Zpět Byznys Pondělí, 29. června 2020
Hledat Rubriky 29. 6.
Close
Inzerce
29. 6. 22:25 Zelený úvod týdne v USA, obavy přetrvávají
Patria
Akcie v USA v úvodu týdne poměrně značně posílily a dokázaly tak umazat značnou část pátečních ztrát. Důvodů k radosti však nebylo příliš mnoho. Jedním z nich byla poměrně slušná data z nemovitostního trhu ale hlavně nové statistiky o nejnověji nakažených v USA - oproti minulým dnům došlo k mírnému zlepšení.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 26,67 +0,124%
USD 23,76 +0,673%
CHF 25,10 +0,359%
29. 6. 20:40 Federální úřad pro letectví a Boeing začali testovat 737 MAX, výrobce usiluje o novou certifikaci
Lidové noviny
Piloti a zkušební posádka amerického Federálního úřadu pro letectví (FAA) v pondělí zahájili první z testovacích letů Boeingu 737 MAX. Potvrdil to úřad FAA. Americký výrobce letecké techniky Boeing usiluje o novou certifikaci stroje. Letadla 737 MAX, až do loňska nejprodávanější model Boeingu, byla loni na jaře kvůli dvěma tragickým nehodách vyřazena z provozu. Testování má trvat tři dny. Akcie Boeingu v 19:45 SELČ připisovaly 10,4 procenta.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 20:32 Pražské letiště ožívá. V červenci obnoví pravidelné linky a přidá nové
MF Dnes
Pražské letiště obnovuje provoz. Kromě návratu pravidelných linek do vzdálených klíčových i dovolenkových destinací přibudou i nové trasy. Začátkem července budou z Ruzyně letadla dvaceti různých leteckých společností létat do 57 destinací.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 19:47 Za pět dní remdesiviru 2340 dolarů. Gilead stanovil cenu svého léku proti koronaviru
Lidové noviny
Společnost Gilead Sciences Inc stanovila cenu svého léku remdesivir proti covidu-19 ve Spojených státech a dalších rozvinutých zemích na 2340 dolarů (asi 55 800 korun) za pětidenní léčbu. Tato cena je nižší, než 5080 dolarů za pět dní, které minulý týden doporučil americký Institut pro klinický a ekonomický přezkum ICER, který hodnotí účinnost léčiv. Informovala o tom v pondělí agentura Reuters. Zpráva neupřesňuje, které země se budou řadit mezi rozvinuté.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 19:30 Lék remdesivir už zná svou cenu. Výrobce Gilead ho bude státům prodávat za 55 tisíc korun
Hospodářské noviny
Americká farmaceutická společnost Gilead Sciences oznámila, kolik bude požadovat za jeden z nejnadějnějších léků k léčbě covidu-19. Remdesivir chce vládám prodávat za 2340 dolarů, tedy v přepočtu zhruba za 55 700 korun. Lék, který vyvinul tým pod...
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 18:58 ČEZ vyplatí dividendu 34 korun za akcii. Stát získá 12,8 miliardy
MF Dnes
Energetická společnost ČEZ vyplatí akcionářům dividendu 34 korun za akcii před zdaněním, rozhodla v pondělí valná hromada firmy. Mezi akcionáře se rozdělí 18,3 miliardy korun z loňského zisku firmy, stát jako majoritní akcionář získá 12,8 miliardy korun. Návrh podalo představenstvo ČEZ. Analytici už dříve uvedli, že podobnou výši dividendy očekávali.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 18:50 Návrat na trend a hranice za hranicí
Patria
Jedním z možných vysvětlení toho, jak si vede americký akciový trh (a nejen on) je, že akcie berou do úvahy hlavně velmi dlouhodobý výhled. Takže zase moc nezáleží na tom, co se bude dít během několika následujících čtvrtletí, pokud se nezmění předchozí trendy a směry.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 18:38 PŘEHLEDNĚ: Prahu čeká prázdninová vlna uzavírek. Opravy se týkají Karlova náměstí i Jižní spojky
Lidové noviny
I přesto, že letos začaly opravy tuzemských pozemních komunikací díky příznivému počasí dříve a některé jsou už dokončeny, s příchodem letních prázdnin přichází další vlna uzavírek. Jen v hlavním městě jich budou desítky. Server Lidovky.cz pražským řidičům přináší přehled zásadních omezení. Informace vyplývají z přehledu Technické správy komunikací (TSK).
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 18:03 Aktualizováno Živnostníci s příjmem do 800 tisíc budou moci platit paušální daň, rozhodla vláda
Lidové noviny
Živnostníci s ročním příjmem do 800 000 korun budou moci od 1. ledna příštího roku platit pouze jednu paušální daň. Na pondělním jednání to schválila vláda. Pro příští rok by měla činit 5740 korun měsíčně. Paušální daň by měla být složena z minimálního odvodu na zdravotní pojištění, navýšeného minimálního odvodu na sociální pojištění o 15 procent a daně 100 korun. Fungovat bude na dobrovolné bázi. Na svém Twitteru to uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 18:00 Soud stopnul novou ranvej na Ruzyni. Chce důkladné zhodnocení hluku a emisí
MF Dnes
Přípravy výstavby nové paralelní ranveje na Letišti Václava Havla v pražské Ruzyni se komplikují. Krajský soud zrušil vymezení paralelní dráhy v Zásadách územního rozvoje Středočeského kraje. Podle soudu kraj nezohlednil některé zdroje hluku a emisí.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 17:38 ČEZ vyplatí akcionářům dividendu 34 korun za akcii, stát získá 12,8 miliardy korun
Lidové noviny
Energetická společnost ČEZ vyplatí akcionářům dividendu 34 korun za akcii před zdaněním. V pondělí o tom rozhodla valná hromada firmy. Mezi akcionáře bude rozděleno 18,3 miliardy korun z loňského zisku firmy, stát jako majoritní akcionář získá 12,8 miliardy korun. Návrh podalo představenstvo ČEZ. Analytici už dříve uvedli, že podobnou výši dividendy očekávali.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 17:35 ČEZ vyplatí dividendu 34 korun na akcii, potvrdila valná hromada
Patria
Energetická společnost ČEZ vyplatí akcionářům dividendu 34 korun za akcii před zdaněním. Dnes o tom rozhodla valná hromada firmy. Mezi akcionáře bude rozděleno 18,3 miliardy korun z loňského zisku firmy, stát jako majoritní akcionář získá 12,8 miliardy korun.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 17:21 Odpoledne úspěšné pro akcie i dolar. Realitní trh výrazně překvapil
Patria
V úvodu týdne nebyla na programu makrodata, která by trhy příliš sledovaly. Přesto to vypadá, že se jedné statistice podařilo překvapit tak, že sentiment vylepšila.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 17:20 ČEZ vyplatí dividendu 34 korun za akcii, o deset víc než loni. Stát získá téměř 13 miliard
Hospodářské noviny
Energetická společnost ČEZ vyplatí akcionářům dividendu 34 korun za akcii před zdaněním. V pondělí o tom rozhodla valná hromada firmy. Mezi akcionáře bude rozděleno 18,3 miliardy korun z loňského zisku firmy, stát jako majoritní akcionář získá 12,8...
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 17:09 Aktualizováno Na podporu z COVID Plus budou mít nárok firmy z dopravy, potvrdil Havlíček. Program nejspíše pomůže i Smartwings
Lidové noviny
Firmy z odvětví dopravy a cestovního ruchu budou moci využívat záruky v programu COVID Plus. Schválila to na pondělním zasedání vláda, informoval na Twitteru ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Čerpání v programu COVID Plus je zaměřeno na firmy s více než 250 zaměstnanci. Možná podpora se tak bude vztahovat i na leteckou společnost Smartwings.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 17:06 Vláda vážně uvažuje o prodloužení kurzarbeitu do konce roku
MF Dnes
Program na udržení zaměstnanosti Antivirus by mohl trvat až do konce letošního roku. Nyní je plánován do srpna. Na prodloužení tlačí odbory a vicepremiér Karel Havlíček řekl, že o tom vláda vážně uvažuje.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 16:59 AMISTA investiční společnost, a.s: MALOJA Investment SICAV, a. s. - zveřejňuje Informace o Výroční zprávě k 31. 12. 2019
Patria
AMISTA investiční společnost, a.s. IČO:27437558 AMISTA investiční společnost, a.s, podfond MALOJA Investment SICAV, a. s. - zveřejňuje Informace o Výroční zprávě k 31.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 16:53 Smartwings propouští i přes státní záruky, další dopravce pomoc překvapila
MF Dnes
Ani příslib záruk na bankovní úvěry pro dopravce nepomůže aerolinkám Smartwings udržet všechny zaměstnance. Společnost oznámila propouštění, které může postihnout až šest set zaměstnanců. Další dopravce možnost žádat o státní garance zaskočila.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 16:48 Akcie Facebooku klesají poté, co jej bojkotují velcí inzerenti
Patria
Šéf americké společnosti Facebook Mark Zuckerberg přichází kvůli bojkotu reklamy na této sociální síti o miliardy dolarů. Ke kampani, která má upozornit na to, že firma nedělá dost pro to, aby zastavila nenávistné projevy na svých platformách, se dosud přidalo více než 90 velkých inzerentů.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 16:43 Soud jmenoval insolvenčního správce firmy Wirecard, společnosti chybí téměř 51 miliard
Lidové noviny
Mnichovský soud jmenoval insolvenčního správce německé finanční společnosti Wirecard, která se v důsledku účetního skandálu dostala do existenčních potíží. Firma vyhlásila insolvenci minulý týden, krátce poté, co se ukázalo, že jí chybí zhruba 1,9 miliardy eur (přes 50 miliard Kč), které vykazovala ve svém účetnictví.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 16:27 Smartwings oznamují hromadné propouštění. Kvůli koronaviru dostane výpověď až 600 zaměstnanců
Lidové noviny
Letecká skupina Smartwings, do níž patří i ČSA, propustí až 600 zaměstnanců. Bude se to týkat pilotů, stewardů i provozních a administrativních pracovníků. Důvodem jsou finanční problémy po koronavirové krizi. Společnost Smartwings to v pondělí oznámila v tiskové zprávě. Propouštět bude ve vlnách od července do února příštího roku. Ve skupině nyní pracuje kolem 2500 lidí.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 16:22 Na podzim přijde velká krize, prorokuje majitel harrachovské sklárny
MF Dnes
Jarní pandemii jsme ustáli, ale to nejhorší nás teprve čeká. František Novosad, majitel sklárny a minipivovaru Novosad & syn z Harrachova, optimismem příliš nehýří. Výrobce luxusního nápojového skla a lustrů už kvůli koronaviru musel propustit deset procent zaměstnanců.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 16:21 Inflace v Německu v červnu zrychlila na 0,8 procenta
Patria
Meziroční růst spotřebitelských cen v Německu v červnu zrychlil na 0,8 procenta z květnových 0,5 procenta. Zůstal však hluboko pod cílovou úrovní Evropské centrální banky (ECB).
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 16:16 Přetahovaná mezi likviditou a fundamentem a druhá pandemická vlna
Patria
Současná světová ekonomika je zaplavena likviditou poskytovanou centrálními bankami, ale ekonomický fundament je podle investiční banky Natixis stále slabý.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 15:48 Žluté vlaky do Chorvatska mohou narazit ve Slovinsku. Kvůli koronaviru
MF Dnes
Úterní start vlaků RegioJetu z Česka do Chorvatska může zkomplikovat koronavirová překážka na trati. Slovinsko totiž ukládá povinnost dodržovat ve veřejné dopravě rozestupy mezi cestujícími alespoň 1,5 metru. Upozorňuje na to web českého ministerstva zahraničí. RegioJet se ale hájí, že jde pouze o doporučení, nikoliv nařízení. Některé cestovní kanceláře raději plánují Slovinsko objíždět.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 15:28 Automobilka Škoda zveřejnila loňské výsledky. Prodala méně aut, vydělala ale skoro 32 miliard
Lidové noviny
Automobilka Škoda s tříměsíčním zpožděním zveřejnila své loňské výsledky. I když prodej vozů mírně klesl, tržby se dostaly na rekordní úroveň a vzrostl i čistý zisk. Po zdanění automobilka vydělala 31,7 miliardy korun. To ale rekord není, v roce 2017 to bylo o 150 milionů více.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 14:54 BP prodá své petrochemické aktivity za pět miliard USD
Patria
Britský ropný koncern BP prodá své globální petrochemické aktivity za pět miliard dolarů (119 miliard Kč) britské chemické firmě Ineos. BP se tak stahuje z odvětví, které by podle odborníků mělo být v příštích desetiletích klíčovým motorem růstu poptávky po ropě.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 14:09 Nikola přijímá rezervace ve výši 5000 USD na auto bez prototypu
Patria
Dokonce i v inovativním světě elektromobilů jde o neobvyklou věc: Vysolit nyní až 5 000 dolarů, abyste si za pár let vyhradili právo koupit si kamion na baterie.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 13:48 Německý recept na krizi: nižší DPH, mimořádné dávky na děti i vyšší odpočty
MF Dnes
Německo od 1. července na půl roku sníží daň z přidané hodnoty, aby podpořilo ekonomiku zasaženou koronavirovou krizí. Vyšší sazba klesne z 19 na 16 procent, snížená ze sedmi na pět procent. Rozhodl o tom v pondělí Spolkový sněm, který schválil část souboru opatření na podporu ekonomiky. Odpoledne by ho měla podpořit i Spolková rada.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 13:10 Akcie Wirecardu díky spekulacím o převzetí prudce posilují
Patria
Akcie německé finanční společnosti Wirecard, která v důsledku účetního skandálu bojuje o přežití, zahájily týden prudkým růstem. Těží ze spekulací o zájemcích, kteří by mohli převzít některé části podniku.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 13:00 Twisto rozešle zákazníkům nové karty. Našlo náhradu za padlý Wirecard
MF Dnes
Společnost Twisto v pondělí začne rozesílat téměř 10 000 zákazníků nové platební karty od jiného poskytovatele, které nahradí ty zablokované od Wirecard. Jde o ty zákazníky, kteří o kartu zažádali přes víkend. Celkem má kartu zablokovanou kolem 40 000 klientů Twista.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 12:46 Čínská aplikace Tik Tok tajně sleduje miliony uživatelů. Datový tunel odhalila aktualizace systému
Lidové noviny
TikTok nadále sleduje miliony svých uživatelů. Čínskou aplikaci prozradila nová aktualizace systému iOS 14, která o čtení dat informuje. TikTok měl data získávat z clipboardu, tedy pole, do kterého kopírujete a zadáváte text.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 12:23 Týdenní výhled: Z pohledu druhé vlny může být týden zlomový, dobrá data pomoci nemusí
Patria
Dění na finančních trzích v začínajícím týdnu bude nadále určovat přelévání nálad ohledně důsledků druhé vlny koronaviru a do hry se zapojí i nová důležitá makrodata.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 12:15 Z Ústí přes Paříž až k titulu královna designu. Jak se Lucie Koldová stala nejúspěšnější českou designérkou
Hospodářské noviny
Na to, jak správně nastartovat kariéru nebo rozjet firmu, neexistuje univerzální návod. Poučit se od těch, kteří už něco dokázali, je ale dobrý způsob, jak se vyvarovat zbytečných chyb. Proto jsme připravili nový podcast nazvaný Poprvé. Moderátor...
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 12:08 Cenu zlata žene vzhůru šíření koronaviru. Blíží se osmiletému maximu
MF Dnes
Zlato, považované za bezpečnou investici v dobách nejistoty, v pondělí na světových trzích dál zdražuje. K růstu mu pomáhají zejména obavy z pokračujícího šíření koronavirové nákazy, které kazí optimismus ohledně rychlého ekonomickému oživení. Jedna troyská unce, tedy 31,1 gramu, dopoledne stála zhruba 1772 dolarů a je blízko osmiletého maxima.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 12:02 Akcie se po nerozhodném začátku posouvají výš
Patria
Pondělní obchodování v Evropě odstartovalo poměrně rozpačitě. Akcie působí nerozhodně při střídání směrů, ale momentálně růst přece jen převládá, ačkoli není velký.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 11:54 Zlato dál zdražuje, jeho cena atakuje osmileté maximum. Může za to nejistota způsobená covidem
Lidové noviny
Zlato, považované za bezpečnou investici v dobách nejistoty, v neděli na světových trzích dál zdražuje. K růstu mu pomáhají zejména obavy z pokračujícího šíření koronavirové nákazy, které kazí optimismus ohledně rychlého ekonomickému oživení. Jedna troyská unce (oz; 31,1 gramu) dopoledne stála zhruba 1772 dolarů a je blízko osmiletého maxima.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 11:10 Česko má ambici vést OECD. Do boje posílá šéfa Hospodářské komory Dlouhého
MF Dnes
Poprvé v historii se o křeslo generálního tajemníka Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj OECD zajímá i Česká republika. Ministerstvo zahraničí zahájilo kampaň na podporu kandidáta Vladimíra Dlouhého, ekonoma a prezidenta Hospodářské komory. Kampaň rozjíždí i sám Dlouhý.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 11:08 Češi v pololetí koupili kryptoměny za 1,8 mld, víc než loni
Patria
Češi letos v prvním pololetí nakoupili bitcoiny a další kryptoměny za 1,8 miliardy korun. Je to zhruba o 20 procent více než ve stejném období minulého roku.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 10:46 Campling: Jak poznat další velký korporátní podvod
Patria
„Když se nyní jednoznačně ukázalo, že Wirecard byl skutečně obrovským podvodem a tato společnost čelí zániku, mnozí z nás se ptají, odkud se může vynořit další korporátní skandál.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 9:49 AMISTA investiční společnost, a.s.: ZMJ, podfond Industry Investments, a.s. zveřejňuje výroční zprávu k 31.12.2019
Patria
AMISTA investiční společnost, a.s. IČO:27437558 Společnost ZMJ, podfond Industry Investments, a.s. zveřejňuje výroční zprávu k 31.12.2019. Více informací dostupné v následujícím odkazu: https://www.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 9:23 Airbus zhoršil plán. Výrobu zbrzdí o 40 procent a propustí tisíce lidí
MF Dnes
Francouzský výrobce letadel Airbus plánuje drastičtější snižování výroby a propouštění. Produkci a dodávky letadel v příštích dvou letech sníží o 40 namísto původně oznámených 33 procent. Kolik lidí propustí, firma teprve oznámí. Tisk spekuluje zhruba o 15 tisících.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 9:10 Rozbřesk: Strach z druhé vlny žene akcie do defenzivy, v centru pozornosti budou čísla z trhu práce
Patria
Vývoj pandemie na přelomu pololetí nenabízí trhům příliš jistoty. V tomto týdnu pravděpodobně celkový počet nakažených překoná 10 milionů s tím, že na řadě míst dochází k opětovnému rozjezdu epidemie.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 9:01 Těžař Chesapeake Energy požádal o ochranu před věřiteli
Patria
Společnost Chesapeake Energy Corp., průkopník těžby ropy a plynu z břidlic, požádala o soudní ochranu před věřiteli. Firma se tak stala největším těžařem ropy a plynu, který za posledních několik let vyhlásil bankrot.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 8:49 Evropské burzy mohou načít týden opatrně
Patria
Evropské burzy zřejmě začnou nový týden poklesem, i když pesimismus se postupně ztenčuje. Dolar klesá, naopak zlato se stabilizuje. Česká koruna se po ránu drží k euru na 26,744 za euro, k dolaru koruna zpevňuje o 0,3 % na 23,743 za dolar.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 8:43 Die Welt: Airbus sníží produkci o 40 procent a propustí tisíce lidí
Patria
Airbus v příštích dvou letech sníží produkci a dodávky o 40 procent oproti původnímu plánu a propustí tisíce lidí. Německému deníku Die Welt to řekl šéf společnosti Guillaume Faury.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 8:33 Valná hromada ČEZ bude schvalovat dividendu 34 korun za akcii
Patria
Valná hromada energetické společnosti ČEZ dnes bude schvalovat dividendu z loňského zisku ve výši 34 korun za akcii před zdaněním. Pokud valná hromada rozhodne podle návrhu představenstva, bude mezi akcionáře rozděleno 18,3 miliardy korun a stát jako majoritní akcionář získá zhruba 12,8 miliardy korun.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 8:27 Airbus sníží produkci o 40 procent a propustí tisíce lidí, reaguje na pokles poptávky po nových letadlech
Hospodářské noviny
Airbus v příštích dvou letech sníží produkci a dodávky o 40 procent oproti původnímu plánu a propustí tisíce lidí. Německému deníku Die Welt to řekl šéf společnosti Guillaume Faury. Evropský výrobce letadel reaguje na koronavirovou krizi, která na...
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 6:19 Největší bublina v čínské internetové historii?
Patria
O více než 130 % stouply za poslední tři měsíce akcie společnosti Pinduoduo – internetového obchodu, který o sobě tvrdí, že vynalezl nakupování přes internet v Číně.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 0:00 Nemovitosti nezlevní. Růst cen se přinejlepším zpomalí, říká šéf M&M reality
MF Dnes
Realitní trh zatím koronavirovou krizi příliš nepocítil. „U nás zůstává zájem o nemovitosti silný. Ale nevím, nakolik je to na úkor konkurence,“ říká šéf M&M reality Petr Morcinek. Polovinu jeho firmy nedávno koupila finanční skupina Arca, která jí má pomoci s expanzí na Slovensko a do Rakouska. V posledních týdnech však Arca hlásí finanční potíže.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 0:00 Lidem i zvířatům. Kam putuje neprodané jídlo ze supermarketů
MF Dnes
Gumové rohlíky, osamělé neprodané banány ale i konzervy s blížícím se koncem trvanlivosti čeká lepší budoucnost než ještě před pár lety. Miliony porcí neprodaných potravin míří z řetězců do potravinových bank, další tisíce tun slouží jako krmivo pro zvěř. Objem potravinového odpadu se daří rok od roku snižovat především díky informačním technologiím a umělé inteligenci.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 0:00 Krach Wirecard pocítili i Češi. Přichází hledání viníků
Hospodářské noviny
Skandál kolem německé společnosti Wirecard, zaměřené na zpracování elektronických plateb, přestal být v pátek pro Česko jen záležitostí burzovních zpráv. Pocítily ho i desetitisíce českých uživatelů platebních karet, které jim přestaly fungovat....
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 0:00 Stovky malých českých e-shopů míří na e-tržiště, která spravují velcí hráči na trhu. Dostanou se tak i do zahraničí
Hospodářské noviny
Milan Gába chtěl dostat děti od počítačů a podpořit jejich tvořivost. A vymyslel školní batohy nebo penály se speciální silikonovou deskou, na kterou si děti mohou skládat obrázky z malých silikonových dílků. Výrobky své firmy Pixie Crew se snažil...
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 0:00 ČSA propouští první zaměstnance. Je to další krok k likvidaci značky, upozorňují odbory
Hospodářské noviny
Během pondělka dostane výpovědi prvních 29 zaměstnanců společnosti České aerolinie. Celkově může firma propustit až 60 procent přibližně ze 700 lidí, kteří pro ni momentálně pracují. ČSA už tři roky patří do skupiny Smartwings, která nyní sama žádá...
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 0:00 Kultovní Máj čeká kompletní přestavba. Rekonstrukce vyjde na miliardu, trvat má rok a půl
Hospodářské noviny
Když byl v úterý 22. dubna 1975 na rohu Národní a Spálené otevřen obchodní dům Máj, na jeho fasádě se "švédskou žlutou" (severské firmy ji stavěly) skvělo číslo "02". Architekti John Eisler, Miroslav Masák a Martin Rajniš z libereckého ateliéru...
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 0:00 Pád kongresové turistiky. Zrušení konferencí má dopad na organizátory i drobné živnostníky
Hospodářské noviny
Největší kongresová centra v Česku letos musela zrušit téměř všechny mezinárodní konference. Důvodem jsou vládní opatření kvůli koronaviru. Podobně jako hotelnictví patří obor mezi vůbec nejpostiženější části cestovního ruchu u nás. "Čísla jsou...
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Sobota, 4. července 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat