Zpět Lidové noviny Čtvrtek, 16. ledna 2020
Hledat Rubriky 16. 1.

Lidové noviny

Čtvrtek, 16. ledna 2020
Close
Inzerce
16. 1. 15:40 Odchod od hnědého uhlí v Německu bude podle odhadů RWE stát 6000 míst
Lidové noviny
Rozhodnutí opustit v Německu výrobu elektřiny z hnědého uhlí a postup, jak zajistit přechodné období znamená, že do deseti let zanikne asi 6000 pracovních míst. Uvedla to německá společnost RWE, která je největším producentem elektřiny v Německu. Spolková vláda se ve čtvrtek nad ránem dohodla na podmínkách přechodného období s představiteli spolkových zemí, kde se těží uhlí. Na kompenzaci zaměstnancům, firmám a místním vládám vynaloží přes 40 miliard eur (přes bilion korun).
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 26,16 -0,107%
USD 22,20 -0,279%
CHF 24,35 +0,329%
16. 1. 15:19 Německo ukončí výrobu elektřiny z hnědého uhlí. Na kompenzace dotčeným firmám uvolní zhruba bilion korun
Lidové noviny
Německá vláda se dohodla se spolkovými zeměmi na ukončení výroby elektrické energie z hnědého uhlí, konec je stanoven na rok 2038. Berlín souhlasil, že v rámci plánu poskytne firmám a spolkovým zemím, kterých se změna dotkne, kompenzace v celkovém objemu asi 40 miliard eur (zhruba bilion Kč), uvedl v čtvrtek mluvčí vlády.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 1. 14:49 Facebook chce vést podmořský kabel z nedotčené pláže Oregonu. Místní protestují
Lidové noviny
Městečko amerického Oregonu Tierra del Mar bojuje s Facebookem. Mediální gigant si tam koupil pozemek a uprostřed klidné oblasti hodlá postavit výstupní bod pro podmořský internetový kabel, který má spojovat Ameriku s Asií. Místní obyvatelé jsou proti.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 1. 13:03 Armáda chce koupit bojové drony schopné nést zbraně. Měly by vážit do 1200 kilogramů
Lidové noviny
Nejméně jeden průzkumný a bojový dron o váze několika stovek kilogramů, na který bude možné kromě optoelektronických a radiologických senzorů instalovat také zbraňové systémy, chce v letech 2022 až 2024 pořídit česká armáda. Novinářům to ve čtvrtek v Prostějově při slavnostním nástupu u příležitosti vzniku 533. praporu bezpilotních systémů řekl náčelník generálního štábu Aleš Opata.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 1. 12:35 Tuzemské automobilky zaznamenaly pokles ve výrově osobních aut. Loni vyrobily téměř 1,5 milionu kusů
Lidové noviny
Tuzemské automobilky loni vyrobily 1 427 563 osobních aut, což je o 0,7 procenta méně než v předchozím rekordním roce. Mírný pokles o zhruba 10 000 vozů podle nich souvisí se zhoršující se ekonomickou situací ve světě a dalšími hrozbami, které nad autoprůmyslem visí. Oznámilo to ve čtvrtek Sdružení automobilového průmyslu.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 1. 11:56 Česko nebude zavádět zálohování PET lahví. Byl by to zbytečný a riskantní krok, řekl Brabec
Lidové noviny
Plošný systém zálohování PET lahví Česko podle ministra životního prostředí Richarda Brabce (ANO) zavádět nebude. Současný systém sběru je podle něj funkční a díky němu země plní evropské cíle. Chce ho ale dál ve spolupráci s výrobci a Svazem měst a obcí rozvíjet. Brabec to řekl novinářům na čtvrtečním setkání u příležitosti dokončení balíčku nové odpadové legislativy.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 1. 10:22 Pražské letiště loni odbavilo rekordních 17,8 milionu cestujících, meziročně o téměř milion více
Lidové noviny
Pražské Letiště Václava Havla loni odbavilo 17,8 milionu cestujících, meziročně o téměř milion více. Po roce tak znovu překonalo svůj provozní rekord. Růst by měl pokračovat i letos, čímž se letiště ocitne za hranou své kapacity. Nejoblíbenější destinací byl Londýn. Ve čtvrtek to oznámilo Letiště Praha. Počet cestujících se na letišti každoročně zvyšuje od roku 2013.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 1. 7:01 České dráhy dostanou posilu v turbulentní době. Do vedení míří zkušený právník
Lidové noviny
Po více než roce bude vedení Českých drah kompletní. Pátým členem představenstva se podle informací LN stane zkušený právník Petr Pavelec. V životopisu má prestižní adresy, jako advokátní kancelář White&Case, kde působil více než pět let, nebo představenstvo Českého aeroholdingu. Ve vedení firmy bude mít na starost oblast majetku.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 1. 7:00 Získat české občanství má být složitější, dokládat by se mohla i přestupková bezúhonnost
Lidové noviny
Český pas se podle posledních průzkumů řadí mezi desítku nejsilnějších cestovních dokladů na světě. Na cestovní pas s českým znakem pustí tuzemské občany bez víza přes hranice na 183 států. Tato privilegia jim nese české občanství, které není však udělováno bez splnění přísných podmínek. Ty má nyní ještě zpřísnit novela zákona o státním občanství, kterou připravilo ministerstvo vnitra. Zákon čeká na projednání ve Sněmovně.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Středa, 12. srpna 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat