Zpět Lidové noviny Pátek, 23. února 2018
Hledat Rubriky 23. 2.

Lidové noviny

Pátek, 23. února 2018
Close
Inzerce
23. 2. 22:32 Nový rozpočet EU možná zohlední kvalitu právního státu. S tím nemá Česko problém, reaguje Babiš
Lidové noviny
Premiéři a prezidenti 27 zemí EU v pátek ze summitu v Bruselu vzkázali europarlamentu, že v roce 2019 chtějí mít při výběru nového šéfa Evropské komise zásadní slovo. Na neformálním summitu se šéfové států a vlád bloku - bez odcházející Británie - také dokázali velmi obecně shodnout, že nový dlouhodobý rozpočet unie se musí dokázat vypořádat též s financováním nových výzev jako je migrační krize, lepší ochrana vnějších hranic či společná bezpečnost.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 25,79 -0,275%
USD 22,14 -1,228%
CHF 22,36 -0,604%
23. 2. 18:34 ČEZ definitivně odchází z Bulharska, podepsal smlouvu o prodeji svých aktiv
Lidové noviny
Energetická skupina ČEZ v pátek podepsala smlouvu o prodeji svých bulharských aktiv se společností Inercom. Transakce podléhá ještě schválení bulharského antimonopolního úřadu, informovala mluvčí ČEZ Alice Horáková. Cena transakce nebyla zveřejněna. ČEZ ale již dříve uvedl, že nabídka Inercomu je výrazně nad tržní hodnotou prodávaných aktiv stanovenou nezávislým oceněním.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 2. 17:24 Koncern Volkswagen loni víc než zdvojnásobil zisk. Vydělal na 288 miliard korun
Lidové noviny
Německý automobilový koncern Volkswagen, jehož součástí je mladoboleslavská Škoda Auto, loni více než zdvojnásobil čistý zisk na 11,35 miliardy eur (zhruba 288 miliard Kč) z 5,14 miliardy eur v předchozím roce. Vyplývá to z předběžných údajů, které firma v pátek zveřejnila.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 2. 16:45 Už jsme prodali kolem milionu kopií, což by mělo stačit na pokrytí nákladů, říká spoluautor nejdražší české hry
Lidové noviny
Martin Klíma, producent hry Kingdom Come: Deliverance, odpovídal v on-line chatu na otázky čtenářů serveru Lidovky.cz. Vyjádřil se například na adresu pirátství s tím, že počet nelegálních kopí studio nesleduje. „Můj názor ale je, že na pirátské kopie nejsou ztracené prodeje, rozhodně ne v měřítku jedna k jedné,“ uvedl. Prozradil rovněž, že hra už se zřejmě zaplatila. „Prodali jsme kolem jednoho milionu kopií, což by mělo stačit na pokrytí nákladů na její vývoj,“ napsal.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 2. 13:56 Aktualizováno Babiš: Pošta je v rozkladu a nemá strategii, ředitel měl plat až osm milionů
Lidové noviny
Česká pošta je v rozkladu, je netransparentní a nemá žádnou strategii. Novinářům to v pátek řekl premiér Andrej Babiš. Zdůvodnil tak čtvrteční odvolání generálního ředitele podniku Martina Elkána ministrem vnitra. Elkán má skončit ke konci února.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 2. 13:36 MACHÁČEK: Roubini pohrdá bitcoinem
Lidové noviny
Propagátoři technologie blockchainu rádi srovnávají počátky své technologie s počátky internetu. Ale zatímco internet velmi brzy zrodil například e-mail, což je velmi užitečná věc, world wide web a miliony komerčních podniků, jediné aplikace blockchainu jsou kryptoměny jako bitcoin, které ani neplní svůj deklarovaný účel.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 2. 13:17 Kvůli obchodu ČEZ ‚padla‘ bulharská ministryně energetiky, situaci řešil prý i Babiš
Lidové noviny
Prodej bulharské divize české energetické jedničky ČEZ má vyostřenou politickou dohru. Sotva ve čtvrtek dozorčí rada ČEZ transakci posvětila, v balkánské zemi padají hlavy. Kvůli prodeji distribuční a prodejní sítě za zhruba 8,5 miliardy korun neznámé bulharské firmě Inercom Bulgaria EAD v pátek podle zjištění LN rezignovala ministryně energetiky Temenužka Petkova. Demisi ministryně oznámila v bulharském parlamentu. Premiér Bojko Borisov rezignaci přijal.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 2. 9:42 Pražský dopravní podnik nesmí uzavřít smlouvu v tendru na dodávku 300 autobusů
Lidové noviny
Dopravní podnik hlavního města Prahy nesmí uzavřít smlouvu v tendru na dodávku 300 autobusů. Zakázal mu to předběžným opatřením Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). ÚOHS se případem zabývá na základě podnětu firmy Iveco, která byla z tendru vyřazena pro dílčí nesplnění technických požadavků na vybavení autobusů.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 2. 9:34 Podnikatelé s nízkými příjmy by nemuseli evidovat tržby online
Lidové noviny
Podnikatelé s nízkými příjmy, kteří zároveň nejsou plátci DPH, by mohli evidovat tržby bez připojení k internetu. Museli by ovšem využívat papírové účtenky poskytnuté ministerstvem financí a jednou měsíčně poslat Finanční správě údaje o tržbách. Vyplývá to z návrhu novely zákona o EET. Norma tak navrhuje zavést vedle běžného a zjednodušeného režimu i zvláštní režim elektronické evidence tržeb (EET).
 To se mi líbí Odpovědět
23. 2. 6:00 Čínský obr začal vyrábět vlaky pro Česko. Jaké jsou nové stroje Leo Expressu?
Lidové noviny
V továrnách největšího železničního výrobce na světě už vznikají konstrukce vlaků, které se mají za dva roky prohánět po Česku i dalších středoevropských zemích. Tuzemský dopravce Leo Express si objednal tři soupravy od společnosti China Railway Rolling Stock Corporation (CRRC), které mají k novému majiteli dorazit do konce roku.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Pondělí, 25. června 2018

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat