Zpět MF Dnes Středa, 14. března 2018
Hledat Rubriky 14. 3.

MF Dnes

Středa, 14. března 2018
Close
Inzerce
14. 3. 21:25 Aktualizováno Vlekaři ve Špindlu žádají o souhlas k propojení Medvědína a Svatého Petra
MF Dnes
Více než deset let plánované propojení areálů Svatý Petr a Medvědín v krkonošském Špindlerově Mlýně by mohlo být hotové v roce 2019. Počítají s tím vlekaři, kteří již zažádali o posudek vlivu stavby na životní prostředí. Ta by měla být největší investicí v lyžařském byznysu u nás.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 25,56 +0,493%
USD 21,72 -0,378%
CHF 22,60 +0,420%
14. 3. 17:20 Banky, hodinky a kokain. V Evropě se nejvíce šňupe ve Švýcarsku
MF Dnes
V desítce evropských měst s nejvyšší spotřebou kokainu se jich pět nachází ve Švýcarsku. Ukazuje to nejnovější studie evropské agentury monitorující drogy a drogovou závislost. Výzkumníci se zaměřili na hledání pozůstatků návykových látek v odpadních vodách 60 evropských měst.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 3. 16:41 Na D1 začnou ve čtvrtek opravy u Humpolce, stavět budou Kazaši s Italy
MF Dnes
Na dálnici D1 začne ve čtvrtek modernizace nového úseku mezi sjezdy na 90. kilometru na Humpolec a Větrným Jeníkovem na 104. kilometru. Práce potrvají do července 2020 a Ředitelství silnic a dálnic za ně zaplatí 1,75 miliardy korun.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 3. 15:23 Česká ekonomika se přehřívá. Rosteme nad potenciál, říká Rusnok
MF Dnes
Česká ekonomika roste poměrně robustně na svoje možnosti a je nad takzvaným potenciálem. Do jisté míry se přehřívá, řekl ve středu guvernér České národní banky Jiří Rusnok na jednání kulatého stolu s podnikateli v Liberci. Důsledkem je podle něj nerovnováha na některých trzích, nejviditelnější je to na trhu práce.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 3. 13:30 Česko je na tom stále lépe, je už 21. nejšťastnější zemí na světě
MF Dnes
Nejšťastnější zemí na světě je Finsko. Alespoň dle každoroční studie, kterou nechává vypracovat agentura OSN. V letošním hodnocení 156 zemí na základě takzvaného indexu štěstí Finové odsunuli na druhé místo Norsko, které zvítězilo loni. Oproti předešlým rokům si polepšila i Česká republika, obsadila 21. příčku.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 3. 12:13 Průzkum: více než polovina lidí má hypotéku se sazbou do 2,49 procenta
MF Dnes
Téměř 62 procent lidí s uzavřenou smlouvou na hypoteční úvěr má roční úrokovou sazbu do 2,49 procenta. Úrokovou sazbu přes 3 procenta má 13,4 procenta dotázaných. Vyplývá to z průzkumu, který uskutečnila Moneta Money Bank v březnu napříč tuzemským trhem mezi 525 respondenty.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 3. 11:00 Stavba koridoru pro vlaky z Prahy na jih může začít, Strabag ustoupil
MF Dnes
Železničáři mohou začít se stavbou nové koridorové trati mezi Sudoměřicemi a Voticemi. Zakázku na jednu z největších stavebních prací na české železnici doposud blokovalo řízení u Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚHOS), na který se obrátil jeden z neúspěšných uchazečů, společnost Strabag. Toto řízení nyní antimonopolní úřad zastavil.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 3. 10:00 Letuška přinutila ženu, aby dala psa do prostoru nad hlavou. Let nepřežil
MF Dnes
Americký dopravce United Airlines řeší další problém. Jedna z jeho letušek přinutila cestující, aby uložila svého psa do úložného prostoru nad sebou. Černý francouzský buldoček během letu z Houstonu do New Yorku v přehřátém úložném prostoru zemřel.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 3. 9:41 Google brojí proti bitcoinu a spol. Zakáže reklamy na kryptoměny
MF Dnes
Americká internetová společnost Google zakáže na svých webových stránkách reklamu na kryptoměny a další neregulované či spekulativní finanční produkty. Firma o tom informovala v rámci aktualizace svých pravidel pro reklamu.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 3. 7:00 Na dráty i na baterky. Trolejbusy s pomocnými bateriemi přesvědčily dopravce
MF Dnes
Zájem o trolejbusy s přídavnými akumulátory roste, v Česku už vyrobili více než stovku vozidel. Část z nich putovala do zahraničí, desítka však už jezdí také v Plzni, Ostravě či Zlíně. A další města je plánují během letošního roku pořídit.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 3. 1:00 Je to budoucnost, věří nové formě placení za MHD bankéři i města
MF Dnes
Pípnutí u terminálu při nástupu do tramvaje a jízdné je zaplaceno. Žádné drobné, žádné lístky. Všechno jde bezkontaktně přes platební kartu nebo přes mobil. V Ostravě se takto jezdí skoro dva roky, před měsícem navíc přidali možnost na kartu nahrát časový kupon. A nyní se ukazuje, že používání platebních karet v dopravě mění chování lidí. Platí s nimi čím dál častěji.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Pátek, 21. září 2018

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat