Zpět Lidové noviny Čtvrtek, 15. listopadu 2018
Hledat Rubriky 15. 11.

Lidové noviny

Čtvrtek, 15. listopadu 2018
Close
Inzerce
15. 11. 18:30 ‚Chytré nebe‘. Stát chce v Česku vytvořit testovací prostředí pro drony
Lidové noviny
Stát chce v Česku vytvořit testovací prostředí pro drony, ve kterém by se zkoušely nejnovější světové trendy v oblasti bezpilotního letectví. Oznámilo to ve čtvrtek ministerstvo dopravy. V ČR je evidována zhruba tisícovka profesionálně využívaných dronů, další desetitisíce jsou používány rekreačně.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 25,85 -0,081%
USD 22,71 +0,321%
CHF 22,98 +0,335%
15. 11. 18:01 EET musí měřit všem stejně. ‚Zůstali jsme na půl cesty,‘ míní tuzemské firmy
Lidové noviny
Zástupci významných tuzemských firem podporují elektronickou evidenci tržeb. Výtky k ní přesto mají.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 11. 17:06 Vývoz z Česka letos podle exportérů dosáhne rekordních 4,3 bilionu korun
Lidové noviny
Vývoz zboží z České republiky do zahraničí by měl letos vzrůst o dvě procenta na nový rekord 4,3 bilionu korun po loňských 4,2 bilionu korun. Bilance zahraničního obchodu by měla být opět kladná a dosáhnout plusu na úrovni 375 miliard korun po 443 miliardách korun loni.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 11. 13:06 Finsko zvažuje dodávky plynu z Norska, chce omezit závislost na Rusku
Lidové noviny
Finsko by mohlo v budoucnosti dostávat plyn z Norska prostřednictvím sítě plynovodů, jejichž výstavba se plánuje v pobaltských zemích a Polsku. Finsko a Estonsko postaví ve Finském zálivu plynovod nazvaný Balticconnector, který propojí obě země a mohl by se napojit na další plánované plynovody v regionu. Opatření je součástí snahy omezit závislost na dovozu plynu z Ruska, uvedla agentura Reuters.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 11. 12:26 Black Friday může obchody bolet. Snižují si tím marže, tvrdí odborník
Lidové noviny
Od pondělí 19. listopadu v ČR začnou u některých obchodníků výprodeje na tzv. Černý pátek. Řada e-shopů ve snaze zvýšit tržby ale letos rozjela slevové akce nazvané Black Friday již na konci října a často trvají dosud. Tzv. Černý pátek letos připadá na 23. listopadu. Podle odborníka na marketing si ale obchody slevovým maratonem snižují marže a utahují smyčku kolem krku.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 11. 8:33 UniCredit Bank má nového šéfa. Jiřího Kunerta střídá Jakub Dusílek
Lidové noviny
Dozorčí rada UniCredit Bank ČR a Slovensko schválila jmenování Jakuba Dusílka (44) novým předsedou představenstva a generálním ředitelem banky. Dusílek do nové pozice nastoupí 2. dubna 2019 po schválení Českou národní bankou. Ve funkci nahradí Jiřího Kunerta, který vedl banku 30 let.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 11. 6:30 Bez právníka se už stavět nezačne, říká expert na stavební právo Martin Mládek
Lidové noviny
Koncentrace řízení o povolení stavby do jediného je nadějí pro stavebníky, kteří dokumenty shánějí i několik let. „Pro úředníky, kteří nemají přirozenou schopnost spolupracovat, je to ale problém,“ říká v rozhovoru pro LN Martin Mládek, expert na stavební právo.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 11. 6:00 Kolony na Jižní spojce nekončí. Podchod před Barrandovským mostem se opravuje už měsíc
Lidové noviny
Již téměř měsíc se potýkají s dopravním omezením řidiči, kteří projíždějí přes pražskou Jižní spojku. Před sjezdem na Modřany ve směru k Barrandovskému mostu se denně tvoří kolony a auta nabírají až dvacetiminutové zpoždění. Důvodem je vyřezaný asfalt na jednom ze tří pruhů. Řidiči často netuší, co se zde děje, dělníci totiž na městském okruhu vidět nejsou. Podle Technické správy komunikací hlavního města Prahy (TSK) se neopravuje horní část vozovky, ale podchod, který se nachází pod komunikací.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 11. 5:00 ‚Proč nikdo nezná Alpbachtal?‘ Nenápadné alpské vesničky nabízejí skvělé lyžování
Lidové noviny
Možná, že jste kolem lyžařské oblasti Alpbachtal Wildschönau projížděli na některou ze svých dřívějších alpských dovolených, aniž byste ji věnovali pozornost. A to jste dělali chybu: míjeli jste totiž lyžařský i turistický skvost se 109 kilometry sjezdovek, který se vyjímá nejen mezi ostatními tyrolskými oblastmi, ale i mezi alpskými všeobecně.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Středa, 12. prosince 2018

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat