Zpět MF Dnes Úterý, 22. května 2018
Hledat Rubriky 22. 5.

MF Dnes

Úterý, 22. května 2018
Close
Inzerce
22. 5. 21:25 Alza po jednodenním výpadku obnovila vydávání objednaného zboží
MF Dnes
Největší český e-shop Alza.cz začal v úterý kolem 19:00 opět vydávat objednané zboží zákazníkům. Firma po zhruba 27 hodinách odstranila výpadek interního počítačového systému, který v pondělí odpoledne zkolaboval. Zboží si zákazníci mohou vyzvedávat ihned po obdržení informačních SMS zpráv.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 25,86 +0,108%
USD 22,42 +0,451%
CHF 22,50 +0,462%
22. 5. 20:35 Rekordní česká akvizice v USA: gumárník Šlemr kupuje firmu za 11 miliard
MF Dnes
Investiční společnost R2G miliardáře Oldřicha Šlemra se dohodla na převzetí firmy z oboru netkaných textilií First Quality Nonwovens ve Spojených státech a Číně. Cena se odhaduje na až pět set milionů dolarů, v přepočtu téměř 11 miliard korun. Transakce je podle serveru rekordním nákupem českého investora ve Spojených státech.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 17:12 Jde Itálie ve stopách Řecka? Investoři se děsí plánů nové vlády
MF Dnes
Do řecké krize to má sice ještě daleko, přesto jsou investoři na finančních trzích jako na trní. Již tento týden nejspíš vznikne v Itálii kabinet, který zformují dvě strany s ostře kritickým pohledem na Evropskou unii – Liga a Hnutí pěti hvězd. Bude to poprvé, co některou z klíčových zemí eurozóny povede vláda složená z euroskeptiků.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 15:52 Nedostatek jablek žene ceny v Česku nahoru, banány jsou dvakrát levnější
MF Dnes
Ceny jablek v obchodech se v uplynulém týdnu dostaly nad hranici 40 korun za kilogram. Jsou tak nejvyšší za posledních téměř pět let. Meziročně jablka zdražila o 29 procent. Důvodem růstu cen je nedostatek jablek v Evropě po loňské neúrodě způsobené jarními mrazy, řekl v úterý předseda Ovocnářské unie ČR Martin Ludvík.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 14:18 Češi kupují výrazně víc opalovacích krémů. Hitem je faktor 30
MF Dnes
Za opalovací kosmetiku utratili loni Češi v obchodech téměř 306 milionů korun. Meziročně je to skok o 16 procent. Prodejně nejsilnější je červen, kdy lidé pořídí až jednu třetinu nákupů. Hitem jsou silnější faktory.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 12:25 Ministerstvo chce zakázat podomní prodej energií, brání se šmejdům
MF Dnes
V posledních měsících roste počet případů, kdy byli klienti - obvykle senioři - dotlačeni k uzavření nevýhodné smlouvy na odběr energií. Nejčastěji po telefonu či prostřednictvím podomního prodeje. Ministr průmysl Tomáš Hüner proto chce tento způsob sjednání nového dodavatele energií zakázat. Změny plánuje zapracovat do novely energetického zákona, která nyní vzniká.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 11:00 Vedení ČEZ tři roky nedostalo odměny, teď si chce rozdělit 21 milionů
MF Dnes
Vedení polostátní energetické firmy navrhlo, aby si z loňského zisku manažeři rozdělili na odměnách 21 milionů korun. Výplata je ovšem podmíněna souhlasem valné hromady. Tři roky vedení ČEZ žádné odměny nedostalo.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 10:03 Doba práce pro stát se krátí. Loni Češi dřeli na daně o týden déle
MF Dnes
Kdyby od začátku roku Češi dávali veškeré své příjmy na úhradu daní, právě dnes by se zbavili otěží státu. Takzvaný den daňové svobody letos připadá na 22. května, loni byl až 29. května. Od přelomu tisíciletí se tak zkracuje čas, který lidé musí věnovat tomu, aby naplnili své daňové povinnosti.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 9:39 Alza má stále výpadek systému, zákazníci nemohou vyzvedávat objednávky
MF Dnes
Služby českého e-shopu Alza.cz fungují i v úterý v omezeném režimu, stále není možné vyzvedávat už zadané objednávky. Prodejny jsou nicméně otevřené, uvedla mluvčí společnosti Patricie Šedivá. Výpadek počítačového systému postihl e-shop v pondělí odpoledne. Zpět do standardního provozu by systémy měly nabíhat v průběhu úterního odpoledne.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 5:00 TEST DNES: Úplné výsledky testu kytic z květinářství
MF Dnes
MF DNES koupila kytici v osmnácti květinářstvích po celém Česku. Úkolem floristů bylo připravit pugét pro padesátnici plnou života, který se měl skládat nejlépe z jarních květin, stát do 500 korun a týden vydržet co nejhezčí. Zde najdete výsledky testu.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 5:00 TEST DNES: Za pětistovku dostanete náruč plnou květů i zvadlé koště
MF Dnes
Redaktoři MF DNES v minulých dnech po celé republice vyzkoušeli, jaké pugéty jim v květinářství uvážou za 500 korun jako dárek pro energickou a veselou kolegyni, která slaví padesátiny. Odnesli si kvetoucí keř, hřbitovní kvítí, „ramínko“ v květu i svilušky v liliích.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 1:00 Pojišťovny v Česku zaplatí silné zemětřesení, důlní otřesy nepokryjí
MF Dnes
Zemětřesení na Chebsku z minulého týdne není první podobnou událostí v Česku. Klienti nahlásili několik škod na majetku za desítky tisíc korun. Pojišťovny přitom zpravidla hradí teprve škody ze silných otřesů. A újmu v důsledku důlní aktivity nepokrývají vůbec.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Čtvrtek, 21. června 2018

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat