Zpět MF Dnes Pondělí, 29. června 2020
Hledat Rubriky 29. 6.

MF Dnes

Pondělí, 29. června 2020
Close
Inzerce
29. 6. 20:32 Pražské letiště ožívá. V červenci obnoví pravidelné linky a přidá nové
MF Dnes
Pražské letiště obnovuje provoz. Kromě návratu pravidelných linek do vzdálených klíčových i dovolenkových destinací přibudou i nové trasy. Začátkem července budou z Ruzyně letadla dvaceti různých leteckých společností létat do 57 destinací.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 26,69 +0,259%
USD 23,67 +0,841%
CHF 25,12 +0,342%
29. 6. 18:58 ČEZ vyplatí dividendu 34 korun za akcii. Stát získá 12,8 miliardy
MF Dnes
Energetická společnost ČEZ vyplatí akcionářům dividendu 34 korun za akcii před zdaněním, rozhodla v pondělí valná hromada firmy. Mezi akcionáře se rozdělí 18,3 miliardy korun z loňského zisku firmy, stát jako majoritní akcionář získá 12,8 miliardy korun. Návrh podalo představenstvo ČEZ. Analytici už dříve uvedli, že podobnou výši dividendy očekávali.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 18:00 Soud stopnul novou ranvej na Ruzyni. Chce důkladné zhodnocení hluku a emisí
MF Dnes
Přípravy výstavby nové paralelní ranveje na Letišti Václava Havla v pražské Ruzyni se komplikují. Krajský soud zrušil vymezení paralelní dráhy v Zásadách územního rozvoje Středočeského kraje. Podle soudu kraj nezohlednil některé zdroje hluku a emisí.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 17:06 Vláda vážně uvažuje o prodloužení kurzarbeitu do konce roku
MF Dnes
Program na udržení zaměstnanosti Antivirus by mohl trvat až do konce letošního roku. Nyní je plánován do srpna. Na prodloužení tlačí odbory a vicepremiér Karel Havlíček řekl, že o tom vláda vážně uvažuje.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 16:53 Smartwings propouští i přes státní záruky, další dopravce pomoc překvapila
MF Dnes
Ani příslib záruk na bankovní úvěry pro dopravce nepomůže aerolinkám Smartwings udržet všechny zaměstnance. Společnost oznámila propouštění, které může postihnout až šest set zaměstnanců. Další dopravce možnost žádat o státní garance zaskočila.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 16:22 Na podzim přijde velká krize, prorokuje majitel harrachovské sklárny
MF Dnes
Jarní pandemii jsme ustáli, ale to nejhorší nás teprve čeká. František Novosad, majitel sklárny a minipivovaru Novosad & syn z Harrachova, optimismem příliš nehýří. Výrobce luxusního nápojového skla a lustrů už kvůli koronaviru musel propustit deset procent zaměstnanců.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 15:48 Žluté vlaky do Chorvatska mohou narazit ve Slovinsku. Kvůli koronaviru
MF Dnes
Úterní start vlaků RegioJetu z Česka do Chorvatska může zkomplikovat koronavirová překážka na trati. Slovinsko totiž ukládá povinnost dodržovat ve veřejné dopravě rozestupy mezi cestujícími alespoň 1,5 metru. Upozorňuje na to web českého ministerstva zahraničí. RegioJet se ale hájí, že jde pouze o doporučení, nikoliv nařízení. Některé cestovní kanceláře raději plánují Slovinsko objíždět.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 13:48 Německý recept na krizi: nižší DPH, mimořádné dávky na děti i vyšší odpočty
MF Dnes
Německo od 1. července na půl roku sníží daň z přidané hodnoty, aby podpořilo ekonomiku zasaženou koronavirovou krizí. Vyšší sazba klesne z 19 na 16 procent, snížená ze sedmi na pět procent. Rozhodl o tom v pondělí Spolkový sněm, který schválil část souboru opatření na podporu ekonomiky. Odpoledne by ho měla podpořit i Spolková rada.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 13:00 Twisto rozešle zákazníkům nové karty. Našlo náhradu za padlý Wirecard
MF Dnes
Společnost Twisto v pondělí začne rozesílat téměř 10 000 zákazníků nové platební karty od jiného poskytovatele, které nahradí ty zablokované od Wirecard. Jde o ty zákazníky, kteří o kartu zažádali přes víkend. Celkem má kartu zablokovanou kolem 40 000 klientů Twista.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 12:08 Cenu zlata žene vzhůru šíření koronaviru. Blíží se osmiletému maximu
MF Dnes
Zlato, považované za bezpečnou investici v dobách nejistoty, v pondělí na světových trzích dál zdražuje. K růstu mu pomáhají zejména obavy z pokračujícího šíření koronavirové nákazy, které kazí optimismus ohledně rychlého ekonomickému oživení. Jedna troyská unce, tedy 31,1 gramu, dopoledne stála zhruba 1772 dolarů a je blízko osmiletého maxima.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 11:10 Česko má ambici vést OECD. Do boje posílá šéfa Hospodářské komory Dlouhého
MF Dnes
Poprvé v historii se o křeslo generálního tajemníka Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj OECD zajímá i Česká republika. Ministerstvo zahraničí zahájilo kampaň na podporu kandidáta Vladimíra Dlouhého, ekonoma a prezidenta Hospodářské komory. Kampaň rozjíždí i sám Dlouhý.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 9:23 Airbus zhoršil plán. Výrobu zbrzdí o 40 procent a propustí tisíce lidí
MF Dnes
Francouzský výrobce letadel Airbus plánuje drastičtější snižování výroby a propouštění. Produkci a dodávky letadel v příštích dvou letech sníží o 40 namísto původně oznámených 33 procent. Kolik lidí propustí, firma teprve oznámí. Tisk spekuluje zhruba o 15 tisících.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 0:00 Nemovitosti nezlevní. Růst cen se přinejlepším zpomalí, říká šéf M&M reality
MF Dnes
Realitní trh zatím koronavirovou krizi příliš nepocítil. „U nás zůstává zájem o nemovitosti silný. Ale nevím, nakolik je to na úkor konkurence,“ říká šéf M&M reality Petr Morcinek. Polovinu jeho firmy nedávno koupila finanční skupina Arca, která jí má pomoci s expanzí na Slovensko a do Rakouska. V posledních týdnech však Arca hlásí finanční potíže.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 0:00 Lidem i zvířatům. Kam putuje neprodané jídlo ze supermarketů
MF Dnes
Gumové rohlíky, osamělé neprodané banány ale i konzervy s blížícím se koncem trvanlivosti čeká lepší budoucnost než ještě před pár lety. Miliony porcí neprodaných potravin míří z řetězců do potravinových bank, další tisíce tun slouží jako krmivo pro zvěř. Objem potravinového odpadu se daří rok od roku snižovat především díky informačním technologiím a umělé inteligenci.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Sobota, 11. července 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat