Zpět MF Dnes Pátek, 5. června 2020
Hledat Rubriky 5. 6.

MF Dnes

Pátek, 5. června 2020
Close
Inzerce
5. 6. 17:48 Dopravci obnoví spoje do ciziny, na Slovensko v neděli a pondělí
MF Dnes
Tuzemští dopravci začnou s postupným obnovováním spojů do okolních zemí. První vlaky na Slovensko vyšle RegioJet v neděli, od pondělí pak také České dráhy a od čtvrtka také Leo Express. V polovině června pak přibudou i další vlakové spoje do Rakouska a Německa. Čekat se naopak musí nadále u vlaků do Polska.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 26,67 +0,124%
USD 23,76 +0,673%
CHF 25,10 +0,359%
5. 6. 15:46 Ropná havárie v Norilsku přijde na tři miliardy, zaplatí je těžařská firma
MF Dnes
Vyčištění oblasti postižené únikem ropného paliva do řeky v polárním městě Norilsk zaplatí podnik Norilsk Nickel. Oznámil to v pátek jeho šéf Vladimir Potanin, který odhadl náklady na deset miliard rublů, tedy 3,4 miliardy korun.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 6. 15:08 Nezaměstnanost v USA během května klesla, vývoj překvapil analytiky
MF Dnes
Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech v květnu překvapivě klesla na 13,3 procenta z dubnové hodnoty 14,7 procenta. Oznámilo to v pátek americké ministerstvo práce. Američané se do práce vracejí rychleji, než analytici předpovídali.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 6. 14:31 Smartwings požádá stát o necelou miliardu, zbytek zaplatí akcionáři
MF Dnes
Letecká skupina Smartwings požádá stát o půjčku ve výši 900 milionů korun. Další zhruba miliardu korun by do firmy měli vložit její akcionáři. Uvedl to server Lidovky.cz. Valná hromada firmy se ve čtvrtek dohodla, že v případě dohody se státem budou záchranu firmy financovat všichni akcionáři. Zároveň byl schválen finanční model společnosti.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 6. 13:22 Vlakem do Chorvatska za šest set korun. RegioJet očekává masivní zájem
MF Dnes
Během příštího týdne zahájí provozovatel vlakové a autobusové dopravy RegioJet prodej jízdenek do chorvatské Rijeky. Čechům, kteří i přes současnou napjatou situaci vyhlíží prázdniny u moře, nabízí jízdenky za cenu 590 korun. Nebojí se, že by prodělal.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 6. 11:54 Elektrárna Prunéřov I končí, uhelnou komisi přivítaly boty aktivistů
MF Dnes
Elektrárna Prunéřov I na Chomutovsku ukončí provoz k 30. červnu, postavená byla před 53 lety. Zaměstnávala 150 lidí, kteří přecházejí do elektrárny Prunéřov II. Rozhodla o tom uhelná komise státu. Před elektrárnou Prunéřov II, kde komise zasedala, se ráno sešli aktivisté, kteří žádali co nejrychlejší konec těžby a spalování uhlí
 To se mi líbí Odpovědět
5. 6. 10:37 Letadla ze zemí EU mohou přistávat na všech letištích v České republice
MF Dnes
Letadla ze zemí Evropské unie mohou od pátku přistávat na všech letištích v Česku. Ruší se omezení příletů pouze na letiště v Praze, Brně, Ostravě, Karlových Varech a Pardubicích. Rozhodla o tom vláda, jde o součást opatření pro uvolnění hranic. Na letištích však budou zachovány hraniční kontroly, opatření bude platit do konce června.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 6. 10:15 V Česku bylo na konci května 266 144 lidí bez práce
MF Dnes
V Česku bylo na konci května 266 144 lidí bez práce, o 12 104 víc než v dubnu. Nezaměstnanost se v květnu zvedla z 3,4 na 3,6 procenta, uvedla ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD). Podle politiků a analytiků nezaměstnanost ještě poroste.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 6. 9:46 Tržby v dubnu klesly o 11 procent. Nejvíc trpí prodejci módy a dovolených
MF Dnes
Lidé v tuzemských obchodech v dubnu utráceli o 11 procent méně než před rokem, ukázala data Českého statistického úřadu. Razantnější propad nastal u nepotravinářského zboží. Například v obchodech s módou nechali lidé jen pětinu loňských útrat.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 6. 9:45 Uhelnou komisi přivítaly před elektrárnou v Prunéřově boty aktivistů
MF Dnes
Před elektrárnou Prunéřov II na Chomutovsku se ráno sešli aktivisté, kteří žádají co nejrychlejší konec těžby a spalování uhlí. Zhruba dvacet členů a příznivců několika hnutí bojujících za klima rozložila před vjezdem do areálu, kde zasedne uhelná komise státu, transparenty a k nim boty reprezentující lidi, kteří si přejí ukončení provozu hnědouhelných elektráren.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 6. 0:00 Čeští hoteliéři odkládají start. Někteří otevřou nejdřív na podzim
MF Dnes
Největší překážky v podobě vládních restrikcí, které hoteliérům bránily v otevření, padly 25. května. Ekonomické bariéry však trvají dál. Zahraniční turismus prakticky neexistuje a část provozovatelů proto ještě nějaký čas neotevře.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 6. 0:00 Hydroelektrárny vltavské kaskády jsou výkonnější. ČEZ je řídí ze Štěchovic
MF Dnes
Štěchovice, které leží dvacet kilometrů na jih od Prahy, proslavila trampská písnička o babičce Mary. Od doby, kdy vznikla, se však tvář okolo tekoucí Vltavy hodně změnila. Těsně po druhé světové válce tu zprovoznili dvojici energetických zdrojů. Vedle elektrárny na přehradě je tu ještě přečerpávací elektrárna, která funguje jako obří baterie.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Sobota, 4. července 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat