Zpět Lidové noviny Úterý, 18. června 2019
Hledat Rubriky 18. 6.

Lidové noviny

Úterý, 18. června 2019
Close
Inzerce
18. 6. 17:17 Český rozhlas by se měl zamyslet nad obsahem a programovou nabídkou, říká zpráva vysílací unie
Lidové noviny
Český rozhlas (ČRo) se podrobil mezinárodnímu srovnávacímu procesu s cílem zjistit, jestli dostatečně naplňuje roli média veřejné služby. Ze závěrů hodnotící analýzy Evropské vysílací unie (EBU) vyplývá, že ČRo hodnoty média veřejné služby splňuje. Zlepšit by ale měl vlastní znalosti o posluchačích, s čímž souvisí i nutné zamyšlení se nad obsahem a programovou nabídkou.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 25,55 -0,157%
USD 22,76 -0,246%
CHF 23,15 +0,125%
18. 6. 16:34 Berlín zmrazí nájemné na pět let. Reaguje tak na nedostatek dostupného bydlení
Lidové noviny
Senát Berlína v úterý v reakci na rozhořčení veřejnosti nad rostoucím nedostatkem dostupného bydlení schválil zmrazení nájemného na pět let. Oznámila to v úterý podle agentury Reuters Katrin Lompscherová, která ve vedení metropole zodpovídá za bydlení a rozvoj města. Návrh zákona se očekává v říjnu, nabýt účinnosti by měl v lednu 2020, platit ale bude zpětně od 18. června.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 6. 16:18 Šéf Českého rozhlasu chce zvýšit koncesionářský poplatek. Spusťte kampaň, doporučila vysílací unie
Lidové noviny
Zvýšit rozhlasový poplatek minimálně o pět korun, taková je myšlenka generálního ředitele Českého rozhlasu (ČRo) Reného Zavorala. Z doporučení hodnoticí zprávy Evropské vysílací unie (EBU) totiž vyplývá, že devalvace rozpočtu ČRo je z dlouhodobého hlediska časovaná bomba.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 6. 16:03 Na český trh vstoupila pojišťovna Merkur. Má pobočku na Pankráci
Lidové noviny
Rakouská pojišťovna Merkur, která poskytuje pojištění zdraví, úrazu a majetku, vstoupila na český trh. V úterý to oznámil jednatel pojišťovny František Wagner. Pojišťovna v Praze na Pankráci v minulých dnech otevřela pobočku. Životní pojištění v ČR poskytují téměř dvě desítky pojišťoven.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 6. 15:42 Skanska koupila v Praze známou budovu Merkuria a pozemek u stanice metra Radlická. Postaví tam kanceláře
Lidové noviny
Developerská společnost Skanska Property Czech Republic koupila od firmy HB Reavis kancelářskou budovu Merkuria v Praze 7 a pozemek podél Radlické ulice v Praze 5 o rozloze 13 000 metrů čtverečních. V úterý o tom informovala mluvčí Skanska Property CR Kateřina Eklová. Cenu transakcí firma nezveřejnila.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 6. 14:30 Facebook představil kryptoměnu libra. Stoupenci alternativních měn jsou asi zklamaní, míní expert
Lidové noviny
Sociální síť Facebook v úterý konečně představila svojí kryptoměnu, o které se v posledních týdnech na internetu čile spekulovalo. Ponese název libra a vychází z podobných základů jako bitcoin, využívá totiž technologii blockchain. Na rozdíl od tradičních kryptoměn slibují tvůrci libry, že půjde o důvěryhodné digitální platidlo. Stabilitu má zajistit navázání na tradiční měny, jako jsou dolar či euro. Spuštěna by libra měla být v první polovině příštího roku. 
 To se mi líbí Odpovědět
18. 6. 13:50 Soud EU uznal rakouskou stížnost na chystané německé mýtné. Je diskriminační pro zahraniční řidiče
Lidové noviny
Soudní dvůr Evropské unie v úterý uznal stížnost Rakouska na chystané německé dálniční poplatky pro osobní automobily. Opatření podle soudu diskriminuje majitele motorových vozidel ze zahraničí, a je tak v rozporu s unijním právem. Zavedení mýtného pro osobní auta ve stávající podobě je ze stolu, řekl německý ministr dopravy po verdiktu soudu EU. Nevyloučil, že vzejde nový návrh.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 6. 10:50 Soud EU uznal rakouskou stížnost na chystané německé mýtné. Je diskriminační pro zahraniční řidiče
Lidové noviny
Soudní dvůr Evropské unie v úterý uznal stížnost Rakouska na chystané německé dálniční poplatky pro osobní automobily. Opatření podle soudu diskriminuje majitele motorových vozidel ze zahraničí, a je tak v rozporu s unijním právem. Němci přitom chtěli od motoristů, včetně zahraničních, začít mýtné vybírat od října příštího roku. Německá vláda však u soudu narazila se související daňovou úlevou pro německé řidiče.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 6. 9:56 Soud EU uznal rakouskou stížnost na chystané německé mýtné pro osobní vozy
Lidové noviny
Soud EU uznal rakouskou stížnost na chystané německé mýtné pro osobní vozy. Je v rozporu s unijním právem, protože diskriminuje zahraniční motoristy.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 6. 5:00 Žaloba kvůli ‚superpozemkům‘ u trati na letiště. Stát chce zrušit smlouvu s developerem
Lidové noviny
Správci české železnice podali v pondělí žalobu na neplatnost smlouvy, kterou loni uzavřelo jejich bývalé vedení. V ní se zavázali prodat atraktivní pozemky u dejvického nádraží developerské firmě Amádeus Real.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Sobota, 20. července 2019

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat