Zpět Byznys Neděle, 11. března 2018
Hledat Rubriky 11. 3.
Close
Inzerce
11. 3. 2018, 20:14 Aktualizováno Babiš zvažuje, že s nabídkou jednání o vládě znovu osloví ODS
Lidové noviny
Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) zvažuje, že opět osloví ODS s nabídkou jednání o programu a účasti ve vládě. Chce se o tom ale ještě poradit s kolegy v ANO. Vyjednávání o budoucím kabinetu, které ANO vede s SPD a KSČM, se podle něj nyní zrychluje. O důvěru vládě chce Sněmovnu požádat až s vyjednanou podporou.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 25,73 +0,307%
USD 22,76 +1,050%
CHF 22,88 +0,891%
11. 3. 2018, 18:00 Česko bude mít první pumpy na vodík, palivo ale nikdo nevyužívá
Lidové noviny
Česko bude mít první dvě veřejné plnicí stanice na vodík pro automobily. Má to ale háček. Na toto palivo u nás zatím nikdo nejezdí. Petrolejářský koncern Unipetrol, který u nás provozuje dvě rafinerie a současně patří i k největším výrobcům vodíku, chystá tuto novinku jako součást svých pump Benzina v Litvínově a v Praze na Barrandově. Přibývat prý budou další.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 3. 2018, 17:10 Bez věrnostní karty ani krok. Tři čtvrtiny Čechů vlastní alespoň jednu
MF Dnes
Akční ceny, slevy a věrnostní karty na české spotřebitele platí a pravděpodobně ještě dlouho platit budou. Podle nejnovějšího průzkumu Public Data Research vlastní alespoň jednu věrnostní kartu tři čtvrtiny Čechů. Až 16 procent má v peněžence dokonce více než 10 karet.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 3. 2018, 16:51 Chceme s novým motorem získat 40 procent světového trhu, věří si šéf letňanského GE Aviation. Ročně firma plánuje vyrobit 350 kusů
Hospodářské noviny
Motor od GE Aviation nazývaný Catalyst čekají další dva roky testů. Nový ředitel firmy Michele D`Ercole si pochvaluje, že prvních třicet minut testů motoru, který se bude vyrábět a vyvíjet v Česku, dopadl výborně. Česká GE hodlá zvyšovat i produkci dosavadních motorů série H, která vychází motorů M601 vyvinutých pro letadlo L-410.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 3. 2018, 16:17 Globální ekonomika začala „normalizovat“, obavy jsou ale namístě jen u Evropy
Patria
Investiční společnost Fulcrum AM na základě svých modelů po dlouhou řadu měsíců tvrdí, že vývoj v globální ekonomice je extrémně příznivý. Její odhady se zas a znovu potvrzují a globální expanze se promítala do cen rizikových aktiv po celém světě.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 3. 2018, 14:19 Do firmy Vítkovice Heavy Machinery vstoupí SPV VTK Jaroslava Strnada
Lidové noviny
Do firmy Vítkovice Heavy Machinery (VHM) ze strojírenského holdingu Vítkovice Machinery Group ostravského podnikatele Jana Světlíka vstoupí společnost SPV VTK zakladatele holdingu Czechoslovak Group Jaroslava Strnada.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 3. 2018, 14:02 Klienti v Česku spekulují na burze méně než v minulosti. Náš příjem ze spekulací klesl o 40 procentních bodů, říká šéf BH Securities
Hospodářské noviny
Podíl příjmů z poplatků za obchodování klientů na burze podle ředitele společnosti BH Securities Zdeňka Lepky klesá a je výrazně nižší než například před deseti lety. Firma podnikající na českém kapitálovém trhu již 25 let tak hledá nové zdroje příjmů. Těmi jsou mimo jiné výnosy ze správy fondů kvalifikovaných investorů. Kromě klesajícího apetitu klientů po obchodování trápí BH Securities i další makléřské firmy rostoucí míra regulace, která jim zvyšuje náklady.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 3. 2018, 13:41 Vítkovice Heavy Machinery čeká reorganizace, pomůže miliardář Strnad
MF Dnes
Ze složité situace, kdy firma nemá peníze na profinancování výroby, má společnosti Vítkovice Heavy Machinery pomoci zakladatel společnosti Czechoslovak Group Jaroslav Strnad. Firma požádala soud o schválení takzvané předbalené reorganizace. Strnad za pomoc získá 51 procent akcií.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 3. 2018, 13:31 Když budou farmáři prodávat u nás, mohou časem zlevnit, říká šéf Rohlík.cz
MF Dnes
Pětatřicetiletý podnikatel Tomáš Čupr posílil koncem roku 2017 své majetkové postavení v onlinovém prodejci potravin Rohlík a věnuje se mu takřka na plný úvazek. Letos se chce přiblížit s tržbami ke 3 miliardám a udržet si tak pozici číslo jedna. Na rozdíl od svých minulých projektů jako Dámejídlo či Slevomat ale u Rohlíku o prodeji neuvažuje.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 3. 2018, 12:08 Strojírenským Vítkovicím má z nesnází pomoci miliardář Strnad
MF Dnes
Ze složité situace, kdy firma nemá peníze na profinancování výroby, má společnosti Vítkovice Heavy Machinery pomoci majitel společnosti Czechoslovak Group Jaroslav Strnad. Podle informací MF DNES by měl vítkovickým pomoci prostřednictvím společnosti SPV - VTK.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 3. 2018, 12:00 Méně sladší medvídci a banánky v čokoládě. Sladkosti se zbavují cukru
Lidové noviny
Stále větší část populace bojující s obezitou, ale také hrozba cukrové daně nutí výrobce cukrovinek se sladidly šetřit. Přicházejí tak s novými recepturami, které jsou lehčí o několik gramů cukru. Takzvaně light jsou nyní nejen sladké nápoje, ale i cukrovinky – želé bonbony, čokoládové tyčinky nebo sušenky.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 3. 2018, 8:21 Víkendář: A co když Trumpovo chvástání funguje?
Patria
Americký prezident Donald Trump hrozil, že „úplně zničí Severní Koreu“. Řada komentátorů se domnívala, že podobnou rétorikou může severokorejského vůdce Kim Čong-una dotlačit do války.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 3. 2018, 7:30 Silničáři hledají projektanty nových dálnic, nabízejí přes 1,6 miliardy
MF Dnes
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) hledá projekční firmy, které mu pomohou v následujících čtyřech letech s přípravou nových silnic a dálnic. Za projekční nákresy staveb a podporu při získání územního rozhodnutí a dalších kroků včetně geodetické podpory nabízí přes 1,6 miliardy korun.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 3. 2018, 6:00 Místo koníčku investicí. Filatelistů ubývá, byznys se známkami ale kvete
Lidové noviny
Zatímco dříve si filatelisté především vyměňovali a prodávali známky mezi sebou, v posledním čtvrtstoletí se jich čím dál víc účastní veřejných aukcí. Klesá počet klasických sběratelů velkého množství levných známek a naopak roste počet lidí, kteří investují peníze do těch vzácných. V Česku se za ně v současnosti utratí kolem 300 milionů korun ročně, přičemž téměř polovinu tvoří aukční prodeje. Řekl to Stanislav Výtisk, specialista aukční síně Burda Auction v oboru filatelie.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Pátek, 22. března 2019

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat