Zpět MF Dnes Čtvrtek, 9. ledna 2020
Hledat Rubriky 9. 1.

MF Dnes

Čtvrtek, 9. ledna 2020
Close
Inzerce
9. 1. 20:01 Záhada nových Boeingů. Místo 1500 kilometrů letěly šestnáctkrát dál
MF Dnes
Je to záhada, kterou se snaží vyřešit letečtí nadšenci po celém světě. Pátrají, proč úplně nové Boeingy 787-9 pro společnost Qatar Airways letěly od výrobce do Kataru a okamžitě zase zpět. Celkem se tak přesunulo sedm letadel.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 26,16 -0,107%
USD 22,20 -0,279%
CHF 24,35 +0,329%
9. 1. 18:50 Obřím sekvojím hrozil zánik. Lidé na jejich záchranu dali miliony dolarů
MF Dnes
Obří sekvoje jsou jedny z nejmasivnějších a nejstarších živých organismů na Zemi. Najdete je pouze v Sierra Nevadě v západní Kalifornii. Tyto vzácné stromy jsou ale bohužel v ohrožení. Naštěstí se jedné skupině ochránců přírody povedl impozantní kousek, který by mohl pomoci zachránit rovnou celý sekvojový háj.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 1. 18:06 Aktualizováno Residomo kupuje švédská společnost. Na nájemní smlouvy to nemá mít vliv
MF Dnes
Největší poskytovatel nájemního bydlení v Česku, společnost Residomo, oznámil změnu vlastníka. Stane se součástí portfolia švédské společnosti Heimstaden Bostad AB. Transakci ještě musí schválit antimonopolní úřad.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 1. 15:59 Paní Uber jezdí Boltem, Usain Bolt Uberem. Kampaň taxislužby mate lidi
MF Dnes
Alternativní taxislužba Bolt přišla s netradiční kampaní. Plakáty se sloganem „Paní Uber jezdí Boltem“ jsou k vidění po celé Praze. Vtipná reklama pobavila i zmátla stovky Čechů.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 1. 15:31 Novým šéfem české pobočky tabákové firmy BAT je Štěpán Michlíček
MF Dnes
Novým generálním ředitelem tabákového koncernu British American Tobacco (BAT) pro Českou republiku a Slovensko se stal Štěpán Michlíček. Ve funkci nahradil Stevena Donaldsona, který se vrací do londýnské centrály BAT, sdělil mluvčí firmy Tomáš Tesař.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 1. 13:56 Platy v zemědělství vzrostou o šest procent, pomohla minimální mzda
MF Dnes
Průměrný plat pracovníků v zemědělství letos vzroste o téměř 1700 korun. Odbory se dohodly se zaměstnavatelskými svazy na navýšení tarifů o 6 procent. Nárůst se týká 42 procent pracovníků v oboru, které zastupuje Zemědělský svaz ČR.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 1. 11:28 Ministerstvo ladí stavební zákon s městy, shoda je zatím v nedohlednu
MF Dnes
Ministerstvo pro místní rozvoj věří, že s velkými městy, která kritizují návrh stavebního zákona, najde shodu. Resort po úterním jednání se zástupci Prahy, Brna, Ostravy nebo Plzně oznámil dohodu, podle níž budou mít obce v rámci nové legislativy větší pravomoci. Města hovoří o dílčím pokroku, konkrétní úprava zatím na stole není.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 1. 9:39 Nezaměstnanost v prosinci stoupla, Čechů bez práce je stále rekordně málo
MF Dnes
Nezaměstnanost v Česku v prosinci stoupla z listopadových 2,6 procenta na 2,9 procenta. Oznámil to Úřad práce ČR. Meziročně ale podíl nezaměstnaných klesl, předloni v prosinci dosáhla míra nezaměstnanosti 3,1 procenta. Bez práce bylo ke konci loňského roku 215 532 uchazečů o zaměstnání, což je nejnižší prosincová hodnota od roku 1996. Volných míst loni v prosinci meziměsíčně i meziročně přibylo.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 1. 5:00 Potyčky s Íránem se na cenách benzinu teprve projeví. Prudký nárůst nehrozí
MF Dnes
Smrt íránského generála Sulejmáního a s ní spojené rozbroje na Blízkém východě zatím neměly vliv na ceny pohonných hmot u nás ani ve světě. Konflikt mezi Spojenými Státy a Íránem bude mít dopad na motoristy teprve v příštích dvou až třech týdnech, shodují se analytici. Extrémního zdražení se však řidiči bát nemusejí.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 1. 0:00 Nové byty se stavějí čím dál menší. Na velké Češi často nemají
MF Dnes
Zdražování nemovitostí žene Čechy do stále menších bytů. Popularita nejmenších bytových dispozic roste v celé republice. U nových pražských bytů navíc klesá i jejich průměrná velikost.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Středa, 12. srpna 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat