Zpět Byznys Pondělí, 12. března 2018
Hledat Rubriky 12. 3.
Close
Inzerce
12. 3. 21:04 Wall Street zakončila nerozhodně, Micron Technology +9 %
Patria
Americké akciové trhy dnes několikrát změnily svůj směr, když seanci zakončily nerozhodně. Poté co index S&P 500 v minulém týdnu zpevnil o 3,5 % tak uzavřel dnešní obchodování mírně v záporu na 2783 bodech.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 25,79 -0,275%
USD 22,14 -1,228%
CHF 22,36 -0,604%
Podpis miliardového obchodu CEFC v Česku provázela velká sláva i návštěva čínského prezidenta. Dnes má firma problémy a investice je v ohrožení 12. 3. 20:26 Podpis miliardového obchodu CEFC v Česku provázela velká sláva i návštěva čínského prezidenta. Dnes má firma problémy a investice je v ohrožení
Hospodářské noviny
Finanční skupina a zároveň hlavní partner CEFC v Česku hrozí Číňanům, že pokud nevysvětlí své problémy, dá od nich ruce pryč. Čínská média přicházejí se zprávami, že CEFC má již několik měsíců problémy s financováním. Podle zdrojů agentury Reuters se již minimálně od druhé poloviny loňského roku snažila získat drahé krátkodobé půjčky od nebankovních společností s ročním úrokem až ve výši 36 procent ročně. CEFC informace o drahých půjčkách označila za "nesprávné", uvádí Reuters.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 3. 18:39 Čemu se radši vyhnout při detekci bublin
Patria
Čtenář sledující dění na akciových trzích již dlouhou dobu čelí záplavě úvah na téma vysokých valuací amerických (a popřípadě dalších) trhů. Používána jsou různá valuační měřítka a jejich současná výše je srovnávána se standardy různých historických období.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 3. 18:10 Největší nabídka akcí na světě se odkládá. Hodnota Aramca se vyšplhá na dva biliony dolarů
Lidové noviny
Primární nabídku akcií saúdskoarabského ropného gigantu Saudi Aramco čeká zřejmě odklad až na rok 2019. Uvedl to list Financial Times s odvoláním na britské úřady, které saúdskoarabské orgány upozornily na možné zpoždění vstupu na burzu. Má jít o největší primární nabídku na světě: hodnota firmy by mohla dosáhnout výše dvou bilionů dolarů (41,3 bilionu korun).
 To se mi líbí Odpovědět
12. 3. 18:04 Tažení proti životnímu pojištění může přivést statisíce klientů do konfliktu s berňákem, upozorňují experti
Hospodářské noviny
První podvedení klienti pojišťoven získali vítězné rozsudky a jejich smlouvy o investičním životním pojištění jsou neplatné. Smlouvy obsahovaly například skryté poplatky nebo případné vyplacené pojistné bylo extrémně nízké. Do sporu s pojišťovnou se tak zřejmě pustí další lidé. Po zrušení smlouvy ale mohou mít problémy s finanční správou.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 3. 17:25 LEGO startuje zelenou revoluci. Plastové kostky mění za cukrovou třtinu
MF Dnes
Výroba legendární stavebnice LEGO prochází jednou z největších změn v historii. Už letos najdou zákazníci ve stavebnicích kostky, které pocházejí z cukrové třtiny místo neekologických plastů z ropy. Nejdříve zezelenají listy, keře, stromy a další prvky flory.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 3. 17:02 Posilování koruny se zastavilo a je nejslabší za posledních sedm týdnů. Hranici 25 Kč za euro by měla prolomit až ke konci roku
Hospodářské noviny
Česká měna v posledních týdnech ztrácí. Vůči euro se kurz pohybuje okolo 25,50 korun a je zhruba o 30 haléřů slabší než na začátku února. Podle ekonomů je hlavním důvodem změna v očekávání investorů a spekulantů ohledně tempa zvyšování sazeb ze strany České národní banky. Analytici však očekávají, že hlavně ke konci roku bude tuzemská měna opět sílit a prorazí úroveň 25 korun za euro.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 3. 17:00 Trať do Mikulova zrekonstruují za miliardu, vlaky pak zrychlí na 120 km/h
MF Dnes
Železniční trať mezi Valticemi a Mikulovem zmodernizuje sdružení společností Elektrizace železnic Praha, AŽD a Strabag za zhruba miliardu korun. Stavební práce mají začít ještě v průběhu března, od 3. dubna si ale vyžádají kompletní výluku a vlaky tak na trase nahradí autobusy.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 3. 17:00 Před komunisty jsem schovával známky i v garnýžích, říká Pytlíček, jenž prodal sbírku za miliony
Hospodářské noviny
Nejvzácnější československá známka - žilkovaná zelená čtyřkoruna s převráceným přetiskem Pošta československá 1919 - se v aukci prodala za 7,8 milionu korun. Šlo o finální část prodeje největší sbírky prvorepublikových československých známek od sběratele Ludvíka Pytlíčka. "Když je po československých známkách taková poptávka a ceny letí nahoru, tak bych byl hloupý, kdybych toho nevyužil," říká Pytlíček v rozhovoru pro HN
 To se mi líbí Odpovědět
12. 3. 16:54 Za posledních pět let stoupl prodej zbraní ve světě o deset procent
Lidové noviny
Celosvětový objem prodeje zbraní v letech 2013 až 2017 vzrostl ve srovnání s předchozími pěti lety o deset procent. Největším vývozcem zbraní jsou Spojené státy, za nimi následují Rusko, Francie, Německo a Čína. Těchto pět zemí se na celosvětovém vývozu zbraní v posledních pěti letech podílelo 74 procenty.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 3. 16:07 Aktualizováno CEFC nedostane poloviční podíl v J&T, pokud nevysvětlí stíhání Jie Ťien-minga, uvedla skupina
Lidové noviny
Pokud čínská investiční skupina CEFC uspokojivě nevyvrátí zprávy o zásadních ekonomických problémech skupiny a jasně nevysvětlí důvody údajného stíhání svého vrcholového představitele, je dokončení dlouho připravované transakce vstupu do J&T Finance Group nepřijatelné.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 3. 16:07 Fronta na výjimku. Státy chtějí obejít Trumpova cla na ocel a hliník
MF Dnes
Před Bílým domem se začala tvořit fronta žadatelů o slyšení. Tvoří ji zástupci států, které usilují o výjimku z ohlášených amerických cel na ocel a hliník. A americký prezident Donald Trump si roli v centru dění užívá.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 3. 15:45 Řídil řetězce Obi či KiK. Zemřel ekologický podnikatel Erivan Haub
MF Dnes
Ve věku 85 let zemřel Erivan Haub, jeden z nejbohatších lidí v Německu, který většinu svého profesního života zasvětil rodinné skupině Tengelmann. Podařilo se mu rozšířit aktivity společnosti i do zahraničí a vybudovat síť značek, která zahrnuje například řetězce Plus, Obi či KiK.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 3. 15:19 Aktualizováno Zemřel slavný francouzský módní návrhář Hubert de Givenchy
MF Dnes
Ve věku 91 let zemřel slavný francouzský módní návrhář Hubert de Givenchy, zakladatel luxusní módní značky Givenchy. Symbolizoval střízlivost, eleganci a luxus. Světové módní trendy spoluurčoval zhruba půl století.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 3. 14:07 Aktualizováno Stát neověřil využití miliard na opravy krajských silnic, míní kontroloři
Lidové noviny
Státní fond dopravní infrastruktury (SFDI) neověřil efektivnost využití dotací 7,4 miliardy korun v letech 2015 a 2016 na opravy krajských silnic.Kontrola ale neodhalila, že by peníze byly využívány neúčelně. Fond dopravy nemohl vyhodnotit dopady na krajské silniční sítě, protože nemá informace o dalších zdrojích peněz pro kraje na opravy, reagoval mluvčí ministerstva dopravy Zdeněk Neusar.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 3. 13:45 Odbory tlačí na kratší týden. Z práce by lidé šli o půl hodiny dřív
MF Dnes
Pozice odborů sílí a ukazuje to i nejnovější požadavek na zkrácení pracovní doby. Podle návrhu, který zmínil předák Josef Středula, by měli Češi pracovat namísto 40 hodin jen 37,5 hodiny týdně. Předseda vlády to však nepovažuje v tomto volebním období za reálné.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 3. 13:28 CEFC chybí peníze, půjčovala si za velmi vysoké úroky. Od nebankovní společnosti až ve výši 36 procent
Lidové noviny
CEFC se již minimálně od druhé poloviny loňského roku snažila získat drahé krátkodobé půjčky od nebankovních společností. Začátkem ledna si CEFC vzala od firmy Bida Holding Group patnáctidenní úvěr v objemu jedné miliardy jüanů (3,3 miliardy Kč) s úrokovou sazbou odpovídající 36 procentům ročně, uvedl jeden ze zdrojů agentury Reuters.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 3. 12:34 Aktualizováno Jízdné téměř zdarma. Vláda chystá dárek za 6 miliard pro důchodce a studenty
MF Dnes
Důchodci nad 65 let a studenti by měli od letošního června dostávat ve vlacích a autobusech slevu na jízdném 75 procent. Novinka by měla začít platit od změny jízdních řádů, tedy od 10. června. Státní pokladnu to má stát 5,8 miliardy korun.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 3. 12:26 Dluh Čechů loni stoupl na 2,14 bilionu korun. Nejvíce zadlužení byli Pražané
Lidové noviny
Celkový dluh Čechů ke konci roku 2017 činil 2,14 bilionu korun, meziročně tak vzrostl o 177,5 miliardy korun. Zároveň loni klesl takzvaný ohrožený dluh, u kterého nebyly zaplaceny minimálně tři po sobě jdoucí měsíční splátky. Jeho objem se snížil meziročně o pět miliard na 39 miliard korun. Údaje v pondělí na tiskové konferenci zveřejnily Bankovní a Nebankovního registr klientských informací.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 3. 12:05 Pokud CEFC nevysvětlí stíhání Jie Ťien-minga, nedostane poloviční podíl, tvrdí J&T
Lidové noviny
Pokud čínská investiční skupina CEFC uspokojivě nevyvrátí zprávy o zásadních ekonomických problémech skupiny a jasně nevysvětlí důvody údajného stíhání jejího vrcholového představitele, je dokončení dlouho připravované transakce vstupu do J&T Finance Group nepřijatelné.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 3. 12:03 CEFC sáhla i po úvěru s úrokem 36 procent. J&T brzdí další spolupráci
MF Dnes
Čínská skupina CEFC China Energy si v poslední době byla ochotna krátkodobě půjčovat peníze za mimořádně vysoké úroky, a to až ve výši 36 procent ročně. Na další zprávy o finanční situaci CEFC nyní zareagovala i skupina J&T Finance Group, v níž chtějí Číňané získat poloviční podíl. Pokud CEFC neobjasnění zprávy o finančních problémech, z obchodu sejde, vzkázala.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 3. 11:56 Stát si vzal od aeroholdingu nejvyšší dividendu v historii. Celkem 2,5 miliardy korun je pětkrát více, než firma navrhovala
Hospodářské noviny
Ministerstvo financí, které je jediným akcionářem Českého aeroholdingu, si z firmy loni vytáhlo dividendu ve výši 2,5 miliardy korun. Nejvyšší dividendu v historii si stát vzal v době, kdy se aeroholding chystá k velkým investicím, například k rozšiřování terminálů. Podle ministerstva financí je výše dividend určena s ohledem na rating společnosti.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 3. 11:20 Aktuálně.cz mění po šesti letech šéfredaktora. Server od dubna povede Pazderka
Lidové noviny
Novým šéfredaktorem zpravodajského serveru Aktuálně.cz bude od dubna dosavadní zástupce šéfredaktora a vedoucí zahraniční redakce Josef Pazderka. Stávající šéf Pavel Tomášek z Aktuálně.cz i mediálního domu Economia po dohodě odchází. Tomášek patřil ke spoluzakladatelům zpravodajského serveru.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 3. 10:57 CEFC si půjčovala za velmi vysoké úroky. Od nebankovní společnosti až ve výši 36 procent
Lidové noviny
CEFC se již minimálně od druhé poloviny loňského roku snažila získat drahé krátkodobé půjčky od nebankovních společností. Začátkem ledna si CEFC vzala od firmy Bida Holding Group patnáctidenní úvěr v objemu jedné miliardy jüanů (3,3 miliardy Kč) s úrokovou sazbou odpovídající 36 procentům ročně, uvedl jeden ze zdrojů agentury Reuters.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 3. 10:15 Česká firma Silon otevře v dubnu nový závod v americké Georgii. Investuje do něj 150 milionů korun
Hospodářské noviny
Společnost Silon se sídlem v Sezimově Ústí je jediným českým výrobcem polyesterových stříží a kabelů. Nejpozději v dubnu začne fungovat nový závod Silonu na předměstí Atlanty v americkém státě Georgia, oznámil finanční ředitel firmy Bernd Morawitz. V USA společnost zaměstná dvacet lidí, kteří budou vyrábět kompaundy, což jsou polotvary používající se v plastikářském průmyslu.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 3. 9:35 Nejrychleji rostou mizerné mzdy. Jde však o výkyv, nůžky se nezavírají
MF Dnes
Průměrná mzda v Česku se koncem loňského roku přehoupla přes 30 tisíc korun. Nejvíc si polepšili lidé, kteří vydělávají nejméně. Například zaměstnanci v pohostinství nebo v administrativě. Naopak lidem z nejlépe placených sektorů, jako jsou informační technologie či finančnictví, stouply mzdy nejpomaleji. Analýza ČSOB ale naznačuje, že jde jen o dočasný jev a že se mzdy dlouhodobě nesbližují.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 3. 7:49 Návrat dílen do škol? Doba se změnila, Česko potřebuje kreativní děti, ne víc truhlářů, říká Kania
Hospodářské noviny
Návrh zavést pracovní výchovu je jedním z dalších nerealizovatelných nápadů, které zatěžují učitele, tvrdí podnikatel ve školství a provozovatel soukromé střední školy Ondřej Kania. Karel Havlíček, předseda asociace malých a středních podniků a živnostníků, se naopak domnívá, že pokud se koncept správně uchopí, může být přínosný.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 3. 6:49 Světlíkovo impérium se smršťuje. Podívejte se, jak dopadla kdysi největší strojírenská firma Česka
Hospodářské noviny
Vítkovice ostravského podnikatele Jana Světlíka byly svého času největší strojírenskou skupinou v Česku. Skládaly se ze zhruba tři desítek firem, jejichž obrat se točil okolo dvaceti miliard korun a pracovalo v nich na 7,5 tisíce lidí. Tyto doby jsou ale dávno pryč - několik velkých firem ze skupiny zkrachovalo, další musely Vítkovice prodat. Lidí ve firmě pracuje jen zhruba třetina a několik stovek z nich je doma na nucené dovolené a pobírají jen 80 procent mzdy. Firmě pomůže jako investor firma založená zbrojařem Jaroslavem Strnadem.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 3. 5:00 Šéf továrny by měl řídit vůz, který vyrábí, říká japonský prezident TPCA
MF Dnes
Obdivuje Masaryka, četl Kafku v japonštině a procestoval Česko v malé Toyotě Aygo. Koreatsu Aoki už přes rok šéfuje japonsko–francouzské automobilce TPCA v Kolíně. Nyní řeší, jak zvrátit pokles výroby. Pomoci k tomu má i omlazené Aygo, které firma přivezla na autosalon v Ženevě.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 3. 1:02 Stáčené víno ve vinotékách skokově podražilo, prodejci viní zákon
MF Dnes
Stáčené víno ve vinotékách od letošního roku skokově podražilo až o 10 korun na litr. Majitelé vinoték přičítají zdražení zákonu, který výrazně zkomplikoval prodej z KEG sudů. Většina prodejců raději přešla na nevratné plastové obaly.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 3. 0:00 Zbrojař Strnad zachraňuje Světlíkovy Vítkovice
Hospodářské noviny
Zbrojař Jaroslav Strnad má ve firmě Vítkovice Heavy Machinery ovládnout 51 procent, na její provoz poskytne stovky milionů korun. Podnik neměl ani na financování provozu. Dvě třetiny z tisícovky jeho zaměstnanců jsou dnes doma s 80 procenty mzdy. Téměř 350 věřitelům dluží firma okolo tří miliard korun.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Pondělí, 25. června 2018

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat