Zpět Lidové noviny Úterý, 31. března 2020
Hledat Rubriky 31. 3.

Lidové noviny

Úterý, 31. března 2020
Close
Inzerce
31. 3. 22:09 Parkovací zóny zůstanou zrušené až do konce nouzového stavu. Vláda prodloužila krizové opatření
Lidové noviny
Vláda v úterý prodloužila zrušení zón placeného parkování ve městech a v obcích, a to až do skončení nouzového stavu v zemi. V úterý večer o tom informoval úřad vlády. Kabinet zrušil zóny od 16. března jako jedno z opatření proti šíření epidemie koronaviru. Zatímco platnost ostatních opatření, která měla skončit první dubnový den, ministři prodloužili už v pondělí, u zón placeného parkování to udělali v úterý.
 To se mi líbí Odpovědět

Nejčtenější články

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 26,62 -0,139%
USD 23,67 -0,638%
CHF 24,68 -0,073%
31. 3. 20:58 Aktualizováno Podnikatelé postižení pandemií dostanou od státu 25 tisíc korun, vláda schválila i pravidla kurzarbeitu
Lidové noviny
Vláda schválila pravidla kurzarbeitu. Stát bude vyplácet dva druhy příspěvků na mzdy za období od 12. března do konce dubna. Po jednání kabinetu to řekla ministryně práce Jana Maláčová. Vláda také vyplatí osobám samostatně výdělečně činným (OSVČ) postiženým šířením koronaviru jednorázovou částku 25 000 korun.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 3. 19:48 Nárok na kompenzaci mzdy budou mít i fungující firmy, uvedl Havlíček
Lidové noviny
Fungující firmy, které nyní platí zaměstnancům 100 procent mzdy, ale kvůli koronaviru se potýkají s poklesem výnosu nebo produkce, budou mít nárok na kompenzaci mezd prostřednictvím kurzarbeitu. Konkrétní podmínky pro čerpání podpory do pondělí 6. dubna připraví ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček, ministryně financí Alena Schillerová (oba za ANO) a ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD). Na tiskové konferenci po úterním jednání vlády to řekl Havlíček.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 3. 17:57 Podnikatelům se kvůli koronaviru odloží povinnost podat na sebe insolvenční návrh, schválila vláda
Lidové noviny
Podnikatelům se v souvislosti s epidemií koronaviru odloží povinnost podat na sebe insolvenční návrh. Vláda schválila příslušný návrh ministerstva spravedlnosti, opatření by měla ve stavu legislativní nouze projednat Sněmovna. Součástí návrhu je i usnadnění činnosti orgánů právnických osob, které se kvůli vládním opatřením nemohou scházet. Zákon také umožňuje prominout zmeškané lhůty v soudních řízeních a mění podmínky oddlužení.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 3. 17:25 Ministerstvo navrhlo prominutí lhůt v soudních řízeních. Podniky v nesnázích ochránit moratoriem
Lidové noviny
Ministerstvo spravedlnosti navrhlo zákon, který umožňuje prominout zmeškané lhůty v soudních řízeních či odložit povinnost podnikatelů podat na sebe insolvenční návrh. Mění také podmínky oddlužení a povoluje zastavit bezvýsledné exekuce. Návrh má zmírnit dopady epidemie koronaviru na účastníky řízení, poškozené, právnické osoby i na oběti trestných činů. Podniky, které se dostanou do nesnází, chce ochránit mimořádným moratoriem.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 3. 16:36 Parkovací zóny zůstanou v Praze zdarma až do pondělí 13. dubna, rozhodlo vedení města
Lidové noviny
Parkovací zóny v hlavním městě zůstanou pro řidiče zdarma do pondělí 13. dubna. Rozhodnutí vedení města sdělil v úterý náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě). Řidiči mohou v zónách bezplatně parkovat od poloviny března v souvislosti s opatřeními proti koronaviru. Zóny 16. března dočasně zrušila vláda svým nařízením. Rezidenti v zónách platí 1200 korun ročně.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 3. 15:02 Aktualizováno Čínský výrobce Huawei má navzdory americkým sankcím vyšší tržby i zisk
Lidové noviny
Čínský výrobce telekomunikačních zařízení Huawei Technologies loni zvýšil tržby o 19 procent na 858,8 miliardy jüanů (tři biliony Kč), a to navzdory sankcím, které na firmu uvalily Spojené státy. Čistý zisk ale firma zvýšila pouze o 5,6 procenta na 62,7 miliardy jüanů (220,3 miliardy Kč). Šéf podniku v úterý řekl, že firma kvůli sankcím nesplnila své vlastní cíle.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 3. 13:03 Soudcovská unie navrhuje kvůli koronavirovým opatřením zapojit soudce důchodového věku
Lidové noviny
Kvůli opatřením souvisejícím s koronavirovou pandemií čeká justici v příštích měsících zvýšený nápor případů. Soudcovská unie proto navrhuje dočasně využít pomoc soudců důchodového věku. Požádala také ministerstvo spravedlnosti, aby připravilo legislativní opatření, které by umožnilo prominout účastníkům řízení zmeškání lhůty, k němuž došlo v důsledku nouzového stavu. Na dotaz to sdělila prezidentka Soudcovské unie Daniela Zemanová.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 3. 11:35 British Airways zatím nebudou létat z londýnského letiště Gatwick. Firma bojuje o přežití
Lidové noviny
Společnost British Airways kvůli dopadům koronaviru přeruší lety z londýnského letiště Gatwick. Šéf aerolinek Alex Cruz minulý měsíc oznámil, že firma bojuje o přežití, protože šíření koronaviru zastavilo valnou většinu letecké dopravy. Podnik proto plánuje propouštět a odstavuje letadla z provozu. Informovala o tom v úterý agentura Reuters.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 3. 11:00 KOMENTÁŘ: Hromadný odklad exekuce účastníkům nakonec ublíží
Lidové noviny
V souvislosti s koronavirovou krizí se hovoří o možnosti uzákonění hromadného odkladu exekucí. V abstraktní rovině jde o značně líbivou představu, protože by soudní exekutoři nepostihovali majetek dlužníků. Ti by nebyli povinni platit splátky, nehrozila by jim návštěva exekutora, neprováděly by se srážky ze mzdy, nedražil by se majetek, ale zamyslel se někdo nad tím, jaké by byly další důsledky přijetí takového opatření?
 To se mi líbí Odpovědět
31. 3. 10:28 Aktualizováno Česká ekonomika loni zpomalila růst na 2,5 procenta z předloňských 2,8
Lidové noviny
Česká ekonomika loni meziročně vzrostla o 2,5 procenta. Ve srovnání s rokem 2018 kdy hrubý domácí produkt (HDP) stoupl o 2,8 procenta, tak její růst mírně zpomalil. Ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku ekonomika meziročně vzrostla o dvě procenta a mezičtvrtletně o 0,5 procenta. Uvedl to v úterý Český statistický úřad (ČSÚ).
 To se mi líbí Odpovědět
31. 3. 10:19 Samsung do konce roku ukončí výrobu LCD obrazovek v Jižní Koreji a Číně. Poptávka je slabá
Lidové noviny
Jihokorejský výrobce obrazovek Samsung Display do konce letošního roku přestane vyrábět obrazovky z tekutých krystalů (LCD) v Jižní Koreji a Číně. Oznámila to v úterý mluvčí společnosti. Samsung už loni v říjnu uvedl, že přeruší výrobu na jedné ze dvou výrobních linek na LCD obrazovky v Jižní Koreji kvůli slabé poptávce po těchto obrazovkách a kvůli přesycení trhu.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 3. 9:09 Pandemie sníží ekonomický růst v Asii. Čína poroste nejméně za 40 let
Lidové noviny
Pandemie způsobená novým koronavirem prudce zpomalí ekonomický růst v rozvíjejících se zemích jihovýchodní Asie a Tichomoří, ale také v Číně, která patrně vykáže nejpomalejší růst nejméně za 40 let. Ve své nejnovější revizi ekonomického výhledu to uvedla Světová banka (SB).
 To se mi líbí Odpovědět
31. 3. 7:00 Už teď je jisté, že justice nabere skluz, říká předseda Městského soudu v Praze Vávra
Lidové noviny
„Prodlevy způsobené nouzovým stavem dožene justice za rok. Pokud se ale přes soudy přelije vlna osobních bankrotů a insolvencí, bude to ještě později,“ varuje Libor Vávra, předseda Městského soudu v Praze. Ten je s 255 soudci největším soudem v zemi.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 3. 5:00 Způsobí karanténa baby boom? Snažte se a sázejte, výsledek můžete ovlivnit
Lidové noviny
Sázková kancelář Fortuna v souvislosti s koronavirem vypsala zajímavou mimosportovní kursovou nabídku, jejíž výsledek můžete sami pozitivně ovlivnit.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Pátek, 5. června 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat