Zpět Lidové noviny Čtvrtek, 22. března 2018
Hledat Rubriky 22. 3.

Lidové noviny

Čtvrtek, 22. března 2018
Close
Inzerce
22. 3. 21:35 Aktualizováno Obchodní válka na obzoru? Trump uvalil cla na čínské zboží za desítky miliard, kvůli krádežím nápadů
Lidové noviny
Americký prezident Donald Trump ve čtvrtek podepsal dekret, který by mohl vést k uvalení cel na dovoz čínského zboží v hodnotě až 60 miliard dolarů (1,2 bilionu Kč). Opatření je reakcí na údajné čínské krádeže amerického duševního vlastnictví.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 25,85 -0,081%
USD 22,71 +0,321%
CHF 22,98 +0,335%
22. 3. 20:41 ‚Druhá strana prostě zmizela.‘ Kvůli osudu CEFC cestovali do Číny i zástupci ruské Rosněfti, bez úspěchu
Lidové noviny
Čínský konglomerát CEFC zaplatil první tranši za koupi podílu v ruské ropné firmě Rosněfť předtím, než policie zatkla šéfa CEFC a poradce českého prezidenta Miloše Zemana Jie Ťien-minga. Následně konglomerát přerušil veškerou komunikaci. Obchod za 9,1 miliardy dolarů (zhruba 188 miliard Kč) je tak pozastaven, řekly agentuře Reuters tři informované zdroje.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 3. 20:25 Za Mynářovu letenku do Číny a zpět zaplatil Hrad přes 90 tisíc korun
Lidové noviny
Celková částka za cestu Zemanových lidí Číny podle vedoucího ředitele odboru legislativy a práva Kanceláře pražského hradu Václav Pelikán zatím není známá. Pro deník MF DNES však upřesnil, že za letenku pro prezidentova kancléře Vratislava Mynáře Hrad zaplatil přes 90 tisíc korun.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 3. 18:32 Trump podepsal dekret o clech na dovoz čínského zboží. Údajně kvůli krádežím nápadů
Lidové noviny
Americký prezident Trump podepsal dekret o uvalení cel na Čínu. Cla by se podle něj mohla týkat dovozu v hodnotě 60 miliard dolarů (1,2 bilionu Kč). Opatření je reakcí na údajné čínské krádeže amerického duševního vlastnictví.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 3. 17:04 YouTube zakáže videa o prodeji a výrobě zbraní. Po střelbě na Floridě
Lidové noviny
Internetový portál YouTube se rozhodl zakázat sdílení videí, která se týkají přímého prodeje střelných zbraní nebo obsahují návody k jejich výrobě. Rozhodnutí přišlo několik týdnů po střelbě na škole ve floridském Parklandu, při které zahynulo 17 lidí, píše agentura AP.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 3. 16:24 Zuckerberg: Nezaznamenali jsme hromadné rušení účtů, i tak je to pro Facebook problém
Lidové noviny
Trvalo několik dnů než se zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg vyjádřil k aféře týkající se úniku dat 50 milionů uživatelů, která použila společnost Cambridge Analytica k ovlivnění americké prezidentské kampaně. Podle Zuckerberga zatím nedochází k masivnímu odchodu uživatelů z Facebooku. I tak si ale uvědomuje, že se jedná o velkou kauzu, která může společnost poškodit.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 3. 16:19 Nová americká cla USA na ocel a hliník nemají zatím pro EU platit
Lidové noviny
Evropská unie bude spolu s několika dalšími zeměmi prozatím osvobozena od nových cel na dovoz oceli a hliníku do Spojených států. Uvedl to ve čtvrtek podle agentury AFP americký obchodní zmocněnec Robert Lighthizer.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 3. 14:22 Aktualizováno Kvůli problémům s pokladnami musel Kaufland uzavřít desítky obchodů
Lidové noviny
Obchodní řetězec Kaufland se od rána potýkal s technickými problémy s pokladním systémem. Desítky prodejen musely být uzavřeny. Někteří zákazníci kvůli dlouhým frontám během nákupu odešli a nechali v obchodě plný nákupní košík. Odpoledne už byly všechny prodejny znovu otevřeny.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 3. 11:02 Generálním ředitelem SŽDC bude dosavadní náměstek Svoboda. Nahradí Surého
Lidové noviny
Generálním ředitelem Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) jmenovala ve čtvrtek správní rada dosavadního náměstka pro provozuschopnost dráhy Jiřího Svobodu (1970). Nahradil Pavla Surého, který ke konci února rezignoval. Do konce září má nový šéf předložit plán na snížení celkového počtu vedoucích zaměstnanců SŽDC o tři procenta.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 3. 6:00 Platbu kartou slíbila Praha do všech tramvají, v Plzni a Ostravě už je to běžné
Lidové noviny
Zatímco v Plzni či Ostravě už je několik let běžné kupovat si jízdenku v MHD kartou, v metropoli dosud tento systém fungoval jen v pilotním provozu na několika málo linkách. Tento dluh začne Praha obyvatelům i turistům splácet pravděpodobně letos na podzim. Podle zjištění LN bude možné koupit jízdenku bezkontaktní platbou ve všech pražských tramvajích.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Středa, 12. prosince 2018

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat