Zpět MF Dnes Úterý, 17. dubna 2018
Hledat Rubriky 17. 4.

MF Dnes

Úterý, 17. dubna 2018
Close
Inzerce
17. 4. 19:15 Zuckerbergovo bezpečí podražilo, Facebook denně platí stovky tisíc
MF Dnes
Facebook loni utratil za bezpečnost Marka Zuckerberga 7,3 milionu dolarů, v přepočtu 150 milionů korun. Vyplývá to ze zprávy o financování společnosti určené pro americké úřady. Firmu tak ochrana jejího šéfa stála přes dvacet tisíc dolarů denně, tedy více než čtyři sta tisíc korun.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 25,88 -0,174%
USD 22,17 -0,884%
CHF 22,24 -0,270%
17. 4. 17:47 Aktualizováno Finanční poradci dostali od ČNB opět přes prsty za nekalé obchodní praktiky
MF Dnes
Centrální banka opět rozdává pokuty finančním poradcům. Společnost Kapitol patřící Kooperativě a pojišťovací skupině VIG dostala sankci tři čtvrtě milionu, firma Fincentrum patřící do špičky poradenských firem dokonce dvojnásobnou pokutu.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 4. 17:30 Kotlíkové dotace zvedly zájem o peletky, jsou levnější než plyn
MF Dnes
Plynařům roste silný konkurent. Kotlíkové dotace, které umožňují získat peníze na výměnu kotle za ekologičtější, spustily zájem o peletkové kotle. Má je zhruba 27 tisíc domácností. Byznys s peletkami v Česku roste, většina produkce však míří do zahraničí.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 4. 16:52 Soud znovu řeší autobusový spor, Jančura odmítá zaplatit odškodné Asianě
MF Dnes
Úhrady více než šestnáctimilionové škody za vytlačení z autobusové linky mezi Brnem a Prahou chce už roky u soudu dosáhnout společnost Asiana. Ta mezi oběma městy jezdila v letech 2007 a 2008. Z vytlačení viní společnost Student Agency, nyní RegioJet. Případ se u brněnského krajského soudu řeší znovu po čtyřech letech.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 4. 16:09 Ministerstvo práce podalo trestní oznámení kvůli IT systému a skartaci
MF Dnes
Vedení ministerstva práce podalo trestní oznámení kvůli pořízení resortního ekonomického informačního systému a kvůli skartaci dokumentů po výměně ministryň. Obrátilo se na Nejvyšší státní zastupitelství kvůli podezření na zneužití pravomoci a porušování povinností při správě cizí věci s možnou škodou přes 150 milionů korun.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 4. 15:21 Tesla fixluje, vážné úrazy v továrně vydává za malé nehody, tvrdí server
MF Dnes
Automobilka Tesla neoznámila některé vážné pracovní úrazy svých zaměstnanců v továrně v kalifornském Fremontu a označila je za osobní zdravotní problémy či drobné nehody. Uvedlo to centrum pro investigativní žurnalistiku Reveal. Tesla obvinění odmítla. Kritiku považuje za ideologický útok extremistů.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 4. 13:22 Aktualizováno Tuzemák tradiční rumovou chuť neztratí, Česko dostalo v Bruselu výjimku
MF Dnes
Česko a Slovensko dostaly od Evropské komise výjimku a budou moci při výrobě alkoholického nápoje tuzemák dalších pět let používat tradiční rumový éter, zjistila ČTK. Bez udělení výjimky by možnost používat rumové aroma skončila 22. dubna, kdy končí stávající přechodné období zavedené v roce 2012.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 4. 12:42 Češi loni vypili méně piva, výrobci z toho viní i protikuřácký zákon
MF Dnes
Po pěti letech růstu loni výstav českých pivovarů meziročně klesl. Snížily se domácí prodej i spotřeba piva. Naopak se daří vývozu. Češi čím dál více kupují pivo v plechovkách, jejich prodej meziročně vzrostl o téměř dvě pětiny.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 4. 10:00 Zentivu chce americký investiční fond, Francouzi žádají desítky miliard
MF Dnes
Francouzská farmaceutická skupina Sanofi zahájila exkluzivní jednání o prodeji své evropské divize generických léků Zentiva za 1,9 miliardy eur, v přepočtu 48 miliard korun, se soukromou investiční firmou sídlící v USA Advent International. Prodej by podle Sanofi měl být hotov do konce roku.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 4. 9:02 Miliardář Křetínský kupuje evropská rádia včetně Evropy 2 a Frekvence 1
MF Dnes
Podnikatel a miliardář Daniel Křetínský posiluje v médiích. Nynější majitel deníku Blesk a týdeníku Reflex kupuje od francouzské skupiny Lagardere několik rozhlasových stanic včetně stanice Evropa 1.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 4. 7:08 Na jižní Moravě jsou vyšší mzdy než v Praze. Firmy si přetahují lidi
MF Dnes
Platy na jižní Moravě jdou do extrému, firmy totiž dorovnávají nejvyšší platy konkurentů. Hospodářská komora před takovým vývojem varuje s tím, že si podniky predátorsky přetahují pracovníky a přetrvává tlak na zvyšování mezd.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 4. 7:00 Stát nechce skomírající lokálky rušit úplně, mohla by je využít elektroauta
MF Dnes
Úředníci hledají způsob, jak zakonzervovat nevyužívané tratě. Do budoucna na nich mohou jezdit samořiditelná elektroauta nebo cyklisté. Česká železniční síť je spolu s belgickou nejhustší v Evropě, přičemž údržba řady lokálních tratí nedává podle úřadů ekonomický smysl.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 4. 1:06 Rumové pralinky či margotky čekají na to, zda EU povolí problematické aroma
MF Dnes
Margotky, sójové suky, punčové dorty, koblihy i rumové pralinky jsou vedle Tuzemáku všechno výrobky, kde se dosud nebo donedávna používal jako aroma problematický rumový éter. Brusel nyní rozhoduje o tom, zda v nich bude moci zůstat i nadále. Lihovarníci doufají v pozitivní výsledek.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Pondělí, 23. července 2018

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat