Zpět Patria Čtvrtek, 9. ledna 2020
Hledat Rubriky 9. 1.

Patria

Čtvrtek, 9. ledna 2020
Close
Inzerce
9. 1. 22:00 Trhy opět na maximech, ale Tesla zaškobrtla
Patria
Americké indexy dnes překonaly další rekordní maxima. Pnutí na blízkém východě se zdá se uklidňuje, zároveň pokroky v jednání mezi USA a Čínou vedou brokerské společnosti k posunu cílových cen mnoha společností.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 26,16 -0,107%
USD 22,20 -0,279%
CHF 24,35 +0,329%
9. 1. 17:54 Tesflix
Patria
Na počátku minulého roku se (alespoň podle mého pocitu) na trhu vytvořil konsenzus, že Tesla si nepovede moc dobře, ale Netflix ano. Já jsem té části o Netflixu moc nerozuměl a několikrát jsem se tu během roku tomuto tématu věnoval.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 1. 17:00 Jakub Lukáš: Se vstupem do pozice bych nyní spíše čekal
Patria
Přestože před koncem loňského roku rostly akciové indexy na nová maxima, po novém roce zamířily dolů, a to kvůli americkému útoku na íránského generála, uvádí makléř Patria Finance Jakub Lukáš.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 1. 16:51 Akcie drží zisky, dluhopisy začaly ztrácet. Eurodolar u 1,11
Patria
Tržní optimismus, který sledujeme už od rána, dál nenarůstá, ale žádný obrat se zatím také nekoná. Na evropských akciových trzích sledujeme růst hlavně v Německu, jehož index DAX se nachází o 1,3 procenta výš.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 1. 15:34 Výhled Fidelity pro rok 2020: Hladké přistání, návrat výnosů
Patria
Hlavními tématy roku 2020 budou inflace a udržitelnost. „Evropské ekonomiky by měly s růstem 1-1,5 procenta HDP zatím uniknout recesi, Čína podle našeho očekávání zpomalí a v případě USA odhadujeme 1,9procentní růst HDP,“ říká Wen-Wen Lindrothová, hlavní cross-asset stratég Fidelity International.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 1. 14:10 Švédská Heimstaden kupuje Residomo, stane se největším soukromým majitelem nájemních bytů v Česku
Patria
Firmu Residomo, která v Moravskoslezském kraji vlastní více než 42.500 bytů, převážně po OKD, kupuje švédská společnost Heimstaden Bostad. Společnost patří mezi největší poskytovatele nájemního bydlení v Evropě.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 1. 13:46 Saka: Spirála zkázy ve skutečnosti může být pozitivní externalitou
Patria
Evropské banky byly kritizovány za to, jak jsou jejich aktiva vychýlena směrem k obligacím vydaným jejich domácími vládami. Tyto investice totiž během krize v eurozóně posílily vazbu mezi hospodařením a rizikem vlády a bank.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 1. 12:15 Brutálně špatný rok pro britské supermarkety
Patria
Nejhorší rok v historii právě uzavřely britské maloobchodní řetězce. Zlepšení nepřinesly ani Vánoce, které poznamenal brutální tlak na ceny a nákupy a přes internet.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 1. 11:27 Přebytek zahraničního obchodu ČR v listopadu klesl na 10,2 miliardy Kč
Patria
Přebytek zahraničního obchodu ČR loni v listopadu meziročně klesl o 6,9 miliardy korun na 10,2 miliardy. Nepříznivě se na tom podepsal nižší vývoz aut, počítačů, elektronických a optických přístrojů.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 1. 11:17 FAO: Ceny potravin jsou nejvyšší za pět let
Patria
Světové ceny potravin se v prosinci třetí měsíc za sebou zvýšily a ocitly se nejvýše za pět let. Hlavním důvodem jsou dražší rostlinné oleje, cukr a mléko, ale i fakt, že se zotavily ceny obilovin.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 1. 10:50 OTP Bank: Maďarský silák (nová cílová cena a doporučení Patrie)
Patria
Maďarská banka OTP, která se obchoduje i na FREE marketu pražské burzy, se opírá o silný růst maďarského HDP, vládou podporované dětské půjčky a levné akvizice.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 1. 10:29 Letos první obchodní den na trhu START: Prabos níže, Karo opět vzhůru
Patria
Pokles akcií společnosti Prabos a růst akcií společnosti Karo, takový je výsledek letos prvního obchodního dne na trhu START pražské burzy. Obchodovalo se s dříve upsanými akciemi společností.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 1. 10:21 Írán je asi za námi, Čína podepíše smlouvu a tržní nadšení dál stoupá
Patria
Je další epizoda dlouhodobého konfliktu mezi USA a Íránem za námi? Vypadá to tak. Donald Trump nehrozí novými vojenskými akcemi a zůstal u sankcí, Írán mlčí.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Středa, 12. srpna 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat