Zpět MF Dnes Čtvrtek, 22. března 2018
Hledat Rubriky 22. 3.

MF Dnes

Čtvrtek, 22. března 2018
Close
Inzerce
22. 3. 21:37 Trump uvalil cla na čínskou ocel, dotkne se produktů za 60 miliard dolarů
MF Dnes
Americký prezident Donald Trump ve čtvrtek podepsal dekret, který by mohl vést k uvalení cel na dovoz čínského zboží v hodnotě až 60 miliard dolarů (1,2 bilionu Kč). Opatření je reakcí na údajné čínské krádeže amerického duševního vlastnictví.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 25,85 -0,081%
USD 22,71 +0,321%
CHF 22,98 +0,335%
22. 3. 20:27 Škodovka získala od Mladé Boleslavi pozemky, na kterých chce stavět
MF Dnes
Mladá Boleslav prodala lukrativní pozemky na třídě Václava Klementa automobilce Škoda Auto, která za ně zaplatí 146 milionů korun. Součástí obchodu je i dohoda, že firma do roku 2020 investuje další stovky milionů do rozvoje a zkrášlení města.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 3. 18:45 Restituční ping-pong o lukrativní pozemky v Praze skončil, žena neuspěla
MF Dnes
Státní pozemkový úřad definitivně zrušil rozhodnutí o restitučním nároku Emilie Bednářové na pozemky v Praze na Žižkově v kauze tzv. Bečvářova velkostatku. Úřad na začátku března označil rozhodnutí podřízeného pražského pozemkového úřadu z roku 2012, vydávající pozemky Bednářové, za nicotné. Proti rozhodnutí se nelze odvolat, protistrana se může jedině soudit.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 3. 18:30 Trump uvalil cla na čínskou ocel, dotkne se produktů za 50 miliard dolarů
MF Dnes
Americký prezident Donald Trump podepsal dekret o uvalení cel na Čínu. Cla by se podle něj mohla týkat dovozu v hodnotě 50 miliard dolarů (více než bilion Kč).
 To se mi líbí Odpovědět
22. 3. 17:41 Už za sedm let mohou být elektrovozy levnější než benzinové
MF Dnes
Elektrická auta by mohla být do roku 2025 levnější než auta s benzinovým motorem - pokud budou pokračovat v poklesu ceny lithium-iontových baterií. Některé modely elektrovozů by dokonce už v roce 2024 mohly stát méně než vozy klasické.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 3. 17:10 Dodavatel energií One Energy & One Mobile končí
MF Dnes
Firma One Energy & One Mobile přestala dodávat zákazníkům elektřinu a plyn. Podle dat Operátora trhu s elektřinou dodávala společnost na konci letošního února elektřinu 15 057 a plyn 8 326 zákazníkům.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 3. 16:30 Mall.cz vstupuje do doby kamenné. Otevírá první pobočku
MF Dnes
Internetový obchod Mall.cz otevírá v nově zrekonstruované pražské nákupní galerii Nové Butovice svou první kamennou prodejnu. Bude sloužit jako výdejna eshopového zboží i jako prodejna vystaveného zboží.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 3. 14:50 Karsit zahájil ve Dvoře Králové stavbu moderní továrny na autodíly
MF Dnes
Strojírenská společnost Karsit zahájila ve Dvoře Králové nad Labem stavbu nové továrny na autodíly za dvě miliardy korun. Díky špičkovým technologiím bude patřit k nejmodernějším v Evropě. Vyrábět začne v průmyslové zóně Zboží ve druhém čtvrtletí příštího roku.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 3. 14:30 Elon Musk bude pracovat 10 let bez mzdy. Pokud splní cíle, získá bilion korun
MF Dnes
Miliardář a generální ředitel americké společnosti Tesla Elon Musk nebude příštích deset let dostávat stálou mzdu ani bonusy. Nárok na odměnu v akciích mu vznikne pouze v případě, kdy splní cíle v oblasti příjmů a tržní kapitalizace. Když se mu to podaří, může získat přes 50 miliard dolarů (přibližně bilion korun).
 To se mi líbí Odpovědět
22. 3. 13:42 Trump se plete: iPhony zkreslují obchodní deficit USA, Čína je nevyrábí
MF Dnes
Americký prezident Donald Trump často ze svého iPhonu posílá tweety, ve kterých tlačí na Čínu, aby udělala něco pro snížení svého obchodního přebytku 375 miliard USD (7,7 bilionu korun) s USA. Bližší pohled na chytré přístroje od Applu však ukazuje, jak jsou tato čísla zkreslená. Přístroje se v Číně jen montují. Většina dílů pro výrobu telefonů pochází od dodavatelů z jiných zemí.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 3. 13:12 Kaufland řešil výpadek pokladního systému. Uzavřel dvacet čtyři prodejen
MF Dnes
Ve čtvrtek ráno postihl prodejny Kauflandu v různých částech České republiky technický problém s pokladním systémem. Některé pobočky musely být kompletně uzavřeny, v jiných fungovala jen část pokladen.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 3. 12:23 Sdílení oblečení? Lidé si na internetu půjčují obleky na míru i večerní róby
MF Dnes
Uživatelé internetu si mezi sebou půjčují kde co. Roste i zájem o oblečení, které využijí jen příležitostně. Platforma na sdílení SharyGo nabízí obleky na míru od známého tuzemského návrháře. V nabídce konkurence lze najít především šaty na svatbu či ples.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 3. 11:06 Kaufland řeší výpadek pokladního systému. Uzavřel desítky prodejen
MF Dnes
Dnes ráno postihl prodejny Kauflandu v různých částech České republiky technický problém s pokladním systémem. Některé pobočky musely být kompletně uzavřeny, v jiných zatím funguje jen část pokladen.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 3. 10:39 Erdogan nadále posiluje vliv. Spřízněný holding chce opoziční turecká média
MF Dnes
Společnost Demirören Holding blízká tureckému prezidentovi Recepu Tayyipovi Erdoganovi jedná o koupi mediální části konglomerátu Dogan Holding, například listu Hürriyet či televize CNN Türk, informovala ve čtvrtek agentura Reuters.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 3. 10:29 Provizorní šéf Svoboda povede SŽDC nastálo, úřad bude propouštět
MF Dnes
Správní rada ve čtvrtek jmenovala generálním ředitelem Správy železniční dopravní cesty Jiřího Svobodu. Úřad dočasně řídil jako pověřený ředitel poté, co ke konci února vedení organizace opustil Pavel Surý. Svoboda má za úkol snížit počet vedoucích pracovníků státní organizace o tři procenta.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 3. 7:00 Mýtné na silnicích první třídy bude zadarmo, plánuje ministerstvo dopravy
MF Dnes
Ministerstvo dopravy vymyslelo plán, kterým chce vyhovět kritikům rozšiřování počtu silnic, na nichž se platí mýto. Na úřadu se kvůli plánovanému rozšíření poplatku o zhruba 900 kilometrů silnic první třídy sešly stížnosti zástupců dopravců a vedení krajů a měst. Síť zpoplatněných silnic sice rozšíří, ale za průjezd kamionů žádné poplatky vybírat nebude.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 3. 1:00 Češi kupují v akci už víc než polovinu zboží, Tuzemák v letáku nesmí chybět
MF Dnes
Obchodníci a výrobci, kteří se o ně společně zasloužili, je nazývají pekelnou spirálou. Zákazníci na ně netrpělivě čekají každý týden v jiném řetězci. Řeč je o slevových neboli promočních akcích. Obchodní řetězce loni 54 procent tržeb získali na zboží, které v okamžiku prodeje bylo „v akci“.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Středa, 12. prosince 2018

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat