderný reaktor v zemi, 43 let starý blok Fessenheim při hranici s Německem. V zemi se ale rozproudila diskuze, zda jsou rozhodnutí prezidenta Emmanuela Macrona ohledně snižování znečištění z fosilních paliv a plnění klimatických cílů správná.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 14:42 Aktualizováno Poslanci navrhli změny v rozpočtu zhruba za 165 miliard korun. Hlasovat o něm budou příští týden
Lidové noviny
Návrh na zvýšení letošního schodku státního rozpočtu až na 500 miliard korun míří po úterním jednání ve Sněmovně k závěrečnému schvalování. Poslanci by o něm měli hlasovat příští týden ve středu. V úterním druhém čtení navrhli změny za více než 165 miliard korun. K předloze se sešly tři desítky návrhů úprav včetně doprovodných usnesení, která nemají za cíl přesouvat peníze.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 14:17 Inflace v eurozóně zrychlila v červnu na 0,3 procenta
Patria
Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v eurozóně v červnu zrychlilo na 0,3 procenta z květnových 0,1 procenta. Největší podíl na tom měl růst cen potravin, alkoholu a tabáku, vyplývá z rychlého odhadu, který dnes zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 14:00 V kantýnách lidé jí i za 30 korun, často ale nezdravě. Větší nabídnou salát
MF Dnes
Více než třetina českých strávníků zaplatí za oběd v závodních jídelnách a kantýnách méně než 30 korun, dalších 58 % pak jídlo pořídí do padesátikoruny. Vyplývá to z průzkumu Sdružení pro zaměstnanecké stravování.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 13:04 SAZKA Group a.s. - Corporate Social Responsibility Report 2019
Patria
SAZKA Group a.s. IČO: 24287814 Společnost SAZKA Group a.s. zveřejnila Corporate Social Responsibility Report 2019. Více informací zde. (komerční
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 12:42 Shell kvůli koronaviru odepíše až 22 mld. USD, snižuje výhled na ropu
Patria
Společnost Royal Dutch Shell razantně snížila výhled cen ropy a zemního plynu kvůli pandemii koronaviru a v důsledku toho odepíše z hodnoty svých aktiv až 22 miliard dolarů.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 12:29 Levnější lázně: host zaplatí již cenu po slevě, zájem je enormní. Na rezervacích vládne zmatek
Lidové noviny
Státem dotované vouchery na lázeňské pobyty si mohou od středy lidé stáhnout na webu ministerstva pro místní rozvoj nebo na portálu Kudyznudy.cz. „Poukazy budou k dispozici také přímo v lázních,“ řekla webu Lidovky.cz ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (ANO).
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 12:10 O pětinu méně aut. Český autoprůmysl se z covidu zatím nevzpamatoval
MF Dnes
Český autoprůmysl připraví koronavirová krize během roku o 300 tisíc vozidel. Ve srovnání s loňskem tak produkce klesne o zhruba pětinu, zhoršilo odhad pro letošní rok Sdružení automobilového průmyslu Auto SAP. Tuzemské výrobce a jejich dodavatele tak výpadek výroby a obtížný návrat k plnému provozu připraví o 215 miliard korun tržeb.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 11:53 Automobilky v Česku letos čekají pokles tržeb o 215 miliard korun. Firmy vyrobí o 300 tisíc méně aut
Lidové noviny
Tuzemské automobilky a výrobci dílů letos čekají pokles tržeb minimálně o 215 miliard Kč z loňských 1,124 bilionu Kč. Produkce klesne o 300 000 aut na zhruba 1,1 milionu vozů. Důvodem je pandemie koronaviru a s ní související přerušení výroby a pokles poptávky. Uvedli to zástupci Sdružení automobilového průmyslu (SAP) na dnešní tiskové konferenci.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 11:19 Hnědouhelná elektrárna Prunéřov I ukončí provoz. Patřila k největším producentům skleníkových plynů v Česku
Lidové noviny
Na Chomutovsku v úterý oficiálně skončí provoz hnědouhelné elektrárny Prunéřov I. Za svou třiapadesátiletou existenci vyrobila tolik energie, kolik by stačilo v současnosti na více než dva roky v celé republice. Zaměstnanci přecházejí do dalších elektráren.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 11:16 Kanadští cirkusáci Cirque du Soleil požádali o ochranu před věřiteli
MF Dnes
Kanadská zábavní společnost Cirque du Soleil požádala o soudní ochranu před věřiteli. Kvůli pandemii nemoci covid-19 musela totiž zrušit všechna svá vystoupení a propustit umělce. Společnost nyní bude pracovat na plánu obnovy svého podnikání, informovaly v pondělí zahraniční tiskové agentury. Slavný cirkus se několikrát představil také v Praze.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 11:05 Automobilky v Česku čekají pokles tržeb o 215 miliard. Proti loňsku se výroba propadne asi o 20 procent
Hospodářské noviny
Tuzemské automobilky a výrobci dílů loni zvýšili tržby o 1,9 procenta na rekordních 1,124 bilionu korun. Export stoupl o 2,4 procenta na 942 milionů korun. Dominantním exportním trhem bylo Německo s třetinovým podílem. Uvedli to v úterý zástupci...
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 10:52 Beckworth: Něco zajímavého se děje v Británii
Patria
Podle monetaristy Davida Beckwortha se ve Velké Británii děje něco zajímavého. Podle některých zástupců vlády by totiž britská centrální banka Bank of England měla přejít na cílení nominálního produktu.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 10:20 Odškodné a storno zakázky za miliardy. Norové se rozkmotřili s Boeingem
MF Dnes
Norské nízkonákladové aerolinky Norwegian Air stornovaly u Boeingu zakázku zhruba za deset miliard dolarů (239 miliard Kč). Po americkém výrobci budou navíc požadovat odškodné za to, že letadla 737 MAX nemohla do vzduchu. Firma se sídlem v Oslu to uvedla ve svém úterním sdělení.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 10:15 Aktualizováno Nejhorší vývoj desetiletí. V prvním čtvrtletí klesla ekonomika o dvě procenta
MF Dnes
Česká ekonomika meziročně v prvním kvartále klesla o dvě procenta, potvrdil v úterý Český statistický úřad svůj předběžný odhad ze začátku června. Jde o největší pokles od začátku roku 2010. Proti předchozímu čtvrtletí byl hrubý domácí produkt nižší o 3,4 procenta.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 9:59 Společnost Cirque du Soleil kvůli koronaviru požádala o ochranu před věřiteli
Lidové noviny
Kanadská zábavní společnost Cirque du Soleil požádala o soudní ochranu před věřiteli. Kvůli pandemii nemoci covid-19 musela totiž zrušit všechna svá vystoupení a propustit umělce. Společnost nyní bude pracovat na plánu obnovy svého podnikání, informovaly v pondělí zahraniční tiskové agentury. Slavný cirkus se několikrát představil také v Praze.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 9:31 Commerzbank zvažuje, že propustí 7000 lidí
Patria
Německá bankovní společnost Commerzbank zvažuje, že propustí dalších 7000 lidí ze svých zhruba 40.000 zaměstnanců. K tomu se chystá uzavřít až 400 z celkových přibližně 1000 poboček.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 9:30 Boeing 737 MAX znovu létá, civilních pasažérů se ale dočká nejdřív v září
MF Dnes
Zkušební posádka amerického úřadu pro letectví usedla v pondělí do kabiny letounu Boeing 737 MAX a zahájila tak třídenní certifikační testování letounu. Jde o klíčovou událost společnosti Boeing, kterou srazilo do kolen právě uzemnění jejího nejvýdělečnějšího modelu vloni v březnu.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 9:22 Česká ekonomika klesla v 1. čtvrtletí meziročně o 2 %
Patria
Česká ekonomika v 1. čtvrtletí klesla meziročně o dvě procenta, potvrdil dnes Český statistický úřad (ČSÚ) svůj předběžný odhad ze začátku června. Proti předchozímu čtvrtletí byl HDP nižší o 3,4 procenta.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 9:18 Britská ekonomika kvůli koronaviru klesla nejvíce od 1979
Patria
Britská ekonomika v prvním čtvrtletí, tedy v období, než se plně projevil vliv pandemie nemoci covid-19, klesla nejvíce od roku 1979. Hrubý domácí produkt (HDP) se od ledna do března snížil v porovnání s předchozím čtvrtletím o 2,2 procenta.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 9:18 Rozbřesk: Restart pandemie dusí poptávku a zadělává na větší problémy automobilek
Patria
Nové případy koronaviru opět rychle rostou - globální denní přírůstky se pohybují již okolo 160 tisíc a celkový počet nakažených prolomil hranici 10 milionů.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 9:09 Česká ekonomika v prvním čtvrtletí klesla meziročně o dvě procenta, nejvíce za deset let
Hospodářské noviny
Česká ekonomika v 1. čtvrtletí klesla meziročně o dvě procenta, potvrdil v úterý Český statistický úřad (ČSÚ) svůj předběžný odhad ze začátku června. Proti předchozímu čtvrtletí byl HDP nižší o 3,4 procenta. První odhady z poloviny května přitom...
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 8:55 Norwegian Air stornovaly velkou zakázku u Boeingu. Po americké firmě požadují odškodné
Lidové noviny
Norské nízkonákladové aerolinky Norwegian Air stornovaly u Boeingu zakázku zhruba za deset miliard dolarů (239 miliard Kč). Po americkém výrobci budou navíc požadovat odškodné za to, že letadla 737 MAX nemohla do vzduchu. Firma se sídlem v Oslu to uvedla ve svém úterním sdělení.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 8:52 Aerolinka Norwegian stornovala u Boeingu zakázku za 10 miliard dolarů. Chce i odškodnění za to, že Maxy nemohly létat
Hospodářské noviny
Norské nízkonákladové aerolinky Norwegian Air stornovaly u Boeingu zakázku zhruba za deset miliard dolarů (239 miliard korun). Po americkém výrobci budou navíc požadovat odškodné za to, že letadla 737 MAX nemohla do vzduchu. Firma se sídlem v Oslu...
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 8:50 Evropské burzy může čekat rozpačité ráno
Patria
Evropské burzy může dnes čekat smíšený začátek dne. Valná hromada energetická společnost ČEZ včera schválila, že akcionářům vyplatí dividendu 34 korun za akcii před zdaněním.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 8:30 Německá vláda podpořila stimulační program ECB
Patria
Německá vláda podpořila stimulační program Evropské centrální banky (ECB), německá centrální banka se na něm podle ministra financí Olafa Scholze může i nadále podílet.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 7:36 Tři firmy ze skupiny ČEZ dostaly pokutu ve výši 62 milionů korun od bulharského antimonopolního úřadu
Lidové noviny
Bulharský antimonopolní úřad podle agentury Seenews udělil třem bulharským společnostem z energetické skupiny ČEZ pokutu celkem 4,4 milionu leva (šedesát milionů korun) kvůli zneužití dominantního postavení na trhu. Toho se měly společnosti CEZ Electro Bulgaria, CEZ Distribution a CEZ Bulgaria dopustit v roce 2016, když uzavřely smlouvu se společností Fast Pay, která poskytuje platební služby.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 6:50 Nejcennější globální značkou je opět Amazon. Známé brandy silně rostou navzdory koronakrizi
Hospodářské noviny
Kdyby se teď nejbohatší člověk světa Jeff Bezos rozhodl prodat svou značku Amazon, dostal by za ni celkem 416 miliard dolarů, tedy sumu odpovídající více než šestinásobku loňského státního rozpočtu Česka. Právě tak silný je nyní Bezosův brand podle...
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 6:15 Komodity: Vítězové a poražení pro další pololetí
Patria
Druhá polovina roku začíná už tento týden a jednou z otázek je mimo jiné to, jaké jsou vyhlídky pro komodity. Ty se uprostřed koronavirové pandemie v březnu a v dubnu zřítily na minima, ze kterých se od té doby dokázaly trochu vzchopit.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 5:00 Nechcete letos trávit čas v dálničních kolonách? Zkuste v létě vyrazit k moři vlakem, trenduje Slovinsko či Polsko
Lidové noviny
Zájem o cestování vlakem se vrací do běžných kolejí před pandemií, hlásí dopravci. Mezi zahraničními destinacemi „trendují“ sousední státy, zájem je například o Polsko. Nezapomnělo se ani na cyklisty, pro něž byly oproti minulému roku navýšeny kapacity. Ani po červnu však nebudeme moci úplně odložit roušky.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 0:00 Hotovost je opět na vzestupu. Pandemie přesto posílí platby kartou
MF Dnes
V obchodech opět stoupá počet plateb bankovkami a mincemi. Češi už je nepovažují za nebezpečné a potenciálně infekční jako v době, kdy pandemie nabírala na síle. V online světě ale obliba placení kartou stále roste, postupně vytlačuje dobírku.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 0:00 Velký průvodce po zoo: přehled cen, zvířat i atrakcí. Přijeďte, pomůžete!
MF Dnes
Mají otevřeno 365 dní v roce, ať praží slunce, nebo se žení čerti. Na několik týdnů je zavřel až koronavirus. Chcete českým zoo pomoct? Pak přijeďte, už se tu na vás těší.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 0:00 Virus urychluje konec těžby v OKD
Hospodářské noviny
Až od zítřka začne většina Čechů chodit nakupovat bez roušek, obyvatelé Karvinska a Frýdecko­-Místecka je stále budou muset mít po ruce. Právě v těchto okresech Moravskoslezského kraje roste počet nakažených koronavirem nejrychleji v celé zemi a...
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 0:00 Smartwings propouští. Dotkne se to hlavně ČSA
Hospodářské noviny
Český letecký dopravce Smartwings, pod který již tři roky spadá dříve státní dopravce České aerolinie (ČSA), propustí až 600 lidí. Většina pilotů, stevardů nebo lidí z kanceláří odejde z dopravce ČSA. Ve jménu zachování této značky se přitom...
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 0:00 Levné uhlí, nízká poptávka a nakažení horníci. Finanční injekce pro OKD vyjde stát na miliardy
Hospodářské noviny
První velkou firmou, kterou pandemie koronaviru přivedla v Česku do existenčních potíží, je státní těžař černého uhlí OKD. Dramatický růst nákazy mezi horníky vedl k omezení těžby. Ve spojení s nízkými cenami uhlí a klesající poptávkou od největších...
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 0:00 Auditor EY odmítá, že přehlížel podvody Wirecard. Byl to prý sofitikovaný podvod s aktéry z celého světa
Hospodářské noviny
My za to nemůžeme. Wirecard podvedla nás i své investory, dalo by se shrnout stanovisko EY. Auditorská firma několik let bez výhrad schvalovala účetnictví zmíněné společnosti. Nyní se musí bránit kritice, že údajně tiše přihlížela, když Wirecard...
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 0:00 Zkrachoval český prodejce sportovního oblečení Columbia, problémy měl již od loňska
Hospodářské noviny
Téměř 10 let provozovala firma J.K.L. Trade po Česku několik prodejen se sportovním oblečením. Pandemii koronaviru a s tím spojené uzavření obchodů ale společnost neustála. Její majitel Jindřich Gaier nyní kvůli dluhům převyšujícím 16 milionů korun...
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 0:00 Starbucks, Coca-Cola či PepsiCo. Stále více firem bojkotuje Facebook, jeho akcie reagují propadem
Hospodářské noviny
Provozovatelé sociálních sítí a zejména pak americká společnost Facebook se dostávají pod čím dál větší tlak občanskoprávních hnutí a zejména pak svých inzerentů. Těm se nezamlouvá, že facebookové skupiny, kde se zobrazují jejich reklamy, slouží pro...
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 0:00 Zlato kvůli pandemii zdražuje, je blízko maxima za osm let
Hospodářské noviny
Zlato, považované za bezpečnou investici v dobách nejistoty, včera na světových trzích dál zdražovalo. K růstu mu pomáhaly zejména obavy z pokračujícího šíření koronavirové nákazy, které kazí optimismus ohledně rychlého ekonomického oživení. Jedna...
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 0:00 Zájem o domácí turistiku vzroste a tím i poptávka po kvalitním ubytování, říká developer Spodniak
Hospodářské noviny
Oblast výstavby hotelů a dalších ubytovacích zařízení je již řadu let jedním z pilířů podnikání developera a investora Ondreje Spodniaka a jeho Premiot Group. V souvislosti s pandemií covidu-19 prudce ochladl cestovní ruch a s ním spojená poptávka...
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 0:00 Aplikace i nálepky. Firmy si navzájem pomáhají ven z krize
Hospodářské noviny
Vznikla celá řada webových i technologických projektů, které pomáhají firmám získat zpět zákazníky nebo třeba najít pracovní sílu. Jsou to portály, aplikace, ale třeba i certifikáty čistoty. V době po pandemii se podnikatelům nabízí celá škála...
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 0:00 Naše nanosatelity si koupíte za cenu luxusního auta
Hospodářské noviny
Pořídit si vlastní družici dnes mohou i relativně malé firmy a instituce. Zpřístupnit vesmír více lidem chce i maďarský podnikatel Gyula Horváth. Věří, že nanosatelity pomohou lidstvu řešit ty nejpalčivější problémy. Gyula Horváth je tvůrcem první...
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 0:00 Italský výrobce jachet stvořil unikát – asymetrický model lodě
Hospodářské noviny
První loděnice otevřela společnost Sanlorenzo Yacht v roce 1958. Téměř po 50 letech ji koupil Massimo Perotti, který z ní vybudoval globální firmu. Italský byznysmen klade důraz na udržitelnost a inovace. Podnikatel Massimo Perotti mění svět jachet....
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 0:00 Rus vyrábí chytré protézy rukou. Dá se jimi platit i telefonovat
Hospodářské noviny
Podle ruského podnikatele Ilji Čecha budeme mít do 20 let všichni těla vylepšená technologiemi. Už teď dávají chytré zdravotnické pomůcky handicapovaným schopnosti, které běžní lidé nemají. Ilja Čech dělá z lidí s postižením kyberlidi. Mladý Rus...
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 0:00 Uvědomte si, že se nejde vrátit zpátky
Hospodářské noviny
Pandemie koronaviru zasáhla do životů všech Čechů. Tisíce nakažených, stovky mrtvých, zavřené podniky, chybějící příjmy. Právníci, krizový manažer, personalisté, kouči i psycholog radí, co dál. Když někteří podnikatelé loni začali mluvit o tom, že...
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 0:00 Ani v krizi nedávejte slevy, mohou vás dostat do ztráty
Hospodářské noviny
Expert na marketing a řízení firem Robert Němec radí podnikům, aby si v nejisté době budovaly silnou značku, správně si nastavily marže a pravidelně zjišťovaly, co zákazníci chtějí. Když si naši zákazníci utahují opasky, jsou obvykle ze pštrosa nebo...
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Sobota, 4. července 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat