Zpět MF Dnes Čtvrtek, 15. listopadu 2018
Hledat Rubriky 15. 11.

MF Dnes

Čtvrtek, 15. listopadu 2018
Close
Inzerce
15. 11. 2018, 20:00 Facebook si údajně objednal nenávistné články, měl tak odvádět pozornost
MF Dnes
Sociální síť Facebook si podle deníku The New York Times najala PR firmu, která měla za úkol pomocí článků na internetu diskreditovat jeho konkurenci, například Apple či Google. Údajně také měla zahlazovat stopy a zlehčovat roli ruských desinformačních kampaní.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 25,67 +0,074%
USD 22,66 +0,331%
CHF 22,62 +0,256%
15. 11. 2018, 19:00 Vyplatí se vyměnit steak za fazole? Ušetří jednotlivec i celý systém
MF Dnes
Různé studie tvrdí, že z pohledu nákladů na výrobu potravin je vegetariánství a veganství výhodnější než produkce masa a masných výrobků. Živočišné produkty jsou podle řady propočtů náročnější na výrobu než jídlo z rostlin. Pro koncové spotřebitele ale mohou být vegetariánské potraviny nakonec nákladnější. Tyto produkty prodražuje bio kvalita a své dělá také marketing, který se veze na módní vlně.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 11. 2018, 18:00 U Šanghaje otevírají unikátní hotel, postavili ho v zatopeném lomu
MF Dnes
Nedaleko čínské finanční metropole Šanghaje ve čtvrtek slavnostně otevřeli pětihvězdičkový hotel. Stavba je umístěná uvnitř zatopeného lomu. Nejnižší dvě patra jsou umístěna dokonce pod vodní hladinou a z jejich oken je výhled do akvária.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 11. 2018, 16:54 EU mění pravidla v železniční dopravě. Uleví zdravotně znevýhodněným
MF Dnes
Nová pravidla pro cestování na železnici schválili ve čtvrtek ve Štrasburku poslanci a poslankyně Evropského parlamentu. Odhlasovali mimo jiné změny pro hendikepované a upravili podmínky odškodnění při zpoždění vlaku.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 11. 2018, 16:32 Nový tunel u Plzně otestoval nákladní vlak, v pátek jím projedou i cestující
MF Dnes
Nákladní vlak projel v půl páté odpoledne jako první novým železničním tunelem u Plzně, který je nejdelší v České republice. V pátek začnou 4 150 metrů dlouhým jižním tubusem tunelu mezi Plzní a Kyšicemi jezdit i expresy a rychlíky s cestujícími.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 11. 2018, 16:22 Firma couvá od stavby lanovek kvůli vyšetřování a nejistým dotacím v Peci
MF Dnes
Společnost Mega Plus se vzdala chystaného projektu na lyžařské propojení Velké Úpy a Pece pod Sněžkou v Krkonoších. Firma tvrdí, že investice postrádá smysl, když město Pec není schopno vyřešit parkování návštěvníků. Podle starosty město přišlo o dotace v souvislosti s policejním vyšetřováním.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 11. 2018, 15:47 Dotace na závlahy jsou k ničemu. Zemědělci by se utopili v papírech
MF Dnes
Ministerstvo chce rozdat miliony na závlahy, aby měli zemědělci zajištěnou vodu na polích během extrémního sucha, zejména na jihu Moravy, jak tomu bylo letos. Zemědělci na dotace ale kvůli papírování nemají šanci dosáhnout.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 11. 2018, 15:01 Český export letos rekordně vzroste. Pomohla mu slabší koruna
MF Dnes
Vývoz zboží z České republiky letos vzroste o dvě procenta na nový rekord 4,3 bilionu korun. A to i přesto, že se čeští výrobci dlouhodobě potýkají s nedostatkem zaměstnanců. Dosažení rekordu pomohla slabší koruna, která exportérům přináší vyšší výnosy. V roce 2019 však růst pokračovat nebude.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 11. 2018, 14:30 Svatomartinské po francouzsku. V Lyonu narazili sudy Beaujolais Nouveau
MF Dnes
Svatomartinským vínem listopadové oslavy nekončí. Čtvrtkem totiž započal prodej známého francouzského mladého vína Beaujolais Nouveau, jež si každoročně vychutnají miliony lidí po celém světě. U kritiků víno příliš oblíbené není, jeho úspěch podle nich tkví převážně v dobře provedeném marketingu.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 11. 2018, 12:52 Med z biofarmy měl být z EU, rozbor ukázal na zámoří
MF Dnes
Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce nařídili stáhnout z regálů med od rodinné farmy Včelařství Thomayer. Etiketa podle inspektorů klamala o původu produktu. Květový pomerančový med měl pocházet z Evropské unie, rozbor však našel stopy medu ze Střední Ameriky. Producent tvrdí, že nejde o záměrné falšování, ale o chybu v popisu.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 11. 2018, 12:00 Nestor českého bankovnictví odchází. Kunert šéfuje UniCredit 30 let
MF Dnes
Z čela banky UniCredit odchází Jiří Kunert, jeden z nejznámějších manažerů, kteří formovali porevoluční bankovnictví v České republice. Ve funkci jej po třiceti letech od dubna příštího roku vystřídá Jakub Dusílek.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 11. 2018, 11:20 Obchody si akcemi Black Friday utahují smyčku kolem krku, říká odborník
MF Dnes
Od pondělí 19. listopadu začnou u některých obchodníků výprodeje na tzv. Černý pátek. Řada e-shopů však ve snaze zvýšit tržby rozjela slevové akce nazvané Black Friday již na konci října. Černý pátek letos připadá na 23. listopadu. Podle odborníka na marketing si ale obchody slevovým maratonem snižují marže.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 11. 2018, 10:17 Nigérie zavedla linku na ohlašování zmetků, vyvolalo to posměch
MF Dnes
Nigerijci mohou nově telefonicky nahlásit kontrolnímu úřadu SON produkty nevalné kvality. Jenomže propagační materiály nové linky uvedly chybné telefonní číslo. Ve společnosti, kde se trh jen hemží padělky, to vyvolalo posměch.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 11. 2018, 8:41 Uber se před vstupem na burzu potřebuje ukázat, prodělal však miliardu
MF Dnes
Globální technologická společnost Uber, známá ve světě svou taxi aplikací, ve třetím čtvrtletí prodělala 1,07 miliardy dolarů, tedy téměř 25 miliard korun. Příští rok přitom plánuje vstoupit na burzu.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 11. 2018, 6:27 Šperky Marie Antoinetty prošly dražbou. Prodaly se za rekordní částku
MF Dnes
Přívěsek s velkou perlou, který kdysi patřil francouzské královně Marii Antoinettě, byl vydražen v aukční síni Sotheby’s v Ženevě za 32 milionů dolarů (736 milionů korun). Podle dražitele jde o rekordní cenu za perlu vydraženou v aukci. Dražba klenotů z majetku parmských Bourbonů vynesla celkem přes 53 milionů švýcarských franků (1,2 miliardy korun).
 To se mi líbí Odpovědět
15. 11. 2018, 5:04 Předražené IT systémy ministerstva práce, „sleva“ nakonec nebyla zadarmo
MF Dnes
Za ministryně práce Michaely Marksové proběhly tendry na systémy na výplatu dávek za stovky milionů. Vysoutěžená částka už byla několikrát překročena a­ hotovo stále není. Nové vedení ministerstva si nechalo vypracovat audit a ­čeká, jak dopadne policejní šetření trestních oznámení, z nichž dvě podal Nejvyšší kontrolní úřad.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 11. 2018, 1:03 ANALÝZA: Firmy se připravují na horší časy. Zvyšují investice do robotů
MF Dnes
Statistici ve středu zveřejnili čerstvé údaje, jak se ve třetím čtvrtletí dařilo ekonomice v Německu i Česku. Není to žádná sláva, obě čísla zůstala za očekáváním statistiků. Česká ekonomika stoupla o 2,3 procenta, německá o 1,1 procenta. Podniky začínají cítit, že je třeba více investovat, aby hrozící ochlazení ekonomiky přežily.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Sobota, 23. února 2019

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat