Zpět Lidové noviny Pátek, 5. června 2020
Hledat Rubriky 5. 6.

Lidové noviny

Pátek, 5. června 2020
Close
Inzerce
5. 6. 22:52 AstraZeneca začíná s výrobou vakcíny proti koronaviru, kterou v Británíi testuje 10 000 dobrovolníků
Lidové noviny
Britská farmaceutická společnost AstraZeneca oznámila, že začíná s výrobou potenciální vakcíny proti nemoci covid-19. Ačkoli klinické testování očkovací látky není dosud u konce, a není tedy jasné, zda je vakcína funkční, chce firma mít k dispozici zásoby pro případ, že by testy dopadly dobře. Stanici BBC to v pátek řekl šéf společnosti Pascal Soriot. AstraZeneca si zajistila kapacity pro dodávku celkem dvou miliard dávek testované vakcíny.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 26,67 +0,124%
USD 23,76 +0,673%
CHF 25,10 +0,359%
5. 6. 20:00 Aktualizováno Nezaměstnanost v USA v květnu překvapivě klesla na 13,3 procenta
Lidové noviny
Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech v květnu překvapivě klesla na 13,3 procenta z dubnové hodnoty 14,7 procenta. V pátek oznámilo americké ministerstvo práce. Uplatnění na trhu práce našlo asi 2,5 milionu lidí, což znamená, že firmy začínají v mnohem větších počtech brát zpět ty, které kvůli dopadům koronaviru v březnu a dubnu propustily.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 6. 17:08 Aktualizováno Elektrárna Prunéřov I. ukončí provoz na konci června. Po více než padesáti letech provozu
Lidové noviny
Hnědouhelná Elektrárna Prunéřov I. na Chomutovsku, která byla postavena před 53 lety, k 30. červnu ukončí provoz. Všech 150 zaměstnanců přejde do elektrárny Prunéřov II, řekl dnes novinářům ředitel elektráren Prunéřov a Tušimice Otakar Tuček. Ekologické organizace konec tohoto provozu uvítaly, podle nich by už teď bylo možné odstavit další zastarelé eletrárny.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 6. 17:06 Škoda obnovila výrobu modelu Octavia, aktualizovala systém eCall
Lidové noviny
Škoda Auto obnovila dodávky nových modelů Octavie, které přerušila v polovině května kvůli problémům se softwarem přenášejícím data asistenta tísňového volání eCall. Vyvinula aktualizaci softwaru řídící jednotky, kterou do všech vyrobených a vyráběných vozů nahraje. Celkově se to týká asi 10 000 vozů. Uvedl mluvčí automobilky pro ČR Pavel Jína.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 6. 14:17 Aktualizováno Výrobce luxusních vozů Bentley plánuje propustit až čtvrtinu zaměstnanců. Potýká se s krizí
Lidové noviny
Výrobce luxusních vozů Bentley propustí v Británii až 1000 lidí, což je asi čtvrtina zaměstnanců. Firma v pátek potvrdila zprávu serveru BBC. Společnost, která patří do německé automobilové skupiny Volkswagen, se podobně jako ostatní výrobci aut potýká s koronavirovou krizí. „Covid-19 nebyl spouštěčem, ale urychlovačem tohoto opatření,“ řekl šéf podniku Adrian Hallmark.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 6. 13:47 Tuzemští dopravci obnoví spoje do ciziny. Od neděle se dá vlakem vycestovat na Slovensko
Lidové noviny
Tuzemští dopravci začnou s postupným obnovováním spojů do okolních zemí. První vlaky na Slovensko vyšle RegioJet v neděli, od pondělí pak také České dráhy a během příštího týdne také Leo Express. V polovině června pak přibudou i další vlakové spoje do Rakouska a Německa.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 6. 13:23 ,Nastal čas rozbít Amazon. Monopoly jsou špatné,’ tvrdí Elon Musk
Lidové noviny
Elon Musk, zakladatel americké firmy na výrobu elektromobilů Tesla, vyzval k rozdělení amerického internetového obchodu Amazon. „Je čas rozbít Amazon. Monopoly jsou špatné,“ napsal podnikatel, který stojí také například za internetovým platebním systémem PayPal či vesmírnou společností SpaceX.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 6. 13:07 Známe plán záchrany aerolinek Smartwings: stát pomůže 900 miliony, zbytek doplatí majitelé
Lidové noviny
Aerolinky Smartwings sice podnikají první lety, ale bez pomoci zvenčí by nepřežily. Čtvrteční setkání akcionářů – českých a čínských - bylo klíčové: dohodli se na tom, že společně vloží do firmy zhruba miliardu korun. Stát požádají o půjčku ve výši 900 milionů korun.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 6. 12:46 Podle analytiků budou středoevropské měny v příštích měsících posilovat. Dotkne se to i koruny
Lidové noviny
Středoevropské měny budou v příštích dvanácti měsících převážně posilovat, v čele s českou korunou. Přispěje k tomu hlavně zotavování ekonomik z útlumu způsobeného koronavirovou krizí.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 6. 12:00 Dobrá zpráva pro Škodu a další firmy. Německý balík na podporu ekonomiky pomůže i Česku
Lidové noviny
Z Německa k nám přišla dobrá zpráva. Čerstvě schválený balík vládních opatření na podporu tamější ekonomiky totiž díky vysoké míře vzájemné propojenosti našeho a německého hospodářství pomůže i českým podnikům.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 6. 11:42 V květnu bylo v ČR více než 260 tisíc nezaměstnaných, nejvíc od února 2018
Lidové noviny
V Česku bylo na konci května 266 144 lidí bez práce, což bylo o 12 104 víc než v dubnu. Nezaměstnanost se zvedla z dubnových 3,4 procenta na 3,6 procenta v květnu. Na tiskové konferenci to v pátek řekla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD).
 To se mi líbí Odpovědět
5. 6. 11:28 Letecká doprava opět v provozu. Hraniční kontroly budou však zachovány
Lidové noviny
Letadla ze zemí Evropské unie mohou od pátku přistávat na všech letištích v Česku. Ruší se omezení příletů pouze na letiště v Praze, Brně, Ostravě, Karlových Varech a Pardubicích. V pátek o tom rozhodla vláda jako součást opatření pro uvolnění hranic. Na letištích ale budou zachovány hraniční kontroly, opatření bude platit do konce června.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 6. 10:31 Dceřiná společnost Ryanairu jedná s českými cestovkami o dalších letech, nahradit by mohla Smartwings
Lidové noviny
Letecká společnost Buzz, která spadá pod irský Ryanair, chce od léta příštího roku provozovat charterové lety z Prahy do Řecka, Turecka, Španělska a Itálie. Společnost v prohlášení uvedla, že nyní o možnosti již jedná s cestovními kancelářemi. Od listopadu plánuje Buzz provozovat charterové lety z Prahy na Kanárské ostrovy a do Maroka.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 6. 9:26 Tržby obchodníků v dubnu kvůli koronaviru klesly o téměř 11 procent. Internetový prodej ale zaznamenal růst
Lidové noviny
Tržby obchodníků, kromě prodejů motorových vozidel, v dubnu meziročně klesly po očištění o kalendářní vlivy o 10,9 procenta. Pokles se dotkl všech druhů prodejen. Důvodem jsou vládní opatření proti koronaviru. Výrazně se naopak zvýšil prodej přes internet, jeho růst byl nejvyšší za 15 let.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 6. 9:19 ČNB zřejmě dostane novou pravomoc pro řešení krizí. Půjde o vyhlášení moratoria
Lidové noviny
Česká národní banka zřejmě získá novou pravomoc vyhlásit u finanční instituce ohrožené případnou krizí tzv. moratorium, tedy na určitou dobu pozastavení plnění jejích závazků. Cílem opatření je zabránit dalšímu zhoršení finanční situace dané firmy.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 6. 9:15 Aktualizováno Poradci německé vlády letos čekají pokles HDP o 6 až 7 procent
Lidové noviny
Výbor ekonomických poradců německé vlády předpokládá, že hrubý domácí produkt (HDP) Německa v letošním roce kvůli koronavirové krizi klesne o šest až sedm procent. V rozhovoru s mediální skupinou Funke to řekl šéf výboru Lars Feld.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 6. 9:01 Lufthansa bude vyřazena z hlavního indexu německých akcií DAX
Lidové noviny
Největší evropské aerolinky Lufthansa, na něž tvrdě dopadla pandemie způsobená koronavirem, budou vyřazeny z prestižního bluechipového indexu DAX, který sleduje 30 předních německých podniků.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 6. 7:00 KOMENTÁŘ: Kybernetická rizika při práci z domova a jak se jim vyhnout
Lidové noviny
Řada společností přešla kvůli současné situaci do režimu home office a jejich zaměstnanci byli najednou schopni vykonávat svou profesi naplno i mimo kancelář. Této změně musely společnosti přizpůsobit i své IT systémy. To ale s sebou přináší řadu aspektů, včetně dostatečného zabezpečení dat, se kterými je nově nakládáno z osobního domácího připojení. Dodržování kybernetické bezpečnosti proto nyní představuje zásadní otázku.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 6. 5:00 Luxusní restaurace zlevnily v Praze až na třetinu. Českým hostům se přizpůsobují i pětihvězdičkové hotely
Lidové noviny
Návštěva luxusní restaurace bývá pro většinu lidí výjimečnou událostí, tím spíš jde-li o podnik v honosnějším hotelu. Koronavirus ale zahýbal cenami i ve vyšší gastronomii. Hotelové restaurace kvůli nedostatku zahraničních hostů cílí nově na domácí klientelu a nabízejí jim své speciality za výrazně nižší ceny. Ty mnohde klesly o padesát procent i více.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 6. 5:00 Umělá inteligence pro váš byznys: k učení jsou potřeba miliardy dat, pomáhá i inspirace přírodou
Lidové noviny
Umělá inteligence jako vědní obor má již přes šedesátiletou tradici. Její historie je úzce spjata s historií počítačů. Počítačoví vědci, kteří byli při jejím vzniku, předpokládali, že její sestrojení bude velmi přímočaré - jednoduše ji naprogramují podobně jako počítač.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 6. 5:00 Češi prahnou po přírodě. Soukromý pozemek ke kempování hledají čím dál častěji přes aplikaci
Lidové noviny
Nejistota Čechů ohledně možnosti zahraničních cest je vrací zpět do krás tuzemské přírody. Důkazem je i služba Bezkempu.cz, o kterou je za letošní květen 15krát větší zájem oproti stejnému období v loňském roce.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Sobota, 4. července 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat