Zpět MF Dnes Úterý, 10. září 2019
Hledat Rubriky 10. 9.

MF Dnes

Úterý, 10. září 2019
Close
Inzerce
10. 9. 2019, 20:01 Moc přesčasů i nezákonné noční. Neziskovka tepe výrobce iPhonů v Číně
MF Dnes
Továrna Foxconnu v Číně, která vyrábí telefony pro americký Apple, nutila zaměstnance k přesčasům, nevyplácela jim bonusy a zaměstnávala příliš brigádníků, což odporuje místním zákonům. Tvrdí to nezisková organizace China Labor Watch. Podle Applu není většina obvinění pravdivá.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 27,28 +0,238%
USD 25,00 +0,184%
CHF 25,74 +0,179%
10. 9. 2019, 18:47 Vláda neměla poslance, musela odložit hlasování o rozšíření EET
MF Dnes
Konečný verdikt mají před sebou poslanci, zda se elektronické evidenci tržeb nevyhnou řemeslníci. „Strašení frontami se nepotvrdilo,“ řekla ve Sněmovně před hlasováním o zákonu ministryně financí za ANO Alena Schillerová. Zákon nově dopadne na truhláře, malíře pokojů, či na zdravotnická zařízení. Rozšíření EET přes veto Senátu prosadí ANO a ČSSD s podporou komunistů.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 9. 2019, 17:17 Loterie jsou proti automatům marginální, říká bojovník proti hazardu
MF Dnes
Poslanci budou hlasovat o­ vyšším zdaněním loterií. Martin Svoboda ze sdružení Občanů proti hazardu však namítá, že stát trestá méně škodlivé hry. Více zdanit by se podle něj měly výherní automaty.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 9. 2019, 14:15 Miliarda na rychlý internet. Má vymazat tři tisíce bílých míst v Česku
MF Dnes
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) vyhlásí na přelomu letošního a příštího roku třetí výzvu pro zvýšení dostupnosti vysokorychlostního internetu v Česku. Na vybudovaní potřebné infrastruktury v odlehlých oblastech bude k dispozici miliarda korun. Oznámil to vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO).
 To se mi líbí Odpovědět
10. 9. 2019, 13:51 Už dnes je řemeslníků málo, burcuje ODS proti rozšíření evidence tržeb
MF Dnes
Konečné rozhodnutí čeká poslance o tom, zda se elektronické evidenci tržeb nevyhnou řemeslníci. „Je to důležité pro narovnání podnikatelského prostředí,“ hájí návrh ministryně financí za ANO Alena Schillerová. „Už dnes je problém sehnat řemeslníka,“ argumentuje naopak proti vládnímu návrhu první místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 9. 2019, 12:00 První škodovka na elektřinu startuje na 430 tisících korunách
MF Dnes
Malý elektrický Citigo bez stokoruny za 430 tisíc a hybridní Superb iV s cenou začínající na 876 900 korunách. Škoda na automobilovém veletrhu v německém Frankfurtu představila ceny elektrické budoucnosti mladoboleslavské automobilky a zahájila předprodej elektrické verze Citigo. Prvním zájemcům by se nové městské vozidlo mohlo dostat po novém roce.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 9. 2019, 9:47 Ceny stoupají rychleji, než chce ČNB. Růst táhne bydlení
MF Dnes
Cenová hladina se v srpnu meziročně zvedla o 2,9 procenta, tedy stejně jako v červenci. To je stále výrazně nad úrovní, kterou považuje centrální banka za optimální. Zdražují zejména nájmy a služby spojené s bydlením, ale i potraviny a nealkoholické nápoje.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 9. 2019, 5:00 Výhry z loterie srazí daň. U kasin bude záležet, kolik hráči přiznají
MF Dnes
Šťastní výherci se budou přiznávat k dani sami, přehodnotilo svůj návrh na zavedení daně z výher ministerstvo financí. Upouští tak od původní myšlenky, že by kasina či sázkové kanceláře musely sledovat, kdo kolik vyhrál a daň výhercům srážet a odvádět místo nich. Výjimkou zřejmě budou loterie. Tam by se daň z výhry srazila hned při výplatě.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 9. 2019, 1:00 Druhý život odpadů. Designéři i firmy hledají, jak využít vyhozené věci
MF Dnes
Odpady jsou dnes velké téma, ale většina firem se zaměřuje jen na to, jak je využít poté, co už jsou vyhozeny. Tedy na recyklaci. Najdou se ale i tací, co se jim snaží najít druhý život. Někdy dokonce první. Často jde totiž o nové výrobky, které si dohodnutá strana neodebere. Průhledná odsávací hadice či plechovky mohou tak například posloužit jako designové kousky do kaváren a restaurací.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Pondělí, 25. května 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat