Zpět Hospodářské noviny Pondělí, 12. března 2018
Hledat Rubriky 12. 3.

Hospodářské noviny

Pondělí, 12. března 2018
Close
Inzerce
Podpis miliardového obchodu CEFC v Česku provázela velká sláva i návštěva čínského prezidenta. Dnes má firma problémy a investice je v ohrožení 12. 3. 20:26 Podpis miliardového obchodu CEFC v Česku provázela velká sláva i návštěva čínského prezidenta. Dnes má firma problémy a investice je v ohrožení
Hospodářské noviny
Finanční skupina a zároveň hlavní partner CEFC v Česku hrozí Číňanům, že pokud nevysvětlí své problémy, dá od nich ruce pryč. Čínská média přicházejí se zprávami, že CEFC má již několik měsíců problémy s financováním. Podle zdrojů agentury Reuters se již minimálně od druhé poloviny loňského roku snažila získat drahé krátkodobé půjčky od nebankovních společností s ročním úrokem až ve výši 36 procent ročně. CEFC informace o drahých půjčkách označila za "nesprávné", uvádí Reuters.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 25,42 -0,004%
USD 20,66 +0,319%
CHF 21,72 -0,115%
12. 3. 18:04 Tažení proti životnímu pojištění může přivést statisíce klientů do konfliktu s berňákem, upozorňují experti
Hospodářské noviny
První podvedení klienti pojišťoven získali vítězné rozsudky a jejich smlouvy o investičním životním pojištění jsou neplatné. Smlouvy obsahovaly například skryté poplatky nebo případné vyplacené pojistné bylo extrémně nízké. Do sporu s pojišťovnou se tak zřejmě pustí další lidé. Po zrušení smlouvy ale mohou mít problémy s finanční správou.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 3. 17:02 Posilování koruny se zastavilo a je nejslabší za posledních sedm týdnů. Hranici 25 Kč za euro by měla prolomit až ke konci roku
Hospodářské noviny
Česká měna v posledních týdnech ztrácí. Vůči euro se kurz pohybuje okolo 25,50 korun a je zhruba o 30 haléřů slabší než na začátku února. Podle ekonomů je hlavním důvodem změna v očekávání investorů a spekulantů ohledně tempa zvyšování sazeb ze strany České národní banky. Analytici však očekávají, že hlavně ke konci roku bude tuzemská měna opět sílit a prorazí úroveň 25 korun za euro.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 3. 17:00 Před komunisty jsem schovával známky i v garnýžích, říká Pytlíček, jenž prodal sbírku za miliony
Hospodářské noviny
Nejvzácnější československá známka - žilkovaná zelená čtyřkoruna s převráceným přetiskem Pošta československá 1919 - se v aukci prodala za 7,8 milionu korun. Šlo o finální část prodeje největší sbírky prvorepublikových československých známek od sběratele Ludvíka Pytlíčka. "Když je po československých známkách taková poptávka a ceny letí nahoru, tak bych byl hloupý, kdybych toho nevyužil," říká Pytlíček v rozhovoru pro HN
 To se mi líbí Odpovědět
12. 3. 11:56 Stát si vzal od aeroholdingu nejvyšší dividendu v historii. Celkem 2,5 miliardy korun je pětkrát více, než firma navrhovala
Hospodářské noviny
Ministerstvo financí, které je jediným akcionářem Českého aeroholdingu, si z firmy loni vytáhlo dividendu ve výši 2,5 miliardy korun. Nejvyšší dividendu v historii si stát vzal v době, kdy se aeroholding chystá k velkým investicím, například k rozšiřování terminálů. Podle ministerstva financí je výše dividend určena s ohledem na rating společnosti.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 3. 10:15 Česká firma Silon otevře v dubnu nový závod v americké Georgii. Investuje do něj 150 milionů korun
Hospodářské noviny
Společnost Silon se sídlem v Sezimově Ústí je jediným českým výrobcem polyesterových stříží a kabelů. Nejpozději v dubnu začne fungovat nový závod Silonu na předměstí Atlanty v americkém státě Georgia, oznámil finanční ředitel firmy Bernd Morawitz. V USA společnost zaměstná dvacet lidí, kteří budou vyrábět kompaundy, což jsou polotvary používající se v plastikářském průmyslu.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 3. 7:49 Návrat dílen do škol? Doba se změnila, Česko potřebuje kreativní děti, ne víc truhlářů, říká Kania
Hospodářské noviny
Návrh zavést pracovní výchovu je jedním z dalších nerealizovatelných nápadů, které zatěžují učitele, tvrdí podnikatel ve školství a provozovatel soukromé střední školy Ondřej Kania. Karel Havlíček, předseda asociace malých a středních podniků a živnostníků, se naopak domnívá, že pokud se koncept správně uchopí, může být přínosný.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 3. 6:49 Světlíkovo impérium se smršťuje. Podívejte se, jak dopadla kdysi největší strojírenská firma Česka
Hospodářské noviny
Vítkovice ostravského podnikatele Jana Světlíka byly svého času největší strojírenskou skupinou v Česku. Skládaly se ze zhruba tři desítek firem, jejichž obrat se točil okolo dvaceti miliard korun a pracovalo v nich na 7,5 tisíce lidí. Tyto doby jsou ale dávno pryč - několik velkých firem ze skupiny zkrachovalo, další musely Vítkovice prodat. Lidí ve firmě pracuje jen zhruba třetina a několik stovek z nich je doma na nucené dovolené a pobírají jen 80 procent mzdy. Firmě pomůže jako investor firma založená zbrojařem Jaroslavem Strnadem.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 3. 0:00 Zbrojař Strnad zachraňuje Světlíkovy Vítkovice
Hospodářské noviny
Zbrojař Jaroslav Strnad má ve firmě Vítkovice Heavy Machinery ovládnout 51 procent, na její provoz poskytne stovky milionů korun. Podnik neměl ani na financování provozu. Dvě třetiny z tisícovky jeho zaměstnanců jsou dnes doma s 80 procenty mzdy. Téměř 350 věřitelům dluží firma okolo tří miliard korun.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Pondělí, 19. března 2018

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat