Zpět MF Dnes Pondělí, 12. března 2018
Hledat Rubriky 12. 3.

MF Dnes

Pondělí, 12. března 2018
Close
Inzerce
12. 3. 17:25 LEGO startuje zelenou revoluci. Plastové kostky mění za cukrovou třtinu
MF Dnes
Výroba legendární stavebnice LEGO prochází jednou z největších změn v historii. Už letos najdou zákazníci ve stavebnicích kostky, které pocházejí z cukrové třtiny místo neekologických plastů z ropy. Nejdříve zezelenají listy, keře, stromy a další prvky flory.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 25,70 +0,086%
USD 21,79 -0,216%
CHF 21,90 +0,210%
12. 3. 17:00 Trať do Mikulova zrekonstruují za miliardu, vlaky pak zrychlí na 120 km/h
MF Dnes
Železniční trať mezi Valticemi a Mikulovem zmodernizuje sdružení společností Elektrizace železnic Praha, AŽD a Strabag za zhruba miliardu korun. Stavební práce mají začít ještě v průběhu března, od 3. dubna si ale vyžádají kompletní výluku a vlaky tak na trase nahradí autobusy.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 3. 16:07 Fronta na výjimku. Státy chtějí obejít Trumpova cla na ocel a hliník
MF Dnes
Před Bílým domem se začala tvořit fronta žadatelů o slyšení. Tvoří ji zástupci států, které usilují o výjimku z ohlášených amerických cel na ocel a hliník. A americký prezident Donald Trump si roli v centru dění užívá.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 3. 15:45 Řídil řetězce Obi či KiK. Zemřel ekologický podnikatel Erivan Haub
MF Dnes
Ve věku 85 let zemřel Erivan Haub, jeden z nejbohatších lidí v Německu, který většinu svého profesního života zasvětil rodinné skupině Tengelmann. Podařilo se mu rozšířit aktivity společnosti i do zahraničí a vybudovat síť značek, která zahrnuje například řetězce Plus, Obi či KiK.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 3. 15:19 Aktualizováno Zemřel slavný francouzský módní návrhář Hubert de Givenchy
MF Dnes
Ve věku 91 let zemřel slavný francouzský módní návrhář Hubert de Givenchy, zakladatel luxusní módní značky Givenchy. Symbolizoval střízlivost, eleganci a luxus. Světové módní trendy spoluurčoval zhruba půl století.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 3. 13:45 Odbory tlačí na kratší týden. Z práce by lidé šli o půl hodiny dřív
MF Dnes
Pozice odborů sílí a ukazuje to i nejnovější požadavek na zkrácení pracovní doby. Podle návrhu, který zmínil předák Josef Středula, by měli Češi pracovat namísto 40 hodin jen 37,5 hodiny týdně. Předseda vlády to však nepovažuje v tomto volebním období za reálné.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 3. 12:34 Aktualizováno Jízdné téměř zdarma. Vláda chystá dárek za 6 miliard pro důchodce a studenty
MF Dnes
Důchodci nad 65 let a studenti by měli od letošního června dostávat ve vlacích a autobusech slevu na jízdném 75 procent. Novinka by měla začít platit od změny jízdních řádů, tedy od 10. června. Státní pokladnu to má stát 5,8 miliardy korun.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 3. 12:03 CEFC sáhla i po úvěru s úrokem 36 procent. J&T brzdí další spolupráci
MF Dnes
Čínská skupina CEFC China Energy si v poslední době byla ochotna krátkodobě půjčovat peníze za mimořádně vysoké úroky, a to až ve výši 36 procent ročně. Na další zprávy o finanční situaci CEFC nyní zareagovala i skupina J&T Finance Group, v níž chtějí Číňané získat poloviční podíl. Pokud CEFC neobjasnění zprávy o finančních problémech, z obchodu sejde, vzkázala.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 3. 9:35 Nejrychleji rostou mizerné mzdy. Jde však o výkyv, nůžky se nezavírají
MF Dnes
Průměrná mzda v Česku se koncem loňského roku přehoupla přes 30 tisíc korun. Nejvíc si polepšili lidé, kteří vydělávají nejméně. Například zaměstnanci v pohostinství nebo v administrativě. Naopak lidem z nejlépe placených sektorů, jako jsou informační technologie či finančnictví, stouply mzdy nejpomaleji. Analýza ČSOB ale naznačuje, že jde jen o dočasný jev a že se mzdy dlouhodobě nesbližují.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 3. 5:00 Šéf továrny by měl řídit vůz, který vyrábí, říká japonský prezident TPCA
MF Dnes
Obdivuje Masaryka, četl Kafku v japonštině a procestoval Česko v malé Toyotě Aygo. Koreatsu Aoki už přes rok šéfuje japonsko–francouzské automobilce TPCA v Kolíně. Nyní řeší, jak zvrátit pokles výroby. Pomoci k tomu má i omlazené Aygo, které firma přivezla na autosalon v Ženevě.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 3. 1:02 Stáčené víno ve vinotékách skokově podražilo, prodejci viní zákon
MF Dnes
Stáčené víno ve vinotékách od letošního roku skokově podražilo až o 10 korun na litr. Majitelé vinoték přičítají zdražení zákonu, který výrazně zkomplikoval prodej z KEG sudů. Většina prodejců raději přešla na nevratné plastové obaly.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Úterý, 22. května 2018

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat