Zpět MF Dnes Čtvrtek, 7. prosince 2017
Hledat Rubriky 7. 12.

MF Dnes

Čtvrtek, 7. prosince 2017
Close
Inzerce
7. 12. 2017, 19:00 Modrá pilulka mění barvu. Výrobci Viagry končí patent v USA a zlevňuje
MF Dnes
Malá modrá pilulka, která v ložnici pomohla milionům mužů na celém světě, bude nově k dostání v bílé barvě. Farmaceutické společnosti Pfizer končí v USA patent na výrobu Viagry a aby ji konkurence, která už je připravena vtrhnout na trh, nerozdrtila, začne prodávat svou vlastní, levnější generickou verzi zázračné pilulky.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 25,67 +0,074%
USD 22,66 +0,331%
CHF 22,62 +0,256%
7. 12. 2017, 18:15 Hackerem, který Uberu ukradl data, byl dvacetiletý mladík z Floridy
MF Dnes
Za masivní únik dat společnosti Uber v říjnu 2016 byl zodpovědný dvacetiletý mladík z Floridy. Společnost mu zaplatila za to, že ukradené informace následně zničil. Snaha incident utajit stála Uber sto tisíc dolarů (přes dva miliony Kč). Nakonec však firma sama o průšvihu promluvila.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 12. 2017, 17:30 Lidl bude nově i v nákupních centrech, vychází vstříc developerům
MF Dnes
Diskonty Lidl nově zamíří i do nákupních center, dosud německá společnost stavěla obchody jako samostatně stojící budovy. Nová prodejna Lidlu bude hlavním nájemcem nového obchodně-administrativního komplexu Letná, jehož výstavba byla ve čtvrtek slavnostně zahájena v Praze mezi ulicemi Veletržní a Strojnická. Obchod bude mít téměř 2 000 metrů čtverečních.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 12. 2017, 16:48 Tahači od Tesly ještě nikdo nejel, přesto už je firmy objednávají
MF Dnes
Největší světový pivovar Anheuser-Busch InBev si u společnosti Tesla objednal 40 elektrických tahačů Semi. Uvedl to ve čtvrtek list The Wall Street Journal. Zakázka na vůz, který byl představen teprve v listopadu a na trh se má dostat v roce 2019, se řadí k největším. Tahače Tesly si zatím objednal například Wal-Mart nebo speditérská DHL.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 12. 2017, 15:56 Bratra Mony Lisy koupil saúdský princ. Vystaví ho v arabském Louvru
MF Dnes
Nejdražším vydraženým obrazem na světě je od minulého měsíce malba Salvator Mundi od Leonarda da Vinciho. Deník New York Times nyní zjistil, že za rekordním prodejem je saúdský princ. Ten za něj zaplatil neuvěřitelných 450 milionů dolarů (10 miliard Kč). Dílo bude vystaveno v nově otevřeném muzeu Louvre v hlavním městě Spojených arabských emirátů, v Abú Zabí.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 12. 2017, 14:51 Lego je jen jedno. Výrobce vyhrál spor s čínskými imitátory
MF Dnes
Dánský výrobce stavebnic Lego vyhrál v Číně spor o autorská práva. Podle čtvrtečního sdělení firmy se tak v této zemi stalo vůbec poprvé. Soud rozhodl, že dvě místní firmy, které pod názvem Bela vyráběly a prodávaly stavebnice téměř totožné s řadou Lego Friends, musejí zastavit výrobu.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 12. 2017, 13:24 Pizza je nově na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO
MF Dnes
Organizace Spojených národů pro výchovu, vědu a kulturu (UNESCO) zařadila přípravu tradiční neapolské pizzy na svůj seznam světového nehmotného kulturního dědictví. Ve čtvrtek to oznámil výbor UNESCO, který jednal v Jižní Koreji.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 12. 2017, 13:21 Cena bitcoinu dál prudce roste, obchoduje se už za 15 tisíc dolarů
MF Dnes
Digitální měna bitcoin rychle pokořila další hranici. Zatímco ve středu se poprvé přehoupla přes limit dvanácti tisíc dolarů, ve čtvrtek ráno se na asijském trhu a lucemburské burze BitStamp obchodovala už za víc něž čtrnáct tisíc dolarů a po poledni se dostala na 15 tisíc dolarů (326 tisíc korun).
 To se mi líbí Odpovědět
7. 12. 2017, 12:45 Už je jen otázkou, kdy realitní bublina v Česku praskne, říká odborník
MF Dnes
Česká republika čelí realitní bublině a otázkou není, zda praskne, ale kdy praskne. Na odborné konferenci to ve čtvrtek uvedl odborník přes reality Jiří Fajkus. Za vším podle něj stojí stále levné hypotéky a snadný přístup k nim, díky čemuž chtějí vlastní bydlení i lidé, pro které je dlouhodobě udržitelný spíš pronájem.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 12. 2017, 11:53 Pokrok, nebo hřích? Káva do kelímku budí vášně mezi italskými staromilci
MF Dnes
Pití kávy se v Itálii řídí téměř náboženským rituálem. Ale i v zemi, kde se zrodila kultura espressa, si stále více lidí bere kávu s sebou. Konzervativní pijáci tradičního nápoje se však na usrkávání kávy z kelímku dívají skrz prsty, píše agentura DPA.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 12. 2017, 11:30 Průzkum: Bohatý je ten, kdo bere aspoň 50 tisíc měsíčně. Čistého
MF Dnes
Bohatý člověk má podle Čechů čistý měsíční příjem minimálně 50 000 korun. Majetek bohatého člověka by pak měl mít hodnotu aspoň deset milionů korun. Vyplývá to z průzkumu sázkové společnosti Sazka, jehož výsledky ve čtvrtek zveřejnila na tiskové konferenci.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 12. 2017, 10:30 Konec luxusního zboží na Amazonu? Firmy se vzbouřily a soud jim vyhověl
MF Dnes
Dodavatelé luxusního zboží mohou svým autorizovaným distributorům zakázat prodej svých produktů přes internetová tržiště, jako je Amazon nebo eBay. Rozhodl o tom ve středu Soudní dvůr Evropské unie. Luxusní značky podle něho mají právo vybrat si, kdo prodává jejich produkty, aby si ochránily svou image a exkluzivitu, a tím, že spotřebitelům omezí volbu, neporušují pravidla hospodářské soutěže.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 12. 2017, 9:31 Škodováci dostanou vánoční prémie i vyšší příplatky za vícesměnný provoz
MF Dnes
První část kolektivního vyjednávání odborů a mladoboleslavské automobilky Škoda skončili dohodou, která zaměstnancům zajistí příplatky za vícesměnné systémy. Začátkem nového roku budou odboráři s automobilkou jednat ještě o růstu mezd.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 12. 2017, 7:58 Cena bitcoinu prudce vzrostla, obchoduje se už za čtrnáct tisíc dolarů
MF Dnes
Digitální měna bitcoin rychle pokořila další hranici. Zatímco ve středu se poprvé přehoupla přes limit dvanácti tisíc dolarů, ve čtvrtek ráno se na asijském trhu a lucemburské burze BitStamp obchodovala už za víc něž čtrnáct tisíc dolarů (přes tři sta tisíc korun).
 To se mi líbí Odpovědět
7. 12. 2017, 6:28 Manažer Volkswagenu dostal v USA sedm let za manipulace s emisemi
MF Dnes
Manažer německé automobilky Volkswagen Oliver Schmidt, zadržený počátkem roku v USA kvůli emisnímu skandálu „dieselgate“, byl ve čtvrtek odsouzen k sedmiletému vězení pro podíl na podvodu. Zároveň má zaplatit pokutu čtyři sta tisíc dolarů (zhruba 8,7 milionu korun), oznámil podle agentury AFP mluvčí soudu v Detroitu.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 12. 2017, 0:01 Někteří senátoři chtějí zrušit bezdávkové zóny. Kraje chystají vlastní novely
MF Dnes
Senátoři se rozhodli zatrhnout nejnovější opatření, které obce od září mohou využívat v boji proti ghettům. Obce a města nyní bijí na poplach. Nevědí si rady s přílivem sociálně slabých lidí, mezi nimiž jsou i takoví, kteří nedodržují pravidla soužití. V obcích pak vznikají sociálně vyloučené lokality.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 12. 2017, 0:01 Test čistoty toalet v obchodních centrech: peklo v Ústí, ráj v Ostravě
MF Dnes
Ještě než se naplno rozeběhlo adventní nákupní šílenství, vyrazili redaktoři MF DNES do čtyřiatřiceti obchodních center po celém Česku, aby na toaletách ověřili, co tam na zákazníky čeká: jaký je servis, prostředí, a především pořádek a čistota. Prohlídka to byla důkladná.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Sobota, 23. února 2019

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat