Zpět MF Dnes Středa, 25. března 2020
Hledat Rubriky 25. 3.

MF Dnes

Středa, 25. března 2020
Close
Inzerce
25. 3. 2020, 18:25 Finanční úřady bojují s návaly lidí. Nechoďte tam osobně, prosí Schillerová
MF Dnes
Když vláda rozhodla o odsunutí data odevzdání daňových přiznání, měla dva hlavní důvody. Kromě pomoci živnostníkům bylo cílem také to, aby se rozložil počet lidí, kteří se koncem března vydají na finanční úřady. Tohoto požadovaného efektu však nedosáhla. Před úřady se začaly tvořit dlouhé fronty.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 25,93 -0,058%
USD 21,63 -0,194%
CHF 23,55 +0,259%
25. 3. 2020, 17:20 Vydejme společné dluhopisy, navrhuje Lagardeová. Severní státy jsou proti
MF Dnes
Prezidentka Evropské centrální banky Christine Lagardeová požádala ministry financí eurozóny, aby vážně uvažovali nad jednorázovou emisí společných dluhopisů, takzvaných koronabondů. S jejich pomocí by podle ní mohla eurozóna lépe bojovat s finančními dopady pandemie onemocnění způsobeného koronavirem.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 2020, 16:14 Recept na krizi? Deset tisíc pro každého, říká ekonom Matějka
MF Dnes
Ekonom Filip Matějka, kterého Piráti a STAN navrhli do Ústředního krizového štábu, popsal ve videorozhovoru iDNES.cz své představy o státní pomoci. Navrhuje například desetitisícovou dávku všem pracujícím, v případě potřeby i dva měsíce v řadě.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 2020, 16:00 Německému hospodářství hrozí propad až o 20 procent, varují ekonomové
MF Dnes
Německá ekonomika letos patrně vykáže pokles o pět až 20 procent, podle toho, jak dlouho potrvají restriktivní opatření, která jsou reakcí na pandemii způsobenou koronavirem. Agentuře Reuters to ve středu řekl ekonom hospodářského institutu Ifo Klaus Wohlrabe. Německo je největší ekonomikou v Evropě a největším obchodním partnerem České republiky.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 2020, 15:00 Koronavirus devastuje cestovní ruch, dva scénáře sumírují stomiliardové ztráty
MF Dnes
Představy o šíři dopadů koronaviru na český cestovní ruch stále nemají pevné kontury. Asociace hotelů a restaurací na základě modelové studie počítá se dvěma možnými scénáři. V obou dvou variantách se hoteliéři a restauratéři nedočkají plného objemu turistů ani na Vánoce a ztráty počítají na stovky miliard korun.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 2020, 14:06 Déjà vu? Američtí realitní magnáti varují před zhroucením hypotečního trhu
MF Dnes
Americký realitní trh se otřásá. Tamní ekonomové, makléři i realitní magnáti varují, že by mohli lidé kvůli pandemii koronaviru přestat být schopní platit nájmy a hypotéky. Tím by se podle nich mohla odstartovat krize silnější, než ta v roce 2008. Tu přitom také spustila neschopnost splácet hypotéky.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 2020, 13:37 Kalousek: Pusťte mě na finance na osm hodin, najdu 40 miliard pro živnostníky
MF Dnes
Šéf poslaneckého klubu TOP 09 a exministr financí Miroslav Kalousek tvrdí, že kdyby ho na osm hodin pustili na ministerstvo financí, najde za osm hodin 40 miliard korun, které by mohl stát hned poslat živnostníkům. Kalousek iDNES.cz řekl, že by škrtal v provozních výdajích ministerstev i dotace agropotravinářskému komplexu a zarazil přijímání státních úředníků.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 2020, 11:21 Výrobci nedostatkových respirátorů či ventilátorů dosáhnou na nové dotace
MF Dnes
Česko podpoří výrobní technologie pro produkci nedostatkového zdravotnického materiálu, jako jsou ventilátory či respirátory. O podporu až 20 milionů korun pro jeden subjekt podnikatelé budou moci žádat od 14. dubna. Stát celkem rozdělí 300 milionů korun.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 2020, 10:23 E-shopům klesají tržby a šetří s reklamou. Daří se jenom největším
MF Dnes
Online obchody s potravinami jsou sice v obležení nových i starých zákazníků, ale jak naznačují první analýzy, e-shopy jako celek začínají čelit postupnému propadu. Řadě menších internetových prodejců hrozí krach, naopak ze současné situace těží hlavně největší hráči.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 2020, 8:41 Aktualizováno Burzy po celém světě se vzchopily, investoři spoléhají na státní podporu
MF Dnes
Po masivních akciových výprodejích z posledních týdnů došlo v úterý na burzách k výraznému oživení. Hlavní indexy zamířily strmě vzhůru v Asii, Evropě i Americe. Táhnou je přísliby vlád a centrálních bank, které v boji s koronavirem sahají po bezprecedentních podpůrných opatřeních.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 2020, 6:54 Platí další změna: senioři si přednostně nakoupí od 8 do 10 hodin
MF Dnes
Od středy platí další změna v přednostním nákupu seniorů nad 65 let. Nově si tito a handicapovaní starší 50 let nakoupí ve větších obchodech s potravinami a drogerií od 8 do 10 hodin. Na menší obchody ve vesnicích, pekárny či lahůdkářství se už omezení nevztahuje.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 2020, 0:00 Růst platů končí, hlavně teď nepropouštět. Nový rozpočet má udržet místa
MF Dnes
Poslanci v úterý zrychleně schválili změnu státního rozpočtu a dalších pět novel zákonů, které mají pomoci zmírnit následky koronakrize. Návrh počítá s pětinásobným schodkem oproti původnímu plánu. Schodek rozpočtu by se tak měl letos propadnout do 200miliardového minusu. Cílem je udržet pracovní místa a zachovat lidem příjem.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 3. 2020, 0:00 Do sudů se už nestáčí. Tuzemské pivovary hledají cesty k zákazníkům
MF Dnes
Virus paralyzoval tuzemské pivovary. Uzavření hospod je odstřihlo od velké části zakázek. Vyšší prodej v obchodech nahradí ztráty jen částečně.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Sobota, 17. dubna 2021

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat