Zpět Lidové noviny Pátek, 10. ledna 2020
Hledat Rubriky 10. 1.

Lidové noviny

Pátek, 10. ledna 2020
Close
Inzerce
10. 1. 22:37 Aktualizováno Facebook omylem odtajnil autory příspěvků, tým Babiše vypnul jeho stránku
Lidové noviny
Tým premiéra Andreje Babiše (ANO) dočasně znepřístupnil Babišovu stránku na facebooku poté, co síť kvůli chybě odtajnila údaje o autorství a úpravách příspěvků. Uvedl to v pátek server Deník N na základě vyjádření Babišova marketingového poradce Marka Prchala. Chyba na facebooku ukázala, že Babišovu stránku spravuje více než desítka lidí.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 26,16 -0,107%
USD 22,20 -0,279%
CHF 24,35 +0,329%
10. 1. 17:50 Aktualizováno Jízda taxi v Praze zdraží z 28 na 36 korun za kilometr. Současné ceny nepokryjí náklady
Lidové noviny
Cena za jeden kilometr jízdy v taxi by se v Praze měla zvýšit z 28 na 36 korun. Cena za minutu čekání bude namísto šesti nově sedm korun a nástupní sazba se zvýší ze 40 na 60 korun. Důvodem je to, že maximální ceny stanovené v roce 2006 už nepostačují ke krytí všech nákladů provozovatele taxislužby. Vyplývá to z návrhu nařízení o cenách taxislužby, který mají v pondělí projednat pražští radní.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 15:00 Umí strojvůdci česky? Drážní inspektoři chystají rozsáhlé a hloubkové kontroly
Lidové noviny
Na Liberecku vlak nevyjel kopec, jiný kvůli závadě ani nevyrazil z nádraží. Bulharští strojvůdci firmy Arriva měli velké potíže při komunikaci s výpravčími. Na patálie nových dopravců, kteří v prosinci od Českých drah přebrali část železničních tras, se podrobně podívají inspektoři Drážního úřadu.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 13:53 Praha letos zahájí geologický průzkum pro dostavbu okruhu, úsek bude měřit 10,3 kilometru
Lidové noviny
Pražský magistrát v letošním roce zahájí geologický průzkum nutný pro dokončení úseku městského okruhu z Pelc-Tyrolky do Štěrbohol. Bude potřeba vyhloubit desítky sond. Informoval náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě). Chybějící úsek známý jako Vlasta bude měřit 10,3 kilometru, z toho větší část povede v tunelech. Kdy se začne stavět, není jasné. Vyčísleny zatím nebyly ani náklady, hovoří se však až o 100 miliardách korun.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 13:51 Česká národní banka loni zvýšila zisk na 58,1 miliardy korun
Lidové noviny
Česká národní banka loni zvýšila zisk na 58,1 miliardy korun. O rok dříve centrální banka vykázala zisk 1,79 miliardy korun. Vyplývá to z v pátek zveřejněných údajů o bilanci ČNB.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 12:51 Brexit už stál ekonomiku Británie 130 miliard liber, částka by se měla ještě o 70 zvýšit
Lidové noviny
Ekonomické náklady na odchod Británie z Evropské unie už dosáhly 130 miliard liber (3,9 bilionu Kč). Do konce letošního roku se ale tato částka zvýší o dalších 70 miliard liber. Vyplývá to z odhadu agentury Bloomberg založeném na vlivu škod, které Británie zaznamenala v posledních třech letech po ztrátě některých vazeb na ostatní země skupiny sedmi nejbohatších ekonomik světa G7.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 12:31 ‚Toto letadlo navrhli klauni pod dohledem opic.‘ Boeing zveřejnil interní zprávy, které kritizují 737 MAX
Lidové noviny
Americký výrobce letadel Boeing zveřejnil stovky interních zpráv, které obsahují tvrdou kritiku vývoje modelu 737 MAX. Tato letadla byla loni po dvou smrtelných haváriích odstavena v celém světě z provozu. V dokumentech se zaměstnanci také například chlubí tím, jak tlačili na regulátory, aby schválili, že piloti nemusejí absolvovat výcvik na simulátoru.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 11:28 Twitter otestuje funkci blokování odpovědí, má to vyřešit problém s kyberšikanou
Lidové noviny
Provozovatel sociální sítě Twitter otestuje novou funkci, která by měla poskytnout uživatelům kontrolu nad tím, kdo může odpovídat na jejich tweety. Rozhodnutí přichází v době, kdy jsou sociální sítě pod rostoucím tlakem, aby vyřešily problém s kybernetickou šikanou, uvedl server BBC.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 10:32 Skupina představitelů internetu bojuje proti prodeji domény .org, mohl by poškodit neziskovky
Lidové noviny
Skupina zahrnující představitele neziskových internetových společností se spojila, aby zabránila plánovanému prodeji kontroly nad internetovou doménou .org za 1,1 miliardy dolarů (25 miliard Kč). Tvrdí, že převzetí domény .org nově vytvořenou soukromou společností by poškodilo miliony neziskových organizací, které na ni spoléhají, uvedla agentura Reuters.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 10:12 Meziroční růst ekonomiky zpomalil na 2,5 procenta, potvrdil ČSÚ
Lidové noviny
Česká ekonomika v loňském třetím čtvrtletí zpomalila meziroční růst na 2,5 procenta, ve druhém čtvrtletí rostla o 2,8 procenta. Mezičtvrtletní růst hrubého domácího produktu také zpomalil na 0,4 procenta z 0,6 procenta ve druhém čtvrtletí. Čísla za třetí čtvrtletí v pátek potvrdil Český statistický úřad.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 8:54 ‚Klauni pod vedením opic.‘ Boeing zveřejnil interní zprávy, které kritizují 737 MAX
Lidové noviny
Americký výrobce letadel Boeing zveřejnil stovky interních zpráv, které obsahují tvrdou kritiku vývoje modelu 737 MAX. Tato letadla byla loni po dvou smrtelných haváriích odstavena v celém světě z provozu. V dokumentech se zaměstnanci také například chlubí tím, jak tlačili na regulátory, aby schválili, že piloti nemusejí absolvovat výcvik na regulátoru.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 7:22 Trump zvažuje, že s druhou částí dohody s Čínou počká na prezidentské volby
Lidové noviny
Druhá část americko-čínské obchodní dohody možná bude hotová až po listopadových prezidentských volbách. Vyjednávat se o ní ale začne brzy, řekl ve čtvrtek podle agentury Reuters americký prezident Donald Trump. Čína ve čtvrtek oznámila, že čínský vicepremiér Liou Che, který za čínskou stranu vedl obchodní rozhovory, podepíše první část obchodní dohody příští týden ve Washingtonu.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 7:00 Advokacie žije: Skils má čtyři nové partnery, White & Case získal posilu
Lidové noviny
Advokacie žije přináší přehled aktuálního dění v české advokacii.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Středa, 12. srpna 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat