Zpět MF Dnes Pondělí, 13. ledna 2020
Hledat Rubriky 13. 1.

MF Dnes

Pondělí, 13. ledna 2020
Close
Inzerce
13. 1. 19:56 Lepší je odpočatý bankéř. Spořitelna nadělila lidem 37 dní dovolené
MF Dnes
Česká spořitelna vyslyšela volání bankéřů, kteří chtěli víc flexibility a volna. Od ledna jim ke standardním pětadvaceti dnům dovolené nadělila dalších dvanáct. „Lidé se zkušenostmi vyžadují jiné podmínky při odměňování a nástupu,“ říká v rozhovoru pro MF DNES členka představenstva České spořitelny Daniela Pešková.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 26,16 -0,107%
USD 22,20 -0,279%
CHF 24,35 +0,329%
13. 1. 17:51 Vláda schválila klimatický plán požadovaný EU. Podíl zelené energie vzroste
MF Dnes
V Česku poroste do roku 2030 podíl obnovitelných zdrojů na celkové spotřebě energie. Vyplývá to z energeticko-klimatického plánu ČR, který v pondělí schválila vláda. O schválení dokumentu informoval ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček. Materiál shrnuje závazky, kterým chce Česko přispět k evropským záměrům v této oblasti.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 16:51 Praha zvažuje, že se bude soudit s firmou JCDecaux kvůli přístřeškům MHD
MF Dnes
Vedení Prahy zvažuje právní kroky proti reklamní společnosti JCDecaux. Ta ve městě vlastní a provozuje většinu přístřešků pro MHD. Smlouva na jejich provoz končí v létě příštího roku. JCDecaux dnes uvedla, že na svoje náklady postaví 300 nových zastávek, pokud politici prodlouží platnost smlouvy o pět let. V opačném případě firma hrozí, že začne zastávky demontovat.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 16:05 Ministři odmítli návrhy Prahy, které mají pomoci zlevnit nové bydlení
MF Dnes
Zamítavé stanovisko dala vláda k návrhům, jež mají lidem podle návrhu pražských zastupitelů zlevnit pořízení vlastního bydlení. Jde třeba o snížení daně z přidané hodnoty na nákup bytů z 15 na 10 procent. Tím by by podle ministerstva financí přišly veřejné rozpočty asi o 6 miliard korun ročně a ceny bytů by se podle vlády ani snížit nemusely.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 14:58 Poleť se mnou k Měsíci. Japonský miliardář hledá ženu pro cestu do kosmu
MF Dnes
Japonský miliardář Jusaku Maezawa, který chce v roce 2023 obletět Měsíc, hledá pro svou cestu dámskou společnost. Ve svém online příspěvku potenciálním uchazečkám vzkazuje, že by chtěl touto cestou zároveň nalézt životní partnerku. Maezawa poletí raketou společnosti SpaceX Elona Muska a stane se tak prvním měsíčním turistou.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 14:24 Flybe bojuje o přežití, píší média. Fámy nekomentujeme, brání se společnost
MF Dnes
Britská regionální letecká společnost Flybe bojuje o přežití a jedná o vládní pomoci, informují britská média. Firma má 68 letadel a zhruba dva tisíce zaměstnanců. Lety společnosti Flybe se však v pondělí podle agentury Reuters uskutečňují podle letového řádu a sama firma uvedla, že se ke zvěstem a spekulacím nehodlá vyjadřovat.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 13:23 Obce uhájily stavební úřady. Rušit se nebudou, slíbila ministryně Dostálová
MF Dnes
Stavební úřady v obcích se rušit nebudou. Z této možnosti vycouvalo po jednání se Svazem měst a obcí ministerstvo pro místní rozvoj. Tisíce úředníků se tak nemusí bát, že budou převedeni pod chystanou státní stavební správu.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 13:12 Zavedení eura teď pro Česko není vůbec podstatné, řekl ekonom Hampl
MF Dnes
Tuzemské hospodářství zpomaluje, podle bývalého viceguvernéra ČNB Mojmíra Hampla ale ekonomiku čeká další dobrý rok. „Evidentně nás čeká éra pomalejšího růstu, ale pořád růstu,“ uvedl Hampl v pondělním Rozstřelu. Okomentoval také státní rozpočet a možnost zavedení eura v České republice.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 12:34 Krizi neumí předpovědět nikdo, říká ekonom Hampl v Rozstřelu
MF Dnes
Česká koruna na začátku roku zaznamenala svůj rekordní kurz k euru, tuzemské hospodářství nicméně zpomaluje. Podle bývalého viceguvernéra ČNB Mojmíra Hampla ale ekonomiku čeká další dobrý rok. „Evidentně nás čeká éra pomalejšího růstu, ale pořád růstu,“ řekl Hampl v pondělním Rozstřelu.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 9:58 Vepřové v prosinci zdražilo o 17 procent. Dražší byly služby i bydlení
MF Dnes
V prosinci spotřebitelské ceny vystoupaly na 3,2 procenta a dostaly se tak mimo hranici tolerančního pásma České národní banky. Cenová hladina se loni držela na úrovni 2,8 procenta, vyplývá z nových dat statistiků.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 5:00 Víc dovolené, pojďte k nám. Firmy lákají na volno navíc
MF Dnes
Snaží se přilákat nové zaměstnance i udržet ty současné a­ dát jim vedle výplaty ještě něco navíc. Firmy stále častěji přidávají dny volna. A nejde jen o­ pátý týden dovolené ke čtyřem ze zákona povinným, který se v řadě podniků stal standardem.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 1:00 Prokleté sesuvy. Dostavbu dálnice D3 provází problémy podobné těm u D8
MF Dnes
Stavba jihočeské dálnice D3 se opět komplikuje. Část svahu pod kopcem označovaným jako Rožnovský les, který se nachází nad plánovanou trasou z Českých Budějovic, může v budoucnu hrozit sesuvem. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) přitom ještě dlouho bude znepokojovat vzpomínka na obří sesuv, který před sedmi lety uzavřel dálnici D8.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Středa, 12. srpna 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat